• Informacje na temat:

  gdy dziecko moczy się w nocy

Artykuły na temat: gdy dziecko moczy się w nocy
 • Dziecko i śmierć

  Ty to rozumiesz. Ale dziecko nie. Chciałoby się oszczędzić mu tego tematu... Rozmowa z dzieckiem o śmierci to jednak obowiązek rodzica. Od kogo ma się dowiedzieć, jeśli nie od ciebie? Z telewizji? Od kolegi z podwórka? Jak zacząć i jak wytłumaczyć, że ktoś umarł - doradza psychoterapeutka.

 • Moje dziecko moczy prześcieradło

  Niestety niewielu rodziców potrafi otwarcie przyznać, że ma problem z nocnym moczeniem swojego dziecka. Temat ten krąży tylko w zamkniętych kręgach, - oficjalnie prawie żadne dziecko nie sika w nocy w łóżko.

 • Cukier - wróg dziecka!

  ...się po spożyciu słodyczy, przede wszystkim wtedy, gdy resztki słodkiego pokarmu długo pozostają na powierzchni zębów, gdy dziecko często ssie cukierki lub pije słodkie płyny. Tak więc, w nocy najlepiej podawać dziecku wodę do picia. Niemowlętom nie powinno się moczyć smoczków i gryzaków w miodzie lub cukrze. A między posiłkami polecajcie przekąski nie zawierające cukru (np. owoce, warzywa...

 • Pasożyty u dzieci

  Zauważyłaś, że malec gorzej się czuje, często narzeka na bóle brzuszka i nie ma apetytu? Sprawdź, czy przypadkiem nie ma lamblii albo owsików.

 • Rodzinna układanka

  Jak usiąść do wigilijnego stołu z nowym partnerem i jego dzieckiem, z ojczymem i przyrodnim rodzeństwem? Nie zawsze się da. Jak w każdej grupie społecznej, tak w rodzinie patchworkowej możemy kochać, rywalizować, nienawidzić. Warto przestać żyć złudzeniami i zaakceptować fakt, że patchwork jest szczególną sztuką życia.

 • Mokre noce? Jest na to sposób

  Twój brzdąc w nocy znowu zasiusiał łóżko? Nie dramatyzuj! Tak robi około 300 tysięcy polskich dzieci - wynika z raportu firmy SMG KRC.

 • Mówiłam, że spadłam ze schodów

  Na początku była miłość. Agata wyszła za szanowanego adwokata, Marlena za znanego chirurga, Patrycja za biznesmena. Wkrótce w domu zaczął się terror. Jak długo można znosić bicie, obelgi? Czekać, że on wróci do domu pijany? Bać się, że on z jego pozycją i pieniędzmi odbierze jej dzieci?

 • Jawa: Wyspa uśmiechniętych ludzi

  Jeśli uważasz, że życie z dnia na dzień nie ma sensu, nie rozumiesz jak można chcieć mieć tylko tyle, ile wystarczy do skromnego życia, uwielbiasz narzekać i nienawidzisz, kiedy ludzie uśmiechają się do ciebie bez powodu - nie czytaj tego tekstu. I nie jedź na Jawę.

 • Niech mama już idzie

  Ta więź nie jest oczywista. Bo z synową lub zięciem można być w zgodzie tylko... pod warunkiem. Warunki teściowej? Żeby młodzi nie byli pazerni: „mamo, daj”, „mamo, kup”. Żeby nie traktowali jak darmowej niani. Żeby rozumieli, że dzisiaj kobieta 60 plus ma swoje sprawy i nie musi się poświęcać. A w zamian? Trzeba pomagać bezinteresownie. Nie wtrącać się. Zaakceptować, że dziś małżeństwo wygląda...

 • Wypalone

  Beata na zebraniu w pracy rzuciła krzesłem w drzwi. Ewa dostawała napadów paniki w windzie, metrze, na ulicy. Marta nie miała siły, by wstać z kanapy... Coraz więcej kobiet choruje na depresję i nerwicę. Im bardziej stresująca praca, im rzadziej odpoczywamy, tym większe ryzyko, że nasz organizm odmówi współpracy. Czy z tego da się wyjść? Tak, ale czasem jedynym rozwiązaniem jest całkowita zmiana...