• Informacje na temat:

  gdy dziecko zle się uczy

Artykuły na temat: gdy dziecko zle się uczy
 • Gdy jedzenie szkodzi

  ...niestety proponowane przez nich terapie nie działały. Zaczęłam na własną rękę robić jej badania. Okazało się, że ma celiakię. Wykluczyłam z jej diety gluten, mleko oraz cukier i szybko zauważyłam(...) alergeny wziewne działają nie tylko miejscowo na błonę śluzową oczu czy nosa. Dostają się także do przewodu pokarmowego, który na całej długości jest wyściełany błoną śluzową. I niestety powodują stan...

 • Co dzieje się w związku, gdy dzieci dorastają?

  Najpierw przeżywamy euforię zakochania, potem razem tworzymy rodzinę i wychowujemy dzieci. A kiedy i ten etap mamy za sobą, pojawia się pytanie, jak teraz budować nasz związek i radzić sobie z nowymi problemami.

 • Co robić, gdy dorosłe dziecko nie może się usamodzielnić

  ..., gdy mimo usilnych starań twoje dziecko... Unika rozmowy na temat usamodzielnienia się. Zwróć się do kogoś z rodziny lub znajomych, kogo lubi i szanuje. Poproś, by przeprowadził z nim rozmowę(...)Kiedy nasza ukochana córka lub syn kończą 18 lat, myślimy, że życie stoi przed nimi otworem. I że gdy tylko młody człowiek skończy naukę, będzie chciał jak najszybciej się usamodzielnić i "wyfrunąć...

 • Zazdrość to nic złego

  Ona rozsądna, analityczna, wszystko ma w czerwonym kajeciku. On marzyciel, niewybiegający w przyszłość. Uczy ją, jak żyć tu i teraz.

 • Nie tracił wiary w ludzi, nawet gdy go zawiedli

  Uważał, że nigdy nie można się poddawać, że każdemu należy dać szansę tyle razy, ile tego potrzebuje. Ale aniołem nie był.

 • Gdy kochasz nałogowca

  Życie kobiety będącej w związku z mężczyzną uzależnionym kręci się wokół nałogu męża. Poświęca się, kontroluje go, usprawiedliwia. Nie wie, że sama też potrzebuje pomocy.

 • Gdy wracam z akcji, doceniam to, co mam

  Potrzebę pomagania ma w genach. - Gdy komuś z bliskich działo się coś złego, reszta rodziny wyciągała do niego pomocną dłoń - opowiada Monika Piątczak (35 l.), specjalistka pielęgniarstwa ratunkowego(...) dzieci i wnuków. Brałam w tym udział! Ale od rodzinnej solidarności do zawodowego pomagania droga daleka. Może by na nią nie weszła, gdyby nie przypadek. - Marzyło mi się studiowanie resocjalizacji...

 • Po rozwodzie nie musi być źle

  Jego przygoda z „Tańcem z gwiazdami” dobiegła końca, ale Jacek uważa, że i tak dużo zyskał. Nam mówi, jak zmieniło się jego życie, czy znów jest zakochany i co myśli o związku swojej byłej żony.

 • Dorosłe dzieci wracają do domu

  Starają się usamodzielnić, ale czasami sprawy tak się układają, że muszą wrócić do rodziców i żyć pod ich dachem. A to bywa trudne!

 • Nie bądź dzieckiem

  .... Ważne, by nie zamykać się w skorupie krzywdy. Nie rozpamiętywać, nie litować się nad sobą, wyjść poza dziecięce zranienie. A gdy dopadają nas demony przeszłości, powiedzieć sobie: co ty, dziecko(...) zastąpione kochankami. Lęk z dziecięcych lat stał się rodzajem złego radaru. Maria panicznie boi się sytuacji, które kiedyś wywoływały poczucie zagrożenia. Gdy poznała Jakuba, szybko zorientowała...