• Informacje na temat:

  internet zagrozenia dla dzieci

Artykuły na temat: internet zagrozenia dla dzieci
 • Seniorzy oswajają internet

  Dojrzały wiek nie jest dzisiaj żadną przeszkodą w zdobywaniu wiedzy, a internet nie służy tylko młodzieży. Seniorzy także doceniają korzyści płynące z buszowania w sieci. Najpierw trzeba jednak przełamać barierę niechęci i lęku.

 • Przyjaźń przez internet - czy ma sens?

  Rozwód po 27 latach małżeństwa był dla mnie szokiem i koszmarem. Mąż odszedł praktycznie z dnia na dzień, zostawiając mnie samą...

 • Coraz więcej Polaków kupuje w aptekach internetowych. Bo jest taniej i wygodniej. Ale czy bezpieczniej? Eksperci ostrzegają, że nawet co drugi lek sprzedawany w sieci to podróbka, która zamiast pomóc, może zaszkodzić. Nie grozi ci to, jeśli zrobisz zakupy na legalnych stronach. Jak je rozpoznać?

 • Cyberseks: Kiedy może być zagrożeniem dla związku

  ...kilka sygnałów. Zaniedbuje inne aspekty swojego życia: dzieci, żonę, pracę. Nie dba o bliskość emocjonalną z partnerką, przestaje być ona dla niego tak atrakcyjna - nie kocha się z nią, ale nocami(...) nowych wrażeń... Mężczyźni są wzrokowcami. Erotyczne zdjęcia czy filmy stanowią dla nich silny bodziec wzrokowy, pobudzający szybko i skutecznie. Śmiałe sceny erotyczne rozpalają ich wyobraźnię...

 • Nowe zagrożenia dla naszej prywatności

  ...śmiali się, dopóki nie zobaczyli, jak szarpie i napastuje ich koleżankę. A gdy policja znalazła w jego torbie łom, dla wszystkich stało się zupełnie jasne, że jest niebezpieczny. Dostał wyrok: 3,5(...) Społecznej i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości. - Jeszcze kilka lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że rozwój internetu i telefonii komórkowej przyczyni się do powstania nowych rodzajów przestępstw...

 • Moje dziecko się odchudza

  Prawie połowa gimnazjalistek ma za sobą przynajmniej jedną próbę odchudzania się, a wiele z nich kilka. Dla rodziców to sygnał, że powinni być czujni. Pomiędzy zdrową dietą a obsesją na punkcie niejedzenia granica bywa cienka.

 • Dorosłe dzieci alkoholików - nieufne i osamotnione

  Dorastanie w rodzinie z problemem alkoholowym to koszmar, którego doświadczyło wielu dzisiejszych dorosłych. Skutki takiego dzieciństwa odczuwają nadal, czasami nawet nie wiedząc, że to, co doskwiera im w życiu, to syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika. Problem DDA i sposoby jego leczenia przybliża Agnieszka Litwa-Janowska, dyrektor Krakowskiego Centrum Terapii Uzależnień.

 • Dzieci odjeżdżają

  Marihuana nie uzależnia. Narkomani wywodzą się z marginesu. W dobrych rodzinach nikt nie bierze. Gimnazja i licea są „czyste”. Co musi się stać, żebyś przestała w to wierzyć? Twoje dziecko musiałoby zostać narkomanem. Niech los ci lepiej tego oszczędzi. Posłuchaj trzech matek, które przeszły przez najtrudniejsze doświadczenie swojego życia. Poznaj ich dzieci, które były fajne i takie „normalne”.

 • Czego dzieci nie wiedzą o seksie

  Czerpią wiedzę z internetu, od rówieśników i z kolorowych pism. Potrafią powiedzieć, co to wibrator, orgazm i seks oralny. Do czego więc wychowanie seksualne może przydać się dzisiejszej młodzieży? Z Michałem Pozdałem ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej rozmawia Magdalena Jankowska.

 • Fundusze są dla wszystkich

  ...internet załatwić sprawę w urzędzie. Jaki z tego morał? Dostępny - znaczy jaki? Jedną z zasad funduszy unijnych jest ich dostępność. Skoro są dla wszystkich, to każdy ma prawo korzystać z ich(...) z niepełnosprawnością ruchową, zorganizowanie tłumacza języka migowego albo dostosowanie twojej strony internetowej dla osób niewidomych. Z drugiej strony pamiętaj, że masz prawo uczestniczyć w projektach unijnych na...