• Informacje na temat:

  indukcja

Artykuły na temat: indukcja
 • Na czym polega naturalna indukcja porodu?

  Jak pokazują szacunki jedynie około 5 proc. kobiet ciężarnych rodzi w terminie porodu wyznaczonym na podstawie ostatniej miesiączki. Większość ciężarnych trafia do szpitala od 7 do 10 dni po terminie porodu. Przyjęcie do szpitala wiąże się najczęściej z koniecznością indukcji porodu z podaniem oksytocyny.

 • Granat zastąpi oksytocynę?

  Syntetyczną oksytocynę bardzo często podaje się rodzącym celem indukcji porodu. Niestety, omawiane rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Skuteczność? Ten stymulant pomaga w ok. 50 proc. przypadków. A w pozostałych? Przeszkadza.

 • 39. tydzień ciąży

  Dziecko może przyjść na świat lada moment, ale nikt nie jest wstanie przewidzieć, kiedy to nastąpi – zwykle decyduje o tym natura. Czasami przyszłe mamy wymęczone finiszem ciąży próbują naturalnych metod indukcji porodu, jak seks, stymulacja sutków czy picie naparu z liści malin.

 • Jak spłodzić bliźnięta?

  Powszechnie wiadomo, że znaczny odsetek ciąż wielopłodowych to rezultat ingerencji lekarskich: in vitro oraz indukcji owulacji. Czy bez stosowania takich metod można zwiększyć szansę na spłodzenie bliźniąt?

 • Lancaster: Kosmetyki wzbogacone o technologię full light

  Najnowsze badania naukowe dowodzą, że światło widzialne o wysokiej energii może być tak szkodliwe, jak skumulowane działanie promieniowania UVA i UVB. Jest to promieniowanie o wysokiej częstotliwości i długości fali. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że penetruje ono głębiej niż UVA i UVB, sięgając tkanki podskórnej i naczyń krwionośnych. Dodatkowo generuje powstawanie 50% wolnych rodników, przyczyniając się do indukcji fotostarzenia i kancerogenezy.

 • 41. i 42. tydzień ciąży

  ...obserwacją. Taka ciąża powinna być monitorowana (KTG zwykle wykonuje się codziennie), a w razie potrzeby nastąpi indukcja (wywołanie) porodu. Często to pierwsza ciążą się przedłuża, a u niektórych kobiet...

 • Poród po terminie

  ...się już w szpitalu pod obserwacją. Taka ciąża powinna być monitorowana (KTG zwykle wykonuje się codziennie), a w razie potrzeby nastąpi indukcja (wywołanie) porodu. Często to pierwsza ciążą się...

 • Atonia macicy

  Atonia macicy stanowi jedno z możliwych powikłań poporodowych, choć zdarza się, że występuje już podczas drugiego okresu porodu. Ta sytuacja bywa zagrożeniem dla życia pacjentki (a w fazie parcia także dziecka), ponieważ najczęściej prowadzi do trudnego do zatrzymania krwotoku.

 • Masaż szyjki macicy

  Ciężarne kobiety często chcąc, nie chcąc wysłuchują mrożących krew w żyłach opowieści o wyjątkowo nieprzyjemnym zabiegu, jakim jest masaż szyjki macicy. Z tego powodu przyszłe mamy obawiają się, że też go doświadczą. Po co się go wykonuje?

 • Masaż szyjki macicy - po co?

  Młode matki z niewiadomych przyczyn często straszą swoje ciężarne koleżanki krwawymi historiami z porodówki. Niestety, im więcej upiornych szczegółów, tym lepiej. Także tych dotyczących masażu szyjki macicy. Z tego powodu przyszłe mamy obawiają się, że też go doświadczą. Po co się go wykonuje?

Dyskusje na temat: indukcja
 • Re: Rosołu z takim dodatkiem jeszcze nie jedliście

  cebule opalić ale nad czym, hmmm, otwartego ognia w domu nie posiadam, no chyba , że rozpalę ognisko na ósmym piętrze.

 • Re: Jak szybko i skutecznie wyczyścić kuchenkę?

  Indukcja wg mnie zdecydowanie lepiej pasuje do obecnych czasów, niż kuchenka elektryczna. Beata gdzie taką indukcję philipiaka można kupić?

 • Re: Mirjana Dragićiević-Soldo widzi Maryję od 40 lat

  czasoprzestrzeń jest zakrzywiona okrągła, a kara to zwykła indukcja matematyczna L=P w doskonałym okrągłym cyklu bez nadwyżek przy założeniu reinkarnacji, ile dasz w łeb tyle dostaniesz

 • Re: Zalety płyt indukcyjnych

  drogi Autorze nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego co reklamujesz .... negatywem dla indukcji jest ich OGROMNA awaryjność i ich teoretyczna ekonomiczność w łeb bierze jak po 3 czy 4 latach wymieniasz płytę na nową .... kolejny minus to pole magnetyczne, które generuje to urządzenie ... poczytaj o zasadzie działania.... wierz mi wiem co piszę bo wiem jak są zbudowane i jak działają ...

 • Re: Św. Edyta Stein: Zachwycała powagą i uśmiechem

  stary testament twierdzi oko za oko ząb za ząb a więc w cyklicznym okrągłym doskonałym świecie nie ma przebaczenia jest tylko indukcja matematyczna L=P

 • Re: Proste sposoby na spore oszczędności - rachunki będą niższe!

  Robiłem gruntowny remont domu, wszędzie podwiesiłem sufity i zamontowałem żarówki LED. Dom z instalacją elektryczną bez gazu, wszystko na prąd(kuchenka indukcja, osobiście polecam). Od trzech lat płacimy za prąd o ok 50% mniej. Bardzo to denerwuje sąsiada, ale sąsiedzi czasami są dziwni. A ten jest byłym mieszkańcem Sosnowca.

 • Re: o kuchni i o zdradzie

  :) U mnie indukcja w kuchni musiała byc obowiazkowo ze wzgledu na kota, który łazi wszedzie :) A.

 • Re: o kuchni i o zdradzie

  u mnie indukcja sie sprawdza:) porzadki lubie wiec sie nie wypieram jest na blysk inaczej bym zwariowala;) ale na przyjemnosci tez jest czas:)

 • Re: o kuchni i o zdradzie

  już masz... :DDD ja zresztą też :DDD A poza tym - indukcja świetna bo i łatwo się czyści i...nic nie ugniata :PPP Głupawki dziś dostaję bo się wściekłam... :))) Ado, ja też będę miała kota :-)Małej obiecałam na nowym mieszkanku ;-)no to dzięki, kolejny plus indukcyjnej mam ;-) :)U mnie indukcja w kuchni musiała byc obowiazkowo ze wzgledu na kota, który łazi wszedzie :)A.

 • Re: o kuchni i o zdradzie

  o, Nor, a jakieś rady praktyczne? u mnie indukcja sie sprawdza:) porzadki lubie wiec sie nie wypieram jest na blysk inaczej bym zwariowala;) ale na przyjemnosci tez jest czas:) jest energooszczedna czas gotowania skrocony:) super design