• Informacje na temat:

  garnki szkodliwe

Artykuły na temat: garnki szkodliwe
 • Nawet najlepszym gospodyniom zdarza się przypalić garnki. A i same naczynia z czasem pokrywają się plamami. Zamiast kupować nowe, spróbujmy je uratować.

 • Ratujemy garnki

  Nawet najlepszym gospodyniom zdarza się przypalić garnki. A i same naczynia z czasem pokrywają się plamami. Zamiast kupować nowe, spróbujmy je uratować.

 • 6 garnków, których potrzebujesz w swojej kuchni

  Zestaw garnków to nieodłączny element wyposażenia kuchni. Z pomocą wchodzących w jego skład naczyń możemy ugotować zupę, jak i przygotować ulubione danie. W jakie garnki kuchenne warto się zaopatrzyć?

 • ...kuchniach gazowych, elektrycznych, płytach ceramicznych, w piekarnikach. Tak jak garnki żeliwne, utrzymują ciepło nawet przez godzinę. Wady. Łatwo je uszkodzić. W piekarniku wytrzymują temperaturę jedynie(...) szkodliwe związki chemiczne. W czasie gotowania mogą one przedostać się do jedzenia. Aluminiowe: Robione są glinu. Wyróżniamy dwa rodzaje: o cienkich ściankach i z grubego aluminium powlekane powłoką...

 • W czym gotować?

  ...z nimi w reakcję i powstają szkodliwe substancje. W emaliowanych (zwykle to stal pokryta emalią) nie należy gotować potraw kleistych, bo przywierają. Garnki łatwo obtłuc i wtedy trzeba je wyrzucić.(...)Wszystkie mają wady i zalety Najlepsze są garnki ze stali chromowo-niklowej. W nich nic się nie przypala. Długo trzymają ciepło, a ponieważ stal jest gładka, łatwo je utrzymać w czystości. Gdy...

 • Ekologiczne wyroby z bambusa mogą być toksyczne

  Bambusowe wyroby są naturalne, więc wydają się bezpieczne. Niestety, niektóre z nich zawierają toksyczne związki, m.in., formaldehyd, które są szkodliwe dla zdrowia.

 • Czy teflon jest bezpieczny dla zdrowia?

  Mamy z nim styczność na co dzień, najczęściej podczas przyrządzania posiłków. To jeden z najbardziej kontrowersyjnych materiałów używanych w kuchni. Teflon, bo o nim mowa, pokrywa patelnie i garnki, dzięki czemu gotowanie jest przyjemniejsze, a mycie łatwiejsze. Tworzywo to jednak ma też sporo przeciwników, którzy zarzucają mu szkodliwość dla zdrowia. Jak jest naprawdę?

 • Czy grillowanie to zdrowy sposób przyrządzanie potraw?

  ...mięs i ryb poczynając, na warzywach i owocach kończąc. Niestety, podczas grillowania do potraw mogą przedostawać się szkodliwe związki, powstające w trakcie spalania (wielopierścieniowe węglowodory(...) palenia w grillu używać należy wyłącznie węgla drzewnego lub drewna z drzew liściastych. Drzewa iglaste zawierają duże ilości żywic, które mogą uwalniać szkodliwe substancje podczas spalania. W żadnym...

 • Jajko od skorupki

  ​Nie wyrzucaj skorupek jaj. Jeśli chcesz je wykorzystać dla zdrowia, kupuj jajka od szczęśliwych kur. Nie będzie w nich szkodliwych dodatków. Poza tym ich szerokie zastosowanie może cię zaskoczyć.

 • Sześć powodów, dla których warto jeść kalafior

  Ten krewniak kapusty chroni nasz organizm przed szkodliwym wpływem zatrutego środowiska i wspomaga dobry sen. Wielu osobom przeszkadza jego zapach, ale i na to znajdzie się sposób!

Dyskusje na temat: garnki szkodliwe