• Informacje na temat:

  fioletowe kwiaty w ogrodzie

Artykuły na temat: fioletowe kwiaty w ogrodzie
 • ...}}--> Piękne złocienie Kwitną od końca lipca do przymrozków. Zachwycają różnorodnością kolorów i kształtów – kwiaty mają półpełne, pojedyncze, pomponowe, igiełkowate lub kuliste. Aby zdobiły ogród(...), kuszące rozmaitymi barwami: od różo- wych, przez fioletowe, aż po niebieskawe. Zaczynają kwitnienie pod koniec sierpnia i będą cieszyć oko nawet do listopada. Astry to rośliny wieloletnie – odpowiednio...

 • Nie ma takich rabatek i balkonów, których nie da się zamienić w oazy zieleni. Trzeba tylko wybrać rośliny, dla których będzie to wymarzone miejsce! Są piękne kwiaty, które doskonale czują się w promieniach palącego słońca, inne wolą kojący półcień, a są i takie, dla których to ciemne i chłodne zakątki są najlepsze!

 • Moja babcia kochała wszelkie kwiaty. Nauczyła mnie, że piękne i pachnące bukiety...

 • Kwiaty i zioła z pól i łąk dla zdrowia i urody

  Zbieraj zioła w słoneczne, suche dni (nie gdy jest parno, wilgotno i deszczowo, bo wtedy pleśnieją) i z dala od dróg (rośliny mogą być zanieczyszczone kurzem i metalami ciężkimi). Zetnij kwiaty, gdy się tylko pojawią, na początku kwitnienia. Jeśli surowcem są tylko liście – po ich pełnym rozwinięciu. Delikatnie układaj roślinki w przewiewnym, wiklinowym koszu.

 • Hiacynt - mitologia w ogrodzie

  Mitologicznego Hiacynta zabił powodowany zazdrością Zefir. Hiacyntom w naszym ogrodzie inne kwiaty mogą pozazdrościć urody i pięknego zapachu.

 • Ziemia pięknie pachnie deszczem

  Ojciec leśnik z powołania. Dzieciństwo w Afryce: łapanie motyli, połów wielkich muszli, raj. Ale też ciągłe przeprowadzki, zmiany szkoły. Jak to wpływa na życie? Wystarczy zobaczyć program "Nowa Maja w ogrodzie". Prawie 700 odcinków. Dla Mai Popielarskiej ogród to kraina czarów, gdzie wszystko rośnie pod jej ręką. Oprócz ogrodu ważny jest dom, w nim trzech mężczyzn jej życia. Bo gdy długo było...

 • Wody kolońskie Le Couvent des Minimes

  Zapachy Le Couvent des Minimes pozwalają na spędzenie każdego dnia w innym ogrodzie na południu Francji i podobnie jak poprzednie botaniczne wody kolońskie zawierają do 98 proc. składników pochodzenia naturalnego i są w 100 proc. wegańskie – wyprodukowane w Grasse we Francji.

 • Zimowity prezentują nam swoje wdzięki na raty. Wiosną pojawiają się liście. Gdy w ogrodzie trwa letnia parada kolorów, zimowity smacznie śpią. Budzą się jesienią. Wtedy zakwitają, ale już bez liści. Ciekawostką jest też to, że ich kwiaty nie mają łodyg i wyrastają bezpośrednio z cebuli.

 • Jak pielęgnować astry i wrzosy

  Te kwiaty cieszą oko jesienią.

 • Astry - gwiazdy jesieni

  Kiedy scena naszego ogrodu pustoszeje, astry przygotowują się do finałowej sceny. Prezentują swoje barwne kwiaty mimo jesiennych chłodów i dzięki temu zyskują rzesze wielbicieli.