• Informacje na temat:

  inne rośliny

Artykuły na temat: inne rośliny
 • .... Kalanchoe Swoje bardzo dekoracyjne kwiaty (dostępnych jest wiele barw, od bieli, przez róże, żółcie i pomarańcze po czerwień) rozwija zimą. Idealnie się zatem sprawdzi w czasie, kiedy inne rośliny(...) Kiedy za oknem ziąb, rozkręcamy kaloryfery i szczelnie zamykamy okna. Niestety nie wszystkie rośliny będą nam za to wdzięczne. Są jednak takie, które...

 • Rośliny nie mają urlopu

  ...​Zastanawiasz się, jak rośliny doniczkowe przetrwają twój urlop? Jest parę sposobów, żeby bez regularnego podlewania przeżyły tych kilka, a nawet kilkanaście dni.

 • Lubicie rośliny, ale nie macie czasu, by je pielęgnować? Wybierzcie takie, którym brak troski nie zaszkodzi...

 • Wiele popularnych roślin doniczkowych zawiera substancje toksyczne. Czasami już polizanie listka przez dziecko, psa czy kota może się dla niego źle skończyć. Sprawdź, na jakie rośliny uważać.

 • Jakie rośliny odstraszają szkodniki

  Denerwują cię mszyce i inne robaczki, które zjadają uprawy w twoim ogródku? A może nie możesz opędzić się od komarów? Jest na to sposób.

 • Dopieszczamy domowe rośliny

  ...użyć preparatu Tarcznik (Substral), który skutecznie się z nimi rozprawi; w pleśń, rdza i inne choroby - najczęściej rośliny atakują: szara pleśń (widoczne plamy i puszysta pleśń na liściach), rdza(...)Przesadzamy, ale nie każdą roślinę Należy to koniecznie zrobić, gdy bryła korzeniowa zaczyna rozpychać doniczkę albo korzenie wystają z otworów w jej dnie. W ciasnej doniczce rośliny się duszą, są...

 • Rośliny nie są objęte prawem autorskim

  Książka "Projekt Rośliny" Oli Sieńko i Weroniki Muszkiety jest efektem ich, trwającej ponad dwa lata, miłości do zieleni. Wiedzą, którą zdobywają każdego dnia prowadząc sklep z roślinami oraz aranżując wnętrza, dzielą się w sposób przystępny i pełen uroku. Jak same mówią: "Rośliny działają kojąco, zwiększają produktywność, optymizm oraz wzbogacają powietrze w tlen".

 • Rośliny dla zapracowanych

  Lubicie rośliny, ale nie macie czasu, by je pielęgnować? Wybierzcie takie, którym brak troski nie zaszkodzi.

 • Także zimą rośliny mogą pięknie rosnąć, a nawet kwitnąć. Trzeba o nie odpowiednio się zatroszczyć.

 • ŚRÓDZIEMNOMORSKIE ROŚLINY W NASZYCH OGRODACH I DOMACH

  Śródziemnomorskie Rośliny to unikalna kolekcja sadzonek ziół i warzyw, bylin, traw, pnączy, krzewów i drzew przeznaczonych do uprawy w naszych ogrodach i domach, która w połowie kwietnia 2017 r. zagości we wszystkich sklepach Leroy Merlin w Polsce.

Wideo na temat: inne rośliny
Dyskusje na temat: inne rośliny
 • Re: Rośliny małżeńskiego szczęścia

  dobrze ze artykuł został zakonczony peuta... bo tak naprawde to nie ma wpływu jaka bedziemy mieli wizanke, czy w miesiacu bedzie "r" czy inne przesady... Najwazniejsza jest osoba, z ktora chcemy byc... to od nas zalezy jak potoczy sie zycie:)

 • Re: Trzy rośliny, które warto jeść, kiedy masz żylaki

  Wiśnia czyli czereśnia. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Owoce dzikiej róży mają inne działanie niż owoce głogu, Głóg i dzika róża to dwie różne rośliny. Na zdjęciu są owoce dzikiej róży i nie są trujące, i tak jak owoce głogu mają pozytywne, ale inne działanie.

 • Re: maga - magga?

  Mała anegdotka.Kiedyś zabrałam swoją 5-cio letnią córkę do Ogrodu Botanicznego w miejsce gdzie rosną warzywa,zioła i inne rośliny używane do codziennej konsumpcji.Zakryłam jej oczy i kazałam zgadywać po zapachu różne ziółka.Roztarłam w palcach nać pietruszki,selera ,mięty,Gdy podałam do powąchania lubczyk-odpowiedż brzmiała..rosół.

 • Re: Rośliny jak filtr powietrza

  Z powietrza rośliny pobierają TYLKO!! dwutlenek węgla i tlen (+ światło). Wszelkie inne substancje czerpią z podłoża. "Czyszczenie powietrza" jest więc tylko i wyłącznie "teorią Goździkowej"!

 • Re: Aloes – na opryszczkę, na niedokrwistość, na miażdżycę, sposób na drzazgę, na wzmocnienie organizmu..

  wygórowanych wymagań glebowych. Nieco ostrożniejsi musimy być przy podlewaniu roślin. Aloesy są wrażliwe na nadmiar wody w podłożu, a zatem podlewamy je rzadko i oszczędnie, pamiętając, że jak inne gruboszowate także aloesy mają zdolność gromadzenia dużych ilości wody w tkankach i w razie potrzeby rośliny korzystają ze zgromadzonych zapasów. Nadmiar wody w glebie prowadzi do gnicia podstawy pędów

 • Re: Pachnące rośliny do twojego domu

  Masz rację, zupełnie inne liście. Podobno geranium jest kuzynką pelargonii, ale daleką i zupełnie inną z wygladu i woni jaka wydziela.

 • Re: Aloes – na opryszczkę, na niedokrwistość, na miażdżycę, sposób na drzazgę, na wzmocnienie organizmu..

  wygórowanych wymagań glebowych. Nieco ostrożniejsi musimy być przy podlewaniu roślin. Aloesy są wrażliwe na nadmiar wody w podłożu, a zatem podlewamy je rzadko i oszczędnie, pamiętając, że jak inne gruboszowate także aloesy mają zdolność gromadzenia dużych ilości wody w tkankach i w razie potrzeby rośliny korzystają ze zgromadzonych zapasów. Nadmiar wody w glebie prowadzi do gnicia podstawy pędów

 • Re: Trujące rośliny doniczkowe. Masz je w domu?

  Dajcie już spokój z tym straszeniem o wydzielanej truciznie . Mam Anturium i inne kwiaty od lat . Podcinam je , dotykam , pielęgnuję i jakoś żyję bez żadnych wysypek, duszności i temu podobnych objawów.

 • 40 groszy za życie

  UNICEF, nigdy nie musiałam wiedzieć. Żyłam sobie w kokonie utkanym z rodzinnego ciepła, poczucia bezpieczeństwa i szczęśliwego dzieciństwa, które do dziś kojarzy mi się ze smakiem gorącej czekolady(...) tego szpitala nie ma? Albo co gorsza jest, ale taki, że strach wejść: - Tam panuje niesamowity bałagan. Między szpitalnymi pawilonami biegają jakieś bezpańskie psy, rosną skarłowaciałe rośliny

 • Re: Rośliny, którymi może zatruć się kot

  JAROSŁAW TYLKO DO KOCHANIA MASZ ALIKA ? ZSZEDŁEŚ DO POZIOMU KOTÓW ...................A GDZIE INNE OSOBY?