• Informacje na temat:

  gdy dziecko wpada w zle towarzystwo

Artykuły na temat: gdy dziecko wpada w zle towarzystwo
 • Będziesz moim dzieckiem

  ...zamieszkała u niej. Koleżanka radzi: "Na kartce wypisz za i przeciw. Bądź mądra". Agnieszka: - Są sytuacje, gdy wybór jest zero-jedynkowy. Niektórzy bliscy próbowali zniechęcić: "Przecież to dziecko po(...) do Piotra, potem do mamy. "Ten chłopiec urodził się 15 czerwca 2003, dokładnie wtedy, gdy umarł tata", zauważa mama. Krystyna nie jest przesądna, ale coś jej mówi: "to jest to dziecko". Inny, wycofany...

 • Dziewczyna z domu dziecka

  ...się rozkleiły, gdyby nie nagłe wejście młodego mężczyzny. - Jak zwykle spóźniony! - zawołała pani Maria. - To Artur, nasz syn. Ciągle w trasie i wiecznie wpada na ostatnią chwilę. - A to jest(...) maluchy, chociaż bałam się nie mniej niż one. Miałam dopiero dziewięć lat. Na szczęście dostaliśmy wspólny pokój. Nasi rodzice nigdy nas nie odwiedzili. Na początku miałam nadzieję, że przyjadą...

 • Zwierzę to nie dziecko

  ..., które ze względu na niesprzyjające okoliczności nie decydują się na posiadanie dzieci, wybierają towarzystwo zwierząt, które wnosi do ich życia radość, śmiech, spontaniczność i zaspokaja potrzebę(...) o zakładaniu rodziny. Przy tym wszystkim współczesny świat nie wyeliminował ludzkiej potrzeby miłości, opieki, towarzystwa, bycia "dobrym" i potrzebnym w sytuacji, gdy żywa istota jest całkowicie...

 • 10 powodów do płaczu. Poznaj je, by pomóc dziecku!

  Niepokoisz się za każdym razem, gdy usłyszysz łkanie maleństwa? Nie martw się! W ten sposób niemowlę informuje cię po prostu o... swoich potrzebach.

 • Kiedy kończy się dzieciństwo

  Kiedy się kończy dzieciństwo? Gdy masz sześć, siedem lat? Dziesięć? Gdy pierwszy raz wychodzisz sam z domu? Gdy choćby przez chwilę jesteś zdany tylko na siebie? Sprawdzał to Tomasz Michniewicz, autor książki "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata".

 • Samotna matka układa sobie życie

  Kochasz swoje dziecko, ale marzysz też o nowym związku. Bo nie ma powodu, żebyś dla macierzyństwa wyrzekała się innych relacji. Pytanie tylko, jak to wszystko pogodzić?

 • Samotna matka układa sobie życie

  Kochasz swoje dziecko, ale marzysz też o nowym związku. Bo nie ma powodu, żebyś dla macierzyństwa wyrzekała się innych relacji. Pytanie tylko, jak to wszystko pogodzić?

 • Jak kierować swoim kierownikiem

  Niestety, nie możemy wybierać sobie szefa. Ale nawet gdy mamy zupełnie inny charakter niż on, musimy się jakoś dogadać. Na przykład wybierając odpowiednią strategię. Zobacz, jak sobie poradzić z czterema typami przełożonych.

 • Rozbite szyby i szklane domy

  Gdy się urodził, Alina wierzyła, że sobie poradzi. Z wykształcenia była psychologiem. Miała za sobą pracę w poradni zdrowia psychicznego i na oddziale psychiatrii dziecięcej. Chciała zrobić doktorat(...). Andrzeja Mazurka. Mazurek przepisuje dużą dawkę witaminy D3. Zleca badania, z których wynika, że maluszek ma hiperkalcemię - podwyższony poziom wapnia we krwi. Nie chce wierzyć wynikom badań. Powtarza...

 • Rozwiązujemy kryzysowe sytuacje

  ...​Twój skarb często wpada w histerię, kurczowo się ciebie trzyma albo uparcie czegoś odmawia? Spytaliśmy nasze czytelniczki oraz psychologa, jak postępować w takich trudnych momentach.