• Informacje na temat:

    ibuprofen

Artykuły na temat: ibuprofen
  • Ibuprofen chroni przed Parkinsonem

    Popularny środek przeciwbólowy ibuprofen o ponad jedną trzecią zmniejsza ryzyko zapadnięcia na chorobę Parkinsona - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Harvarda.

  • Co wziąć na ból?

    Gdy boli cię głowa, sięgasz po jeden z leków z ibuprofenem. Ale czy wiesz, że dwa preparaty z tą samą substancją w środku wcale nie są sobie równe?

  • Medyczne prawdy i mity o rwie kulszowej

    .... choroba zwyrodnieniowa kolana. 4. Podstawą leczenia są leki przeciwzapalne. Najskuteczniejsze są leki typowo przeciwzapalne, takie jak ketoprofen czy ibuprofen.

  • ​Leki przeciwzapalne i sport to nie najlepsze połączenie

    ..., w wieku 18-35 lat, którzy zostali losowo przydzieleni do jednej z dwóch grup: Pierwsza przyjmowała codziennie 1200 miligramów ibuprofenu (to dobowa dopuszczalna maksymalna dawka tego leku), Druga(...) wzrost objętości mięśni był dwukrotnie większy niż w grupie zażywającej ibuprofen. Jednak badacze nie wiążą tego efektu z przyjmowaniem aspiryny. Nota bene, 75 miligramów kwasu acetylosalicylowego to...

  • Jak uśmierzyć ból?

    ...uszkodzić komórki miąższu wątroby i nerek.  Ważne! Ten lek przeciwbólowy bywa bardzo niebezpieczny, gdy zażyjesz go po wypiciu alkoholu.  4. Dla kogo ibuprofen?  Ma działanie drażniące śluzówkę przełyku i żołądka, co u osób podatnych grozi krwawieniami (nie szkodzi zaś wątrobie). Nie powinny go zażywać osoby z niewydolnością nerek i astmą. Ibuprofen może powodować lub zaostrzać reakcje uczuleniowe...

  • Ból zęba – co robić, zanim pójdziesz do dentysty

    ...ból złagodzi paracetamol, przy silnym skuteczniejszy będzie ibuprofen (są dostępne bez recepty).

  • Błędy w leczeniu przeziębienia

    ...1. Nie dubluj leków na przeziębienie! Preparaty złożone zawierają te same substancje lecznicze: paracetamol, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, pseudoefedrynę, ale pod różnymi nazwami. Jeśli sięgasz po kilka z nich w jednym czasie i nie czytasz ulotek, łatwo je przedawkować.  2. Katar? Nie nadużywaj kropli do nosa. Początkowo przynoszą ulgę, bo obkurczają naczynia krwionośne w błonie śluzowej...

  • 7 zasad stosowania leków przeciwbólowych

    .... To ważne zwłaszcza wtedy, kiedy chorujesz na jakąś chorobę przewlekłą, np. masz wrzody żołądka lub problemy z nerkami (wtedy nie możesz stosować m.in. leków z ibuprofenem, kwasem acetylosalicylowym czy(...). ibuprofen jest głównym składnikiem Nurofenu, Ibupromu, Acataru Zatoki), więc ich połączenie grozi przedawkowaniem. Środki przeciwbólowe można łączyć tylko pod warunkiem, że jeden lek zawiera np...

  • Pomożemy wybrać bezpieczne leki na przeziębienie

    ..., których substancją czynną są naproksen, ibuprofen, diklofenak. Lekarz radzi : Bezpiecznymi dla ciebie lekami są te na bazie paracetamolu, np. Apap, Panadol, Fervex, Gripex, Paracetamol. Przeczytaj(...) podnosić ciśnienie i przyspieszać akcję serca, wywoływać kołatania. Osłabia też działanie leków na nadciśnienie. Lekarz radzi : Gorączkę bezpiecznie zbiją leki z paracetamolem lub ibuprofenem bez...

  • Dieta dla migrenowca

    ..., leki zawierające paracetamol czy ibuprofen - np. Metafen, Ibum oraz wiele innych dostępnych w aptekach bez recepty. Pamiętaj, że leki (np. tabletki na migrenę Migea, tabletki Paracetamol czy Melisana(...) kwas acetylosalicylowy, etenzamid oraz kofeinę (jak np. Etopiryna, którą warto przyjmować co 4-6 godzin), ibuprofen (np. Ibuprom czy Ibum, które można przyjmować co 6 godzin), a także naproksen (co...

Dyskusje na temat: ibuprofen
  • Re: Jak wybrać dobry lek przeciwbólowy?

    ja niestety reaguje tylko na ibuprofen, apap jest dla mnie za słaby, kupuje raczej ibufen bo działa z nich wszystkich najdłużej.

  • Re: Jak bezpiecznie stosować leki przeciwbólowe

    W Polsce poleca sie na goraczke ibuprofen, ale z doswiadczeni wiem, ze najszybciej, na dlugo i skutecznie goraczke zwalcza paracetamol i jest on stosowany na zbijanie goraczki w krajach zachodnich. W dodatku jest mniej szkodliwy dla żoładka niż ibuprofen.

  • Re: Korzonki - ból -domowy sposób?

    W jakim odcinku kręgosłupa są dolegliwości? Zapalenie korzonków z reguły nie ma nic wspólnego ze stanem zapalnym ale jest spowodowane uciskiem krążka międzykręgowego na nerwy. Trzeba zrobić NMR kręgosłupa i leczyć operacyjnie albo rehabilitować się. Pomagają leki typu Ibuprofen, Paracetamol, maści rozgrzewające, ciepłe okłady np. z borowiny leczniczej.

  • Re: Chorujesz? To świetnie!

    Przeciez mowia w artykule ze aspiryna niedobra, to znaczy ze dobra. Paracetamol rozwala watrobe i moze doprowadzic do bialaczki a ibuprofen bardzo zle wplywa na jelita. Ja, jesli trzeba, biore aspiryne.

  • Re: Jak wybrać dobry lek przeciwbólowy?

    od tych łagodnych czyli od paracetamolu , po ibuprofen i dopiero sięgajcie po preparaty z kodeiną. I to jedynie wtedy kiedy trzeba.

  • Re: Gorączka od A do Z

    Moim sprawdzonym lekiem na gorączkę jest ibufen, który zawiera ibuprofen. Mam go zawsze w domu i podaję dzieciakom, gdy chorują. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby nie pomógł.

  • Re: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?

    A to nawet nie wiedziałam, że są takie tabletki które zawierają i paracetamol i ibuprofen.... Dobre są?

  • Re: Trzustka pod kontrolą

    Mam przewlekłe zapalenie trzustki, jestem uzależniona od alkoholu.. jużtrzeci dzień boli mnie niemiłosiernie ratuje się lekami - ibuprofen i no-spa. Jak nie przejdzie znowu szpital, więc radzę nie przesadzać z alkoholem.

  • Re: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?

    Ciągle mi głowa nie boli, ale zdarza się czasem, wtedy łykam paracetamol i ibuprofen i szybko ból przechodzi.

  • Re: Chorujesz? To świetnie!

    A ile osób umiera po przedawkowaniu paracetamolu, ilu ludziom rozłożył wątroby? Przed około 1992 rokiem w Polsce nie było powszechnie dostępnego paracetamolu, ludzie zażywali, polopiryny, aspirynę, pyralgina i jeszcze inne których już nie pamiętam, jakoś żyją do dziś. A teraz czytamy że aspiryna nie, miesiąc temu było że ibuprofen jest przyczyną zawałów czy coś w podobnie, a dwa miesiące temu