• Informacje na temat:

  gory stolowe

Artykuły na temat: gory stolowe
 • W Góry Stołowe po zdrowie

  Są godne uwagi nie tylko ze względu na niesamowite formy skalne w kształcie... zwierząt i różnych przedmiotów. W Góry Stołowe warto się wybrać także ze względu na znajdujące się tu przepiękne uzdrowiska: Kudowę-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Polanicę-Zdrój.

 • Rodzinna wyprawa w góry: Najbardziej widowiskowe szlaki górskie

  Wspólne wędrowanie, śpiewanie przy ognisku, oglądanie zachodzącego za górami słońca, wizyty w okolicznych miasteczkach – rodzinne wakacje w górach mogą być okazją do wielu przygód. W Polsce gór nie brakuje – można wybrać się w Tatry, Karkonosze, góry Stołowe, góry Świętokrzyskie, Bieszczady. My proponujemy odpoczynek w jednym z najbardziej urokliwych miejsc kraju – w Beskidzie Śląskim.

 • Skarby Ducha Gór

  Okolice nogą ludzką nietknięte, góry chmur sięgające, pełne skał, straszne - tak zapamiętał Karkonosze Gall Anonim, opisując w XII wieku wyprawę Bolesława Krzywoustego. Wkrótce potem w Sudety Zachodnie dotarli tajemniczy Walonowie, poszukiwacze skarbów. Znajdowane przez nich złoto i kamienie szlachetne ozdobiły niejedną królewską koronę. Legendy o niezmierzonych bogactwach ziemi i strzegącym ich zazdrośnie Duchu Gór przetrwały do dziś, region zaś jest wciąż mineralogicznym eldorado.

 • Ziemia Kłodzka

  Warto tu przyjechać dla malowniczych widoków i starych kurortów. Można też pochodzić po górach, poszukać złota, zajrzeć do jaskini i wrócić do dzieciństwa w ogrodzie bajek.

 • Pierwsza zastawa

  Twój szkrab poznał właśnie smak warzywnej zupki? Pora zatem na skompletowanie mu zastawy stołowej. Jak wybrać odpowiedni kubeczek, sztućce i talerze dla dziecka.

 •        bo tak wałkowany temat ostatnio jest i tak mnie w trakcie zmywania naszła refleksja.    Zdrada nastąpiła. Wszsycy już wiemy, zastawa stołowa...

 • Dostarczają zimowej porcji witamin, która chroni przed przeziębieniami. Stanowią smaczną przekąskę i składnik wielu dań: koktajli, sałatek, ciast i deserów. Zanim jednak sięgniesz po pomarańcze czy cytryny, upewnij się, że są świeże i soczyste.

 • Chudnie na urodziny

  Choć trenował triatlon, nie imponował sylwetką. Teraz poważnie wziął się do pracy nad sobą. „Trenuję bardzo ostro. W tym roku mam wyjątkowy cel przed sobą: 45. urodziny spędzę na zawodach”.

 • Skalne miasta

  Na długi majowy weekend można wybrać się z całą rodziną do krainy kamiennych labiryntów, która przypomina bajkową Narnię...

 • Jak kupować cytrusy

  Dostarczają zimowej porcji witamin, która chroni przed przeziębieniami. Stanowią smaczną przekąskę i składnik wielu dań: koktajli, sałatek, ciast i deserów. Zanim jednak sięgniesz po pomarańcze czy cytryny, upewnij się, że są świeże i soczyste.

Zdjęcia na temat: gory stolowe
Dyskusje na temat: gory stolowe