• Informacje na temat:

  infekcja zatok

Artykuły na temat: infekcja zatok
 • Zatrzymaj zapalenie zatok

  ...​Zatoki czołowe, nosowe czy szczękowe to puste przestrzenie w czaszce, nawilżające i ogrzewające powietrze, które wdychasz. Chronią też mózg przed urazami, nadają głosowi barwę. Ale gdy są w stanie zapalnym, nie funkcjonują na 100 procent. Ich infekcje to katorga.

 • Jak oczyścić zatoki

  Katar, ból i uczucie rozpierania w okolicy czoła, które nasila się przy pochylaniu, oraz ogólne złe samopoczucie to objawy zapalenia zatok. W tej sytuacji konieczna jest wizyta u laryngologa. Warto jednak wiedzieć, jak złagodzić dolegliwości domowymi sposobami.

 • Zatoki. Punkt zapalny

  Masz katar, męczy cię mokry kaszel i rozpierający ból głowy? To mogą być objawy zapalenia zatok. Do tej pory sądzono, że jego główną przyczyną są zlekceważone infekcje dróg oddechowych. Ostatnie badania jednak wskazują, że choroby zatok mają też inne źródło: nietolerancje pokarmowe i alergie. A wtedy trzeba zmienić leczenie.

 • Zatoki zdrowe przez cały rok

  Katar, zatkany nos, ból głowy, gorszy węch – takie objawy mogą ostrzegać, że dolega nam coś poważniejszego, niż zwykłe przeziębienie. O tej porze roku łatwo o problemy z zatokami!

 • Zatoki jak nowe

  ...jest do balonoplastyki, ale mniej inwazyjny. Daje szybsze i trwalsze efekty terapeutyczne. Szczególnie polecany osobom obciążonym chorobami serca, Gdy infekcja zatok często wraca, zwykle powodem są(...)Jeśli objawy zapalenia zatok pojawiają się nagle i trwają krócej niż 3 tygodnie, mówimy o ostrym zapaleniu. Często jest ono następstwem niedoleczonej infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Pomagają...

 • Poznaj powód, by do samolotu nie wsiadać z chorymi zatokami

  Wiele osób ma w planie wakacyjną podróż samolotem. Nagła infekcja górnych dróg oddechowych albo przewlekły stan zapalny zatok to problemy, które mogą poważnie skomplikować podniebą podróż. Zwłaszcza podczas zniżania się samolotu do lądowania w razie infekcji można doznać urazu ciśnieniowego.

 • Zapalenie zatok. Czy konieczne są antybiotyki?

  Gdy dojdzie do zakażenia bakteryjnego, nie da się ich uniknąć. Przy infekcjach wirusowych starajmy się pomagać sobie domowymi sposobami.

 • Pokonaj ból zatok

  Gdy boli cię głowa, czujesz ucisk za oczami, a do tego masz tak zapchany nos, że wręcz nie możesz oddychać, zapewne cierpisz na zapalenie zatok.

 • Gdzie kończy się przeziębienie, a zaczyna zapalenie zatok?

  Dreszcze, ból głowy, osłabienie i apatia, pierwsze kichnięcie… grypa czy może zwykłe przeziębienie? A może zapalenie zatok? Czy rzeczywiście potrzebujemy to wiedzieć już na samym początku infekcji, aby właściwie zareagować? I jak ta reakcja powinna wyglądać? O właściwym postępowaniu w pierwszych dniach choroby mówi Grzegorz Januszek specjalista otorynolaryngolog.

 • To przeziębienie czy coś poważniejszego? Jak odróżnić infekcje?

  ...rozbicia. Mogą pojawić się dolegliwości towarzyszące m.in. ból brzucha, głowy, nudności, wymioty, utrata apetytu. Uwaga! Infekcja bakteryjna gardła, zwłaszcza angina wywołana przez Streptoccocus pyogenes(...) (produktywny) i towarzyszy mu odksztuszanie zielonkawej lub żółtawej gęstej plwociny. Pojawia się on m.in. przy zakażeniu zatok przynosowych, oskrzeli i płuc. Towarzyszący mu nieprzyjemny, ropny zapach...