• Informacje na temat:

  fotografia budynkow

Artykuły na temat: fotografia budynkow
 • Dwór polski w starej fotografii

  Nowy album "Dwór polski w starej fotografii" to wybór ponad stu najpiękniejszych zdjęć w przekrojowy sposób ukazujących 83 dwory z różnych terenów dawnej Rzeczpospolitej.

 • Alternatywne pomysły na Sylwestra

  Czy można przeżyć sylwestra kilka razy w ciągu jednej nocy? Albo nauczyć się fotografii na tyle, by zrobić niezwykłe zdjęcia sztucznych ogni? Poznaj wyjątkowe pomysły na ostatni dzień roku.

 • Chłopak podróżuje śladami swoich dziadków

  Wszystko zaczęło się w 2012 kiedy Christian Carollo porządkując strych znalazł pudełko wypełnione starymi fotografiami dziadka. Okazało się, że zdjęcia zostały zrobione kilkadziesiąt lat wcześniej(...). Christiana najbardziej jednak zainteresowała fotografia domu w małym nadmorskim miasteczku. Postanowił, że kiedy będzie już na miejscu, spróbuje odszukać budynek. Misja zakończyła się sukcesem, a zdjęcie...

 • Książę William płacze podczas wizyty w Indiach

  Podczas zwiedzania indyjskiego mauzoleum Taj Mahal, w księciu Williamie ożyły wspomnienia. A wszystko to, za sprawą jednego zdjęcia…

 • Biskupin - wycieczka do krainy Słowian

  To miejsce kojarzy się z naszą najdawniejszą historią. I słusznie. Gród został wybudowany przez naszych przodków na długo przed narodzeniem Chrystusa. Dziś możemy tu oglądać odtworzoną starą osadę z ulicami i domostwami.

 • Życie i twórczość Zdzisława Beksińskiego w NCK

  Obrazy, rysunki i fotografie, które od października 2016 roku można oglądać w Galerii Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury to za mało. W środę (19 października) o godzinie 18 odbędzie się wykład Wiesława Banacha Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku na temat życia i twórczości Zdzisława Beksińskiego.

 • Sztokholm. Na lądzie i na wodzie

  ​Tu prawie każdy most jest punktem widokowym. Na Stare Miasto, królewski pałac, słynne muzea. Miasto położone na 14 wyspach najlepiej zwiedzać pieszo, ale można też promem. A do metra wejść wyłącznie po to, by zobaczyć najładniejsze stacje na świecie.

 • Ludzie Nowego Jorku: Z internetu do albumu

  Twórca tego bloga od pięciu lat inspiruje ludzi na całym świecie. Humans of New York (Ludzie Nowego Jorku) to niezwykłe zdjęcia tworzone przez Brandona Stantona. Fotograf nie tylko wykonał do tej pory 10 tys. portretów, ale przekazał światu 10 tys. ważnych historii.

 • Smak herbaty, smak historii

  ...w fotografiach  jeszcze w czasach swojej młodości. Zaczął je kolekcjonować, zamieniając herbaciarnię w galerię zdjęć, które obrazują Irak za czasów monarchii, dyktatury i obecnie panującej kruchej(...) kolorowa fotografia z przed ponad 60 lat, kiedy był jeszcze małym czarnowłosym chłopcem. Mam Khalil ubiera się na czarno, a na głowie nosi czarno-białe dżamadani.  Opowiada,  że pracę w herbaciarni...

 • Warszawa lat 60.

  Takiej książki o Warszawie jeszcze nie było. Album „Warszawa lata 60.” to niemal 200 zdjęć, na których najlepsi fotografowie uchwycili ówczesną atmosferę miasta. Na ulicach stolicy wyrastają wieżowce i domy towarowe, a pierwszomajowe pochody konkurują z kościelnymi uroczystościami. Wybuchają dramatyczne protesty, które na zawsze zmieniają oblicze kraju. Fotograficzna opowieść o „szalonych latach 60.”, jak nazywa je we wstępie do albumu Beata Tyszkiewicz, to nie tylko reportaż o stolicy, ale i...