• Informacje na temat:

  ile urlopu się nalezy pracownikowi

Artykuły na temat: ile urlopu się nalezy pracownikowi
 • Urlop: Kiedy, ile, dla kogo?

  Masz zaległy urlop i zastanawiasz się, do kiedy możesz go wykorzystać? Zachorowałaś w czasie wakacji i boisz się, że wolne dni ci przepadły? Dowiedz się, w jaki sposób prawo pracy reguluje takie kwestie.

 • Urlop ojcowski funkcjonuje w Polsce od kilku lat – został wprowadzony w 2010 r. Głównym celem przyświecającym ustawodawcy było zwiększenie udziału mężczyzn w życiu rodziny po przyjściu na świat potomka. Jest to przywilej wszystkich pracowników, którzy w trakcie trwania stosunku pracy zostali ojcami. Zasady funkcjonowania urlopu ojcowskiego w praktyce określają specjalne przepisy.

 • Jakie prawa ma pracownik?

  Pracodawcy pamiętają zwykle o obowiązkach pracowników. O tym jednak, do czego sami są zobowiązani, zdarza im się zapominać.

 • Wiesz jaki urlop ci przysługuje?

  Jeśli pracujesz na etacie, masz prawo do płatnego wypoczynku. Urlop to twój przywilej! Szef musi ci go udzielić zgodnie z przepisami. Wymiar, odmowa, ekwiwalent – wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości.

 • Gdzie się podział szklany sufit?

  ...- Szklane sufity są przede wszystkim w głowach samych kobiet – mówił na Kongresie Kobiet Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania. Czyżby jeden z największych problemów rynku pracy niepostrzeżenie się rozwiązał? A może – nigdy go nie było?

 • Agnieszka Graff: Kobiety się ośmieliły

  Gdy 20 lat temu mówiła o dyskryminacji kobiet, ludzie wzruszali ramionami: „U nas nic takiego nie ma”. Postulowała, żeby mężowie angażowali się w prace domowe, ale nawet od żon słyszała, że to niemęskie. Feminizm był dziwny, budził nieufność. Dziś nawet kobieta, która nie czuje się feministką, przyzna: mniej zarabiamy, trudniej nam awansować, a wychowanie dzieci i cały dom wciąż są na naszej...

 • Czy po wykorzystaniu całego okresu przeznaczonego na tzw. wychowawczy, mam prawo jeszcze skorzystać z urlopu wypoczynkowego?

 • ..., ze cos mu wypadlo, ale jutro przyjdzie na pewno... Dzien mielismy przechlapany, bo to i nerwy i balagan ... A ze V do milych nie nalezy, kiedy go wloskie furie  gonia ... to wzielam Billego i na(...) urodzinach,  na ktorych bylo 150 osob ... ile od lepka i co ... i tak zeszlo do obiadu. Wczesniej panowie ustalili, ze zjemy wszyscy obiad razem w restauracji,  gdzie jada Emidio, bo tak mial na imie...

 • Urlopy wypoczynkowe, dni wolne od pracy w 2014 roku

  Sytuacja na rynku pracy sprawia, że niektóre firmy nie dbają nawet o podstawowe prawa swoich pracowników. Takim jest prawo do urlopu.

 • Filozofia grupy Kinderhotels

  Jakość, nie ilość Przy wyborze obiektów członkowskich grupa kieruje się mottem "klasa, a nie masa". O ile w 1998 roku należało do niej jeszcze prawie sto hoteli rodzinnych, to dziś jest ich dwa(...) jednak, że podczas urlopu może się odprężyć i odpocząć tylko ten, kto wie, że jego dzieci są bezpieczne i pod dobrą opieką. Aktywny urlop rodzinny W urozmaiconych programach zajęć sportowych...