• Informacje na temat:

  haluksy sposoby

Artykuły na temat: haluksy sposoby
 • 3 sposoby na haluksy

  Z babcinej apteki.

 • 6 pytań o haluksy i ostrogi

  Wiele z nas ma takie właśnie problemy ze stopami. Jak naprawić haluksy? W jaki sposób złagodzić dolegliwości związane z ostrogami? Na pytania odpowiada nasz ekspert, dr Tomasz Blicharski, ortopeda.

 • Nowe sposoby na problemy ze stopami

  Dokuczliwe odciski, bolesne haluksy, ostrogi piętowe, wrastające paznokcie... Możemy je wyleczyć jeszcze przed nadejściem ciepłych dni. Zdrowe stopy będą pięknie się prezentowały w modnych sandałkach.

 • Jak zimą dbać o nogi?

  Sprawdź, co warto robić o tej porze roku dla kończyn, by zapobiec nasileniu dolegliwości związanych z osłabionym krążeniem żylnym, a także niekorzystnymi zmianami w stopach. Oto proste, pomocne sposoby na każdy dzień.

 • Zdrowe stopy bez haluksów

  Haluksy, czyli zwyrodnienia kości dużego palca stopy (palucha), nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też powodują silne dolegliwości. Towarzyszący zniekształceniom ból utrudnia normalne funkcjonowanie. Haluksy powodują też duże kłopoty z doborem butów, bo wystająca kostka utrudnia nałożenie pantofli. Choroba dotyczy coraz młodszych kobiet, już nawet szesnastolatek! Powód? Przede wszystkim...

 • Groźne halluksy

  Niedługo zamienimy wygodne letnie buty na jesienne. Jest to moment, w którym wyraźnie odczuwa się wszelkie deformacje stopy, a zwłaszcza haluksy. Jak można sobie poradzić z tymi kłopotami(...) słuszne postępowanie, nawet wtedy, gdy haluksy dopiero się formują. Zawsze zaczyna się od diagnozy. Dla jej uzyskania konieczny jest dokładny ogląd, badanie fizykalne stóp, biomechaniczne, prześwietlenie...

 • Zdrowe stopy dzięki dobrym butom

  Bolesne haluksy, uciążliwe nagniotki czy trudne do usunięcia modzele i odciski - w większości przypadków na te dolegliwości sami pracujemy. Przy wyborze butów często kierujemy się wyłącznie modą lub(...) stosowania i miesiąc przerwy. Haluksy: rezygnujemy z noszenia zbyt wysokich obcasów W przypadku haluksów, dla własnego dobra, zrezygnujmy z butów z wąskimi noskami i na wysokim obcasie...

 • Pomoc dla stóp, które bolą i puchną

  ...pięcie. W walce z ostrogą piętową pomogą ci różne sposoby (uzgodnione z ortopedą). Dla rozluźnienia chorej stopy możesz stosować specjalny masażer lub toczyć nią piłeczkę kauczukową. Aby rozciągnąć(...). Najlepsza wysokość to 2-4 cm. Wybieraj też te o szerokich przodach. Smaruj stopy balsamem z tzw. biszofitem: Biszofit to mieszanka minerałów zwalczających m.in. haluksy. Leczniczy kosmetyk kupisz bez...

Dyskusje na temat: haluksy sposoby
 • Re: Domowe sposoby na haluksy

  nie ma czegoś takiego jak domowe sposoby na halluksy, na pewnym etapie jest po prostu potrzebna operacja i już, ja miałam w Klinice Medycyna Urody 6 tygodni chodziłam w ortezie potniej 6 w butach sportowych i po sprawie :)

 • Re: 3 sposoby na haluksy

  Domowe sposoby na pewno nie zaszkodzą. Mam haluksy i zaczęłam od zmiany obuwia. Już nie kupuje tanich tylko staram się skórzane wybierać. Dodatkowo nosze również wkładki ortopedyczne step forward. Od razu lepiej się chodzi i stopa ma większy komfort.

 • Re: Domowe sposoby na haluksy

  Czy znacie może jakiegoś dobrego lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu haluksów - najlepiej z Poznania lub okolic?

 • Re: 3 sposoby na haluksy

  Serkiem plesniowym.

 • Re: Domowe sposoby na haluksy

  Czy znacie może jakiegoś dobrego lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu haluksów - najlepiej z Poznania lub okolic? Dr Jędrzej Kosmowski - jedyny prawdziwy fachowiec w tej dziedzinie z tych okolic!

 • Re: 3 sposoby na haluksy

  ok ok, ale po co bawić się w małego alchemika, po co? Na rynku są odpowiednie szyny korekcyjne zakładane na noc Marcin. Do tego odpowiednie obuwie. ćwiczenia stóp. Dobre wkładki do butów. Naprawdę nie trzeba kombinować.

 • Re: Domowe sposoby na haluksy

  Czy znacie może jakiegoś dobrego lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu haluksów - najlepiej z Poznania lub okolic? Dr Jędrzej Kosmowski - jedyny prawdziwy fachowiec w tej dziedzinie z tych okolic! Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na temat tego lekarza? Proszę o szczere opinie...

 • Re: Domowe sposoby na haluksy

  Czy znacie może jakiegoś dobrego lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu haluksów - najlepiej z Poznania lub okolic? Dr Jędrzej Kosmowski - jedyny prawdziwy fachowiec w tej dziedzinie z tych okolic! Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na temat tego lekarza? Proszę o szczere opinie... Podbijam, ktoś jeszcze może go polecić, albo miał z nim styczność?

 • Re: 3 sposoby na haluksy

  Po co? Skoro można wyleczyć?