• Informacje na temat:

  fala upalow

Artykuły na temat: fala upalow
 • Nie daj się upałom

  Gdy słupek rtęci oscyluje wokół 30º C, codzienne życie staje się trudne, ale można sobie poradzić z falą gorącego powietrza.

 • W dobrej formie mimo burz i upałów

  Lato to czas pogodowych skrajności, które mogą źle się odbijać na naszej kondycji fizycznej i psychicznej. Na szczęście możemy osłabić ten wpływ. Podpowiadamy, jak skutecznie i… w przyjemny sposób o siebie zadbać.

 • Trzy sposoby na przegrzanie

  Nadciągają kolejne fale upałów. Jak się ochłodzić bez klimatyzacji?

 • Udar słoneczny - jak się chronić?

  Polskie lato ma to do siebie, że fale upałów odchodzą i przychodzą. Zanim nadejdzie kolejny żar, przeczytaj, jak go przetrwać.

 • SOS dla medykamentów

  ​Fale upałów, jakie ostatnio obserwowaliśmy w Polsce, mogą być nie tylko dokuczliwe dla ludzi i zwierząt, ale wpływać na właściwości medykamentów przechowywanych w domowych apteczkach.

 • Udar cieplny. Jak rozpoznać objawy

  Do Polski przychodzi fala upałów. Przebywanie w wysokiej temperaturze może doprowadzić do wyczerpania, a jeśli nie podejmiemy środków zaradczych na tym etapie – do udaru cieplnego. Warto wiedzieć, jak można pomóc, a co może zaszkodzić osobie, która doświadczyła osłabienia lub udaru cieplnego.

 • Jak uchronić psa i kota przed udarem?

  Nadchodzi kolejna fala upałów. Jak zabezpieczyć psa i kota przed negatywnymi jej skutkami? O tym rozmawiamy z Sebastianem Dadejem, lekarzem weterynarii, kierownikiem Centrum Klinicznego "Zakopiańska-Wet".

 • Schłodzeni od środka

  Najgorsza fala upałów już za nami, ale gdyby jeszcze wróciły, nawet na moment. Gdy się pocimy, z naszego organizmu ucieka nie tylko woda, ale i elektrolity, czyli sód, potas, wapń i magnez. Dlatego pij wody wysokozmineralizowane.  Polub sok pomidorowy. Szklanka napoju uzupełnia niedobór potasu. Jeśli w twojej diecie jest mało soli, dodawaj do wody jej szczyptę, a do smaku dorzucaj plasterek...

 • 10 porad na nadchodzące upały

  Zaczyna się lato, a nadchodzący weekend ma przynieść pierwszą w tym roku falę upałów. I choć większość z nas spragniona jest wakacji, słońca i odpoczynku na świeżym powietrzu, to wysokie temperatury mogą dać się poważnie we znaki.

 • Wysokie temperatury a aktywność fizyczna – jak je pogodzić?

  Aby być zdrowym i móc cieszyć się atrakcyjną sylwetką, nie wystarczy sama dieta – równie ważna jest aktywność fizyczna. Teoretycznie najlepszy okres na to, żeby jak najwięcej się ruszać, stanowi wiosna i lato. W praktyce jednak wiosenna pogoda bywa bardzo kapryśna, a w lecie niejednokrotnie musimy radzić sobie z falą upałów. Jak pozostać aktywnym, gdy termometry wskazują wysoką temperaturę? Jakie sporty w takiej sytuacji najlepiej wybrać?

Zdjęcia na temat: fala upalow
Wideo na temat: fala upalow
 • Czy zaleje nas fala upałów?

  Naukowcy z Uniwersytetu Hawajskiego w Honolulu prognozują, że zaleje nas fala upałów. Które części świata są najbardziej narażone? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" Szymon Malinowski, geofizyk.

 • Lody nie tuczą - dietetyk obala mit. "Jemy i chudniemy"

  Nad Polskę nadeszła fala upałów. Według synoptyków, wysoka temperatura może utrzymać się przez tydzień. Dietetyk Agnieszka Piskała zachęca do jedzenia lodów w upalne dni, ponieważ, wbrew obiegowej opinii, nie przyczyniają się one do tycia. - Spożywamy je w niskiej temperaturze i nasz organizm, by strawić gałkę lodów, musi ją najpierw podgrzać do temperatury naszego żołądka i zainwestować w to

 • Jak przetrwać morderczy upał

  Fala upałów dotarła do Polski. Przez najbliższe dwa tygodnie zmierzymy się z ekstremalnie wysokimi, jak na nasz kraj, temperaturami. Dlatego powinniśmy w sposób szczególny zadbać o swoje zdrowie - uzbroić się w butelkę wody i nakrycie głowy. Dzieciom i osobom starszym odradza się spacery w okolicach południa. - Przestrzegamy osoby starsze, które są bardzo podatne na odwodnienie i te, które