• Informacje na temat:

  gory stolowe atrakcje

Artykuły na temat: gory stolowe atrakcje
 • Rodzinna wyprawa w góry: Najbardziej widowiskowe szlaki górskie

  ...i sferyczne). Z wizyty na Równicy ucieszą się także miłośnicy quadów. Po drugie: Atrakcje w okolicy  Po powrocie z górskiej wędrówki (lub zamiast niej) warto wybrać się na zwiedzanie okolicy...

 • Skarby Ducha Gór

  Okolice nogą ludzką nietknięte, góry chmur sięgające, pełne skał, straszne - tak zapamiętał Karkonosze Gall Anonim, opisując w XII wieku wyprawę Bolesława Krzywoustego. Wkrótce potem w Sudety Zachodnie dotarli tajemniczy Walonowie, poszukiwacze skarbów. Znajdowane przez nich złoto i kamienie szlachetne ozdobiły niejedną królewską koronę. Legendy o niezmierzonych bogactwach ziemi i strzegącym ich zazdrośnie Duchu Gór przetrwały do dziś, region zaś jest wciąż mineralogicznym eldorado.

 • Ziemia Kłodzka

  Warto tu przyjechać dla malowniczych widoków i starych kurortów. Można też pochodzić po górach, poszukać złota, zajrzeć do jaskini i wrócić do dzieciństwa w ogrodzie bajek.

 • Po zdrowie do Kotliny Kłodzkiej

  ...w Parku Zdrojowym u podnóża Góry Parkowej. W okolicy czekają też inne atrakcje: Kaplica Czaszek, aquapark oraz Góry Stołowe.

 • Szlak papieski w Sudetach

  Karol Wojtyła był człowiekiem niesłychanie aktywnym i kochającym przyrodę. Wędrował przez górskie bezdroża, pływał kajakiem, szusował na narciarskich stokach. Niewiele osób jednak wie, że był również miłośnikiem turystyki rowerowej.

 • Skamieniałe Miasto, Teplickie Skalne Miasto i „Błędne Skały”, czyli wycieczka dla miłośników skał

  Jeśli szukasz przestrzeni, w których naprawdę odpoczniesz, koniecznie zaplanuj rodzinny weekend w okolicach imponujących formacji skalnych. Gwarantujemy, że wrócisz do domu z głową pełną niesamowitych wrażeń.

 • 7 najpiękniejszych tras nordic walking w Polsce

  Wczesna jesień – to idealny czas na spacery, zwiedzanie i poprawę kondycji fizycznej. Przyjemne z pożytecznym pozwala połączyć nordic walking. Chodząc z kijkami pobudzisz wszystkie partie mięśni i szybko spalisz kalorie. Przy okazji możesz poznać najbardziej malownicze zakątki Polski. Akademia Zdrowia Santandera przedstawia siedem wyjątkowych tras do nordic walking.

 • 16 sposobów na długi weekend w Polsce

  ...pozostają liczne atrakcje wodne takie jak kajaki, rowerki czy statki wycieczkowe oraz rozległe kąpieliska.   15. Województwo wielkopolskie - Pojezierze Wielkopolskie Region ponad tysiąca...

 • Tęczowy naród

  "Stój! Właź do auta, ty narwańcu!" - krzyczy do mnie David tuż po wjechaniu do rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. W republice Południowej Afryki mieszka od urodzenia, tak jak jego rodzicie i dziadkowie. Jako mój przewodnik dba, bym nie zrobiła tu jakiegoś głupstwa.

 • Kapsztad de lux

  Jedno z największych miast RPA to raj na ziemi. Tamtejsze widoki zapierają dech.