• Informacje na temat:

  fakty i mity na temat zdrowia

Artykuły na temat: fakty i mity na temat zdrowia
 • Fakty i mity na temat pielęgnacji skóry

  Na temat pielęgnacji skóry powiedziano już bardzo dużo, problem w tym, że nie wszystko jest prawdą. Łatwo się pogubić w gąszczu, często sprzecznych, informacji, dlatego przygotowaliśmy dla was kilka przydatnych wskazówek.

 • Fakty i mity na temat chleba

  Czy mrożone pieczywo jest faktycznie niezdrowe? A chrupkie ma mniej kalorii niż zwykłe? Obalamy niektóre mity dotyczące pieczywa i ujawniamy mniej znane fakty.

 • "Kobiece sprawy", a zdrowie jamy ustnej. Obalamy mity, podajemy fakty

  Czy zęby bolą bardziej w trakcie miesiączki? Czy zdrowie dziąseł wpływa na płodność? Czy w czasie ciąży należy zrezygnować z wizyt u dentysty? Czy menopauza na wpływ na nadwrażliwość zębów? Wzięliśmy pod lupę fakty i mity na temat zdrowia jamy ustnej kobiet i rozwialiśmy je raz na zawsze.

 • Fakty i mity o medytacji

  ...być pomocne sugestie, ale wcale nie muszą. W medytacji, której celem jest poprawa stanu zdrowia, nie ma prawd absolutnych. Rób to, co ci odpowiada. Nie ma znaczenia, czy stosujesz wizualizację(...), międzynarodowa instruktorka jogi, obala wiele mitów na temat samego medytowania, podkreślając między innymi, że jest to przede wszystkim ćwiczenie umysłowe (a nie duchowe, jak sądzi wiele osób), które nie jest...

 • Fakty i mity o jajkach

  Zbliża się Wielkanoc, pora więc rozwiać wątpliwości. Fakty i mity na temat jajek komentuje Małgorzata Chylewska, ekspert ds. żywienia w firmie cateringu dietetycznego LightBox.

 • Kurczak - fakty i mity

  W ciągu ostatnich kilku lat wzrosło spożycie drobiu, a wraz z nim… liczba mitów na temat tego rodzaju mięsa.

 • Fakty i mity o pomidorach i przetworach pomidorowych

  Pomidory to zdrowy i nieodłączny element każdej diety. Warzywa te - dostępne zarówno w postaci świeżej, jak i przetworów pomidorowych - są źródłem wielu cennych substancji odżywczych, mikro- i makroelementów oraz witamin. Wiedzę o tym wyjątkowym warzywie porządkuje dr Katarzyna Stoś, prof. nadzw. Instytutu Żywności i Żywienia, przytaczając najważniejsze fakty i obalając szkodliwe mity.

 • Fakty i mity na temat gęstości włosów

  Codziennie tracimy około 50 włosów, a jesienią oraz zimą nawet 80. Gdy zauważymy, że wypada nam ich więcej niż zwykle, powinniśmy możliwie jak najszybciej ustalić, jaki lub jakie negatywne bodźce miały na to wpływ. Im trafniejsza diagnoza, tym skuteczniej i szybciej wrócą do zdrowia. Obcięcie przyspiesza wzrost włosów - MIT To chyba najpopularniejszy mit związany z włosami. Wielokrotnie...

 • Tajemniczy przeciek jelit. Obalamy mity

  Zdrowie jelit to od kilku lat głośny temat. Nie bez powodu: kolejne badania naukowe dowodzą, że zależy od nich nie tylko prawidłowe trawienie, ale też odporność organizmu i nasz nastrój. Dlatego(...) niektórzy dietetycy i lekarze. Ale inni uważają, że to wymyślony problem. Jaka jest prawda? Ustalamy fakty.  Fakt nr 1: Nie ma takiej choroby Na polskich portalach medycznych trudno znaleźć...

 • Fakty i mity o astygmatyzmie

  Czym różni się astygmatyzm od krótko- i dalekowzroczności? Czy da się tej wady uniknąć? Czy astygmatycy mogą nosić soczewki kontaktowe? Obalamy mity dotyczące powszechnie występującej wady wzroku.