• Informacje na temat:

  galaretka alkoholowa

Artykuły na temat: galaretka alkoholowa
 • To jej produkty spożywcze zawdzięczają swoją czerwoną barwę. Na etykietach oznaczona jako E122.

 • E na etykiecie, ale nie w diecie

  ...używany w produktach dla niemowląt, dżemach oraz galaretkach. Powoduje obniżenie składników mineralnych w organizmie. Jest także szkodliwy dla kobiet w ciąży. E450 to grupa difosforanów, które...

 • Syrop glukozowo-fruktozowy a epidemia otyłości

  Świat XXI wieku zalała epidemia otyłości. Kłopoty z wagą dotyczą już coraz młodszych dzieci. Zjawisko ma dalekosiężne konsekwencje zdrowotne i staje się problemem globalnym. Jednym z winowajców tego stanu rzeczy jest szeroko stosowany w przemyśle spożywczym syrop glukozowo-fruktozowy.

 • Słodka pułapka, czyli syrop glukozowo-fruktozowy na cenzurowanym

  ....  Można znaleźć go także  w dżemach i galaretkach.  Jest dodatkiem do gotowych zup, sosów, musztardy,  a nawet wędlin oraz mielonego mięsa.  Uwaga na syropy Pilnujesz, aby twoje dziecko nie jadło...

 • ​Ochrona przed biegunką w podróży

  Podczas podróży biegunka jest dolegliwością szczególnie nieprzyjemną. Jednym z głównych czynników ryzyka jest niewystarczająca higiena. Niestety "zemsta Montezumy" należy do najczęstszych problemów zdrowotnych, z którymi borykamy się podczas podróży. Szczególnie duże ryzyko zachorowania występuje w krajach rozwijających się. Nietypowe zarazki (wirusy, bakterie, pasożyty), do których układ odpornościowy nie jest przyzwyczajony i przed którymi nie potrafi się bronić, często atakują podróżnych.

 • Dlaczego skóra jest sucha?

  Stan skóry świadczy o kondycji organizmu. Dlatego jeśli nagle staje się szorstka, łuszczy się i pęka, trzeba znaleźć przyczynę takich zmian.

 • Luksus na wyciągnięcie ręki

  Nad Teneryfą, największą z Wysp Kanaryjskich, góruje Pico del Teide, najwyższy szczyt w całej Hiszpanii, który przez cały rok pokryty jest śniegiem. W języku pierwotnych mieszkańców wyspy tiner oznaczało górę, ife - śnieg. Stąd proste tłumaczenie: Teneryfa znaczy biała albo śniegowa góra.

 • Dieta lekkostrawna

  Dieta lekkostrawna polecana jest szczególnie osobom z chorobami układu pokarmowego. Nie można jeść potraw ostrych, smażonych, wędzonych i kwaśnych. Za to wszystkie muszą zawierać dużą ilość błonnika. Posiłki powinny być niewielkie, pięć lub więcej razy dziennie.

 • eh i juz kolejny tydzien wakacji za mna. dlaczego ten czas tak szybko mknie do przodu? przez te kilka deszczowe dni ostatnio wydaje mi sie jakby wogole...