• Informacje na temat:

  gdy dziecko zle się uczy

Artykuły na temat: gdy dziecko zle się uczy
 • Między dobrem a złem

  Inżynier od robotów, który sześć lat temu został księdzem. Pracuje w poprawczaku, szuka nietypowych metod, żeby do chłopaków nie przemawiać „jak z ambony”. W piosence CHWDP rapuje, zamieniając źle kojarzony slogan na hasło: Chrystus Wam Daje Pokój. Z księdzem Adamem Anuszkiewiczem rozmawiamy o wiecznej walce dwóch sił. Zanim podzielimy się opłatkiem i jak co roku postanowimy poprawę.

 • Gdy jedzenie szkodzi

  ...niestety proponowane przez nich terapie nie działały. Zaczęłam na własną rękę robić jej badania. Okazało się, że ma celiakię. Wykluczyłam z jej diety gluten, mleko oraz cukier i szybko zauważyłam(...) alergeny wziewne działają nie tylko miejscowo na błonę śluzową oczu czy nosa. Dostają się także do przewodu pokarmowego, który na całej długości jest wyściełany błoną śluzową. I niestety powodują stan...

 • Co dzieje się w związku, gdy dzieci dorastają?

  Najpierw przeżywamy euforię zakochania, potem razem tworzymy rodzinę i wychowujemy dzieci. A kiedy i ten etap mamy za sobą, pojawia się pytanie, jak teraz budować nasz związek i radzić sobie z nowymi problemami.

 • Co robić, gdy dorosłe dziecko nie może się usamodzielnić

  ..., gdy mimo usilnych starań twoje dziecko... Unika rozmowy na temat usamodzielnienia się. Zwróć się do kogoś z rodziny lub znajomych, kogo lubi i szanuje. Poproś, by przeprowadził z nim rozmowę(...)Kiedy nasza ukochana córka lub syn kończą 18 lat, myślimy, że życie stoi przed nimi otworem. I że gdy tylko młody człowiek skończy naukę, będzie chciał jak najszybciej się usamodzielnić i "wyfrunąć...

 • Katarzyna Dowbor: Rude nie jest złe, choć było...

  Nie dość, że ruda, to jeszcze piegowata - tak mówi o sobie Katarzyna Dowbor. Mimo niezadowolenia ze swojego koloru włosów, dziennikarka nie farbowała się nawet w okresie buntu. Zaakceptować siebie pomogli jej rodzice, a kiedy poszła do pracy - przekuła to nawet w atut.

 • ​Bądź blisko, słuchaj, nie oceniaj. Co robić, gdy ktoś bliski chce popełnić samobójstwo?

  ...- Osoba rozważająca popełnienie samobójstwa nie zawsze jest smutna i zrezygnowana. Może zachowywać się agresywnie, prowokująco, swoim sposobem bycia odpychać nas od siebie. Niepokojące są też nagłe zmiany nastroju. Jeśli ktoś w depresji nagle zaczyna być radosny, może to oznaczać, że podjął już decyzję i ma plan na odebranie sobie życia. To ostatnia szansa, by zareagować – tłumaczy Filip...

 • Zazdrość to nic złego

  Ona rozsądna, analityczna, wszystko ma w czerwonym kajeciku. On marzyciel, niewybiegający w przyszłość. Uczy ją, jak żyć tu i teraz.

 • Nie tracił wiary w ludzi, nawet gdy go zawiedli

  Uważał, że nigdy nie można się poddawać, że każdemu należy dać szansę tyle razy, ile tego potrzebuje. Ale aniołem nie był.

 • Gdy kochasz nałogowca

  Życie kobiety będącej w związku z mężczyzną uzależnionym kręci się wokół nałogu męża. Poświęca się, kontroluje go, usprawiedliwia. Nie wie, że sama też potrzebuje pomocy.

 • Jeden pomysł może zniszczyć życie tysiącom dzieci

  W ostatnim czasie pojawiło się w internecie mnóstwo informacji na temat idei łączenia domów dziecka z domami spokojnej starości. Po portalach społecznościowych krążą memy, przytaczane są kanadyjskie i skandynawskie przykłady takich inicjatyw. W dyskusjach pod nimi podnoszone są głosy, jak wielka to strata, że takich miejsc brakuje w Polsce.