• Informacje na temat:

  gatunki ptakow

Artykuły na temat: gatunki ptakow
 • Jak dokarmiać ptaki zimą

  Chętnie wysypię ptakom coś od czasu do czasu, ale nie chciałabym im zaszkodzić. Czym je karmić?

 • Jakie ptaki spotkasz w miejskim parku?

  Sójka, sroka, kowalik, bogatka czy szpak - miejskie parki to prawdziwe ostoje ptasiej czeredy. Podczas spaceru ornitologicznego z Markiem Pióro można było wysłuchać prawdziwych ptasich opowieści, a bohaterów wypatrywać w zaroślach....

 • Ptaki z najwyższej półki

  Nie tylko orzeł, sokół czy orlik, ale także kobuz, mornel, podróżniczek i pluszcz oraz prawie 300 innych gatunków ptaków występujących na terenie Tatr i Podtatrza znalazło się w bogato ilustrowanej książce Włodzimierza Cichockiego. Premiera albumu "Ptaki Tatr i Podtatrza", pierwszej tak kompleksowej publikacji o świecie ptaków najwyższych polskich gór odbyła się już 23 października.

 • Mauritius – kraj księcia Maurycego i ptaka dodo

  ...równie urokliwy wodospad - Cascade Chamarel.     Endemiczna fauna i flora na wyciągnięcie ręki Głównym endemicznym gatunkiem na Mauritiusie był ptak dodo. Mimo iż gatunek ten wyginął mniej więcej...

 • Kalina Jędrusik. Rajski ptak

  Niezapomniana dziewczyna, która narodziła się ze zbędnego żeberka kaloryfera w Kabarecie Starszych Panów, pełna seksapilu Lucy Zuckerowa z Ziemi obiecanej, niezapomniana Holly Golightly ze Śniadania u Tiffany’ego. Ma opinię skandalistki. Gorszycielki obrażającej socjalistyczną moralność. Wampa, którego bojkotują uczciwe Matki Polki.

 • Wyjątkowy serwis, którego autorką jest Anne Rooslien zdobi aż 12 ręcznie malowanych gatunków ptaków.

 • Jedziemy do Parku Narodowego Ujście Warty

  Tu cudownie wypoczniemy na łonie natury, spacerując, podglądając życie ptaków i słuchając ich śpiewu. Teren jest pomokły, przydadzą się więc... kalosze.

 • Owad na piątkę

  ​Kojarzą nam się głównie z miodem, ale dzięki ich niestrudzonej pracy (w naszej szerokości geograficznej ok. 80 proc. roślin jest owadopylna) możemy się cieszyć smakiem m.in. jabłek, czereśni, dyni i cukinii. Owady zapewniają też obecność ptaków i innych zwierząt. Tymczasem prawie połowa gatunków polskich owadów pszczołowatych jest zagrożona wyginięciem!

 • ​Wróble znikną z Polski?

  Populacja polskich wróbli zmniejszyła się w ostatnich latach o jedną trzecią. W ciągu dwóch minionych dekad zginęło ich nawet 1,5 miliona! Dlaczego? Czy wróbel jest w Polsce zagrożonym gatunkiem?

 • Nowa kolekcja W.KRUK zabierze cię do raju

  Nie od dziś wiadomo, że najwięcej radości ma szansę przysporzyć obdarowanemu upominek wyjątkowy – starannie dobrany, piękny, unikalny, ze szczególnym przesłaniem. Na te święta znana marka biżuteryjna W.KRUK proponuje taką właśnie kolekcję. Poprzez starannie zaprojektowaną i perfekcyjnie wykonaną biżuterię zaprasza do rajskiego ogrodu pełnego ptaków, żywych barw, szlachetnych kamieni i bajkowego uroku.

Wideo na temat: gatunki ptakow
 • Dorota Wellman i Łukasz Bożycki podglądali ptaki. Ile poświęcania wymaga zrobienie zdjęcia?

  Łukasz Bożycki jest jedynym Polakiem nagrodzonym w prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej Asferico. Na jedną ze swoich wypraw zabrał ze sobą dziennikarkę Dorotę Wellman. - Dziś takim dobrym miejscem będzie Narew - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Bożycki. - Mam nadzieję, że środkowe koryto Narwi jeszcze nie zamarzło i będziemy mieli okazję do zobaczenia kilku ciekawych gatunków ptaków - dodał. Jakie ptaki tam podglądali? Czym podnosili swoje morale? W studiu programu fotograf przyrody...

 • Odwiedź park ornitologiczny w Kuala Lumpur

  Znajduje się tu ponad 200 gatunków ptaków

Dyskusje na temat: gatunki ptakow
 • Re: ​Wróble znikną z Polski?

  Gdyby wtedy Hińczycy nie wytępili wróbli , te pozdychałyby z głodu po pladze szarańczy...bo nie miały by i tak czym sie żywić , są inne gatunki ptakow mniej paskudzace a bardziej przyjazne człowiekowi . Inną sprawa jest ze najbardziej paskudzacym stworzeniem na ziemi jest gatunek (tylko z nazwy) homo sapiens