• Informacje na temat:

  gdy dziecko boi się przedszkoła

Artykuły na temat: gdy dziecko boi się przedszkoła
 • Czego boi się trzylatek

  W jaki sposób rodzic może wspierać dziecko, które idzie do przedszkola, jak ma radzić sobie z płaczem przy rozstaniach - rozmawiamy z psychologiem Katarzyną Kwiatek-Skrobańską.

 • Jak reagować, gdy dziecko kłamie?

  Co sprawia, że nasze dziecko zaczyna się z nią mijać? Chyba każdy rodzic zadaje sobie kiedyś to pytanie. W dużej mierze od nas zależy, jak często będzie próbowało rozwiązywać w ten sposób swoje problemy. Tekst: Iwona Milewska...

 • Mamo, boję się!

  Roztrzęsiona Jola zadzwoniła do męża: - Tomek, musimy koniecznie porozmawiać. Z Anią dzieje się coś niepokojącego, w tym przedszkolu jest coś nie tak. Trzeba ją stamtąd koniecznie zabrać. Znowu dzisiaj jak szłyśmy, nerwowo reagowała na przechodzące psy.

 • Kto boi się starości?

  Boję się izolacji i tego, że nie edukujemy w ogóle dzieci. One nie wiedzą o najbardziej znanych chorobach osób starszych, takich jak demencja. A chorujących będzie nam przybywać z roku na rok - ostrzega Iwona Przybyło, magister pielęgniarstwa, terapeuta zajęciowy i trener.

 • Kto się boi czarnej wołgi?

  Baba Jaga, dziad porywający dzieci, srogi policjant, czarna łapa, potwór spod łóżka, pielęgniarki wykonujące zastrzyki za niegrzeczne zachowanie... Niektórzy rodzice popisują się wyobraźnią, jakiej nie powstydziliby się scenarzyści filmów grozy.

 • Wieczne dzieci?

  Idiota, debil, kretyn, imbecyl, przygłup, matoł, „dałn” (!) – tego rodzaju określenia mają w swoim repertuarze nawet kilkuletnie dzieci. W latach 90. rekordy popularności na szkolnych korytarzach i osiedlowych podwórkach biło przezwisko „Corky” – od imienia głównego bohatera głośnego serialu pt. „Dzień za dniem”, w którego wcielał się Chris Burke, amerykański aktor z zespołem Downa.

 • Grzegorz Religa: Ojciec wierzył i się nie bał

  ..., to symbol duszy. Ja nie łączę tych dwóch pojęć. Bo czym innym jest serce, o którym się rozmawia z ludźmi, a czym innym narząd, który operuję. To po prostu kawał mięśnia. Kiedyś tak nie uważano. Gdy(...).  Na studiach poznali się pana rodzice. To była miłość od pierwszego wejrzenia?  - Nigdy o tym nie opowiadali. Całą moją młodość, czyli okres, kiedy się z rodzicami więcej rozmawia, nie było ich...

 • Boi się ciemności

  Moja, dziś 5-letnia, Kasia zawsze była bardzo pogodnym dzieckiem. Nie było problemu nawet, gdy przychodziła pora snu. Kładła się, słodko uśmiechała. Czytałam jej książeczkę, a ona zasypiała. Potem gasiłam światło i był spokój do rana. Niestety, od pewnego czasu to się zmieniło. Córka zaczęła budzić się w nocy.

 • Jak pomóc nieśmiałemu dziecku?

  ..."Moja wnuczka jest nieśmiała. Nie chce chodzić do przedszkola, dlatego opiekuję się nią. Rodzice zapisali ją na tańce i grę na skrzypcach, bo ma słuch i wyczucie rytmu. Gdy zawiozłam ją na pierwsze zajęcia, mała ze łzami w oczach poprosiła, abym z nią została. Cały czas szukała mnie wzrokiem. Dopiero podczas tańca bardziej zaangażowała się w to, co robi. Jak ją ośmielić?" Sylwia (56) z Pabianic...

 • Gdy brzdąc ma wszy

  Moja 3-letnia córeczka chodzi do wakacyjnego przedszkola. Boję się, że może tam zarazić się wszawicą. Słyszałam, że to częsty problem... Co mogę zrobić, żeby temu zapobiec?