• Informacje na temat:

  imbir korzen

Artykuły na temat: imbir korzen
 • Czy marynowany imbir jest zdrowy?

  Imbir w nowej odsłonie ma szereg właściwości. Jak przygotować miksturę?

 • Kosmetyki z imbirem

  Imbir działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie.

 • Piętnaście atutów imbiru

  Imbir to jedna z najstarszych roślin uprawnych w skali całego świata. W Azji, gdzie jest nie tylko dodatkiem do potraw, ale też powszechnie stosowanym lekarstwem, funkcjonuje już ponad trzy tysiące lat. Ważnym atutem imbiru jest jego wysoka odporność na środki chemiczne, którymi zasilane są plantacje. Nie musimy więc szukać go w wersji ekologicznej.

 • Korzenie idealnego samopoczucia

  Boże Narodzenie kojarzy się z upajającymi zapachami: choinki, grzybów i przede wszystkim korzennych przypraw. Te ostatnie mają naprawdę dobroczynne działanie. I nie chodzi tylko o smak. Rozkoszuj(...) drugie, ssij goździki. Ulga przyjdzie szybko! Na głowę i na stawy Także imbir działa przeciwbólowo, m.in. łagodzi dolegliwości menstruacyjne. Pomaga też zwalczać nudności. Zanim więc sięgniesz...

 • Cudowny imbir

  Kłącze imbiru ma nie tylko niezwykły kształt, ale też niezwykłe właściwości.

 • Magiczne właściwości imbiru

  Niewiele produktów spożywczych ma tak wszechstronne i zbawienne dla naszego zdrowia działanie, jak imbir. To produkt znany we wschodniej kulturze od tysięcy lat, który z powodzeniem wszedł do polskich kuchni. Jak korzystać z jego magicznych właściwości?

 • Egzotyczne warzywo: Korzeń kurkumy

  Ta pochodząca z Indii przyprawa jest spokrewniona z imbirem. Przypomina go także z wyglądu, ale jest dużo mniejsza i bardziej pomarańczowa.

 • Sama wyhodujesz imbir

  Kłącze kupisz w sklepie spożywczym kłącze (ok. 10 cm), czyli korzeń imbiru (powinien być jędrny, twardy, bez pleśni). Wybierz szeroką i płytką doniczkę. Podłoże - wymieszaj dwie części torfu (ok(...), by podłoże nie było przesuszone. Po ok. miesiącu pojawią się pędy, wtedy zdejmij folię. Latem można wystawić imbir na zewnątrz. Jesienią, gdy liście żółkną, przestań podlewać, a po ok. 4 tygodniach...

 • Ta rozgrzewająca przyprawa nie rośnie naturalnie w Polsce, ale możemy spróbować wyhodować ją na parapecie. Kłącze kupisz w sklepie spożywczym kłącze (ok. 10 cm), czyli korzeń imbiru (powinien być(...). Latem można wystawić imbir na zewnątrz. Jesienią, gdy liście żółkną, przestań podlewać, a po ok. 4 tygodniach możesz wykopać kłącze.

 • Imbir - dlaczego warto zaczynać z nim dzień?

  Pomaga pozbyć się nudności, rozgrzewa i przyspiesza trawienie, uśmierza ból mięśni, pomaga też przy przeziębieniu. Imbir to cudowna roślina, której szczególnie mocno docenimy o poranku. Dlaczego? Oto sześć sposobów na imbirowy początek dnia.

Zdjęcia na temat: imbir korzen
Dyskusje na temat: imbir korzen
 • Re: Walcz z nieświeżym oddechem

  szczekowymi. Zadne zabiegi nie pomagaly a mycie zebow skutkowalo na 10 minut. ktos mi doradzil picie zmielonego swiezego imbiru z miodem i cytryna. Spokoj mialam przez kilka godzin a pozniej juz nosilam kawalek imbiru w kieszeni. W tej chwili korzen imbiru mam zawsze w torebce i podgryzam go systematycznie. Opisane powyzej proste rozwiazania sa absolutnie nieskuteczne. Wyprobowalam na sobie wszystko