• Informacje na temat:

  figurki

Artykuły na temat: figurki
 • Matka Boża w Syrakuzach: Lawina cudów płaczącej Madonny

  Ze zwykłej gipsowej figurki Maryi, wiszącej na ścianie domu ciężko chorej kobiety, przez trzy dni lały się rzęsiście łzy.

 • Jarmarki, odpusty, festyny

  Figurki z gipsu i dmuchanego szkła, barwne koguciki, chusty, obwarzanki... Takie atrakcje letnich imprez sprzed lat do dzisiaj wspominamy z nostalgią.

 • Dekoratorka: Na święta postawmy na zieleń albo eko-dodatki

  Pośród dekoracji świątecznych w tym roku modne są dodatki w kolorze zielonym i z motywami roślinnym - informuje stylistka i dekoratorka Izabela Bożek - Piękną dekoracją będą także ceramiczne figurki zajączków czy króliczków - dodaje.

 • Tam, gdzie mieszkają Muminki...

  ...o Muminkach. Udostępnione dla publiczności zostały specjalnie odrestaurowane obrazy, grafiki i makiety - w tym figurki postaci i różne obiekty ze świata Muminków, opracowane wspólnie przez Jansson i jej towarzyszkę życia - artystkę Tuulikki Pietilae, która stała się pierwowzorem jednej z postaci świata Muminków - dziewczyny o imieniu Too-tiki. Stworzone przez Jansson figurki Muminków, nazywane również...

 • Ewa Minge - niedoszła lekarka, wielbicielka coli i aniołów

  Marzyła, by studiować medycynę. Jest uzależniona od coli light. Kolekcjonuje figurki aniołów. Oto kilka ciekawostek, jakie znajdziemy na temat Ewy Minge w książce "Modni. Od Arkadiusa do Zienia". Publikacja portretuje świat polskich projektantów.

 • Maneki neko: Nie tylko na szczęście

  Przeczytaj fragment książki "Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata": Figurki pojawiły się już najprawdopodobniej w okresie epoki Edo (1603-1867). Bardzo popularne stały się(...) shamisen i gejsze zaczęto z czasem nazywać neko, czyli "kot". Dziś koty i psy mogą czuć się bezpieczniej, gdyż do konstruowania instrumentów używa się specjalnego papieru lub plastiku. Figurki maneki neko...

 • Moje wnuki uwielbiają lepić bałwana. Gdy nie ma śniegu, robimy figurki z masy solnej (szkl.mąki, 1/2 szkl. soli, woda) albo z gotowych...

 • Z wakacji zawsze coś przywozimy – a to muszelkę, a to oryginalną figurkę. W swoim naturalnym otoczeniu wyglądają pięknie, ale w domu zwykle tracą na uroku. Co zrobić, żeby je efektownie zaprezentować?

 • Owczy pęd - konkurs!

  Dzieci pokochają ją za piękne figurki owieczek, przyjemną tematykę oraz rozgrywkę pełną emocji i śmiechu.

 • Bogini pierwszych ludzi

  Figurki i naskalne ryty oraz malowidła przedstawiające kobiety należą do najstarszych dzieł sztuki. Odkrycia dowodzą, że od zarania ludzkości rozwijał się kult Bogini Matki.

Zdjęcia na temat: figurki
Wideo na temat: figurki
 • Tak powstaje figurka Amy Winehouse. Artystka zadbała o każdy detal

  Ta artystka jest mistrzynią miniatur. Krok po kroku pokazała, jak wykonuje figurkę Amy Winehouse, oddając każdy detal wyglądu piosenkarki. Źródło:STORYFUL Dostawca: x-news

 • Galiński pokazał swój mazurski dom

  Jakiś czas temu Piotr Galiński uciekł od zgiełku miasta i przeprowadził się na Mazury. Dlaczego podjął taką decyzję? W "Dzień Dobry TVN" tancerz pokazał, jak wygląda jego życie na wsi. Zdradził również, dlaczego kolekcjonuje figurki aniołów i od kogo dostał pierwszy egzemplarz. Czy zajmuje się jeszcze tańcem?

 • Co będzie tematem przewodnim świąt u Małgorzaty i Radosława Majdanów?

  Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła w jakim stylu zorganizuje tegoroczne Boże Narodzenie. - Już wiem, że u mnie będzie w tym roku sztuczna krata i złote figurki jelonków - powiedziała. Jakie swetry przygotowała dla synów i Radosława? - Jest renifer, bałwan, choinki, gwiazdki, na pewno będzie im się podobać - zdradziła.

Dyskusje na temat: figurki