• Informacje na temat:

  gdy dziecku wpadnie cos do oka

Artykuły na temat: gdy dziecku wpadnie cos do oka
 • Gdy wracam z akcji, doceniam to, co mam

  ...chciał, że w chwili, gdy Monika przyszła tam na praktykę, przestało pracować serce starszej kobiety. W mgnieniu oka zaczęła się akcja reanimacyjna. - Poruszenie jak w ulu, medycy z całą niezbędną(...)Potrzebę pomagania ma w genach. - Gdy komuś z bliskich działo się coś złego, reszta rodziny wyciągała do niego pomocną dłoń - opowiada Monika Piątczak (35 l.), specjalistka pielęgniarstwa ratunkowego...

 • Marianna Bończa-Stuhr: Urealniłam swoje wspomnienie z dzieciństwa

  Miała po prostu zilustrować wiersze dla dzieci. Jednak gdy zabrała się do pracy, wróciły do niej najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa - chwile, gdy tata, Jerzy Stuhr, opowiadał jej bajki na dobranoc. Zaprosiła go do współpracy i tak powstała przepiękna, malowana wspomnieniami książka dla dzieci.

 • Rozwód to nie koniec świata

  Gdy rozstajesz się z partnerem, czujesz żal, osamotnienie, smutek, a czasem gniew. Lecz choć trudno ci w to teraz uwierzyć, rozpacz minie. A ty nie tylko odzyskasz spokój, ale możesz zacząć nowe, lepsze życie.

 • Książkowe i komiksowe nowości Egmontu

  ...nie chcą zaakceptować wyboru córki. Gdy tylko nadarza się okazja, zabraniają jej kontaktów z Jackiem, wciąż powtarzając, że to chłopak nie dla niej i upierając się, że robią to dla dobra córki. Czy(...) trójzębie, uznają, że muszą go odszukać, zanim wpadnie on w ręce mieszkańców wyspy. Na szczęście dzieci łotrów mają talent do odnajdywania zaginionych magicznych przedmiotów. Podczas gdy Uma szykuje się...

 • W przeklętym raju

  Wywieźli nas z miejscowości Zastawie do punktu Równe, a później do Wołogdy. A w 1941 jeszcze dalej... Omsk, Jekatierinowka. Gdy wyjeżdżaliśmy, miałam pół roku. Na wygnaniu spędziłam sześć lat i osiem miesięcy - opowiada siostra Benedykta.

 • ​Pani Róża lubi "sprzątać"

  ... Jakiś rok temu kupiliśmy z mężem domek na przedmieściach. Okazyjnie, czyli . Czyli do remontu. Zatrudniliśmy więc ekipę, która kuła, wierciła, wyważała ściany, wymieniała okna. Mniej więcej dwa(...) 3". - Dzień dobry, sąsiadeczki - uniósł do góry wysłużony kaszkiecik. - Witam, pani Różo - zwrócił się do mojej towarzyszki. - Dzień dobry, panie Wacku - odparła. Rzut oka na bagażnik wystarczył...

 • 10 sygnałów, które zwiastują chorobę

  ...ząb, ma świnkę, zapalenie migdałków lub węzłów chłonnych. Jednak zwykle świadczy o ostrym zapaleniu ucha. Jak pomóc maluszkowi: ● Gdy opisanym objawom towarzyszy gorączka, podaj dziecku preparat(...) lekarza: Problemów z uszami nie wolno lekceważyć, bo mogą prowadzić do kłopotów ze słuchem. Skontaktuj się z laryngologiem, gdy: ● bólowi ucha towarzyszy wysoka gorączka. ● zauważysz w uchu ropę...

 • Rozwód to nie koniec świata

  Gdy rozstajesz się z partnerem, czujesz żal, osamotnienie, smutek, a czasem gniew. Lecz choć trudno ci w to teraz uwierzyć, rozpacz minie. A ty nie tylko odzyskasz spokój, ale możesz zacząć nowe, lepsze życie.

 • Śpiewające legendy PRL: Gdzie są dziś?

  Była kolorowym ptakiem polskiej sceny muzycznej. Piękna, młoda i obdarzona wyjątkowym talentem wokalnym. Kochały ją miliony. Gdy wychodziła na scenę, wzrok wszystkich skierowany był tylko na nią, cała Polska wróżyła jej piękną i długą karierę.

 • Hair: Narkotyczny dymek, protestsongi i wolna miłość

  Długie włosy burzyły zatopione w stereotypach przekonania o podziale ról między płciami, poddawały rewizji panujący wizerunek męskości. A wreszcie, w czasach, gdy kultura przechodziła nieustanne przewartościowania, przywoływały łączność z naturą i z tym, co pierwotne. Wtedy pojawił się musical "Hair". W październiku 1967 roku.