• Informacje na temat:

  emerytura wysokosc

Artykuły na temat: emerytura wysokosc
 • Wyższa emerytura: Kto ma szansę?

  ...przechodzić na emeryturę, ZUS zaliczy jej 5 lat studiów jako okresy nieskładkowe. Podst. prawna: art. 185a ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. 2. Jeśli byłaś na(...). prawna : art. 174 ust. 2a ustawy o emeryturach i rentach z FUS. 3. Znalazłaś nowe dokumenty Jeśli są to dokumenty potwierdzające twój staż i zarobki sprzed 1999 r. - zanieś te zaświadczenia do ZUS...

 • Nie przechodź w czerwcu na emeryturę

  Zamierzasz przejść na emeryturę wyliczaną według nowych zasad? Nie składaj wniosku o jej przyznanie w czerwcu, bo jeśli to zrobisz, otrzymasz świadczenie niższe o kilka-kilkanaście procent. Wyjaśniamy dlaczego emerytury wyliczane przez ZUS w czerwcu są tak niekorzystne.

 • Jak oszczędzać na emeryturę?

  Jeszcze dwa lata temu eksperci twierdzili, że emerytura z podstawowych filarów (ZUS i OFE) będzie równa mniej więcej połowie ostatniego wynagrodzenia. Z najnowszych szacunków wynika jednak, że(...). zarobków netto. Jak długo będziemy musieli oszczędzać, żeby osiągnąć zamierzony cel? Załóżmy, że 30-letnia kobieta, pracująca od ośmiu lat, zarabia ok. 2700 zł netto. Za 30 lat emerytura, którą...

 • Emerytury z nowego systemu będą dość wysokie w porównaniu z obecnymi emeryturami i płacami, ale w relacji do przyszłych wynagrodzeń raczej niskie. Raport podkreśla zasadę wynikająca z przyjętych w reformie emerytalnej z 1999 roku założeń: im krócej będziemy pracować i mniej zarabiać, tym niższe świadczenie otrzymamy w przyszłości. Przykładowo kobieta z wyższym wykształceniem, która rozpoczęła...

 • Praca na zlecenie: wynagrodzenie, urlopy, ZUS

  Praca na zlecenie liczy się do stażu i ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury.

 • Dariusz Szpakowski: Mistrz wpadek i pomyłek

  Jego głos zna każdy, a jego barwne relacje sportowe wzbudzają mnóstwo emocji. Musi się jednak mierzyć z krytyką i uwagami, że powinien pójść na emeryturę.

 • Świadczenia przedemerytalne, komu się należą?

  Po utracie pracy, gdy do emerytury jeszcze trochę brakuje, można starać się o pieniądze z ZUS. Radzimy, jak to robić skutecznie.

 • Ważne pismo z ZUS-u

  Dokładnie je przeanalizujmy.

 • Wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

  Świadczenie pielęgnacyjne zostało podwyższone i co roku będzie waloryzowne. Ale to nie koniec korzystnych zmian.

 • Renta rodzinna dla bliskich. Ekspert odpowiada: komu ZUS przyzna świadczenie

  ...świadczenie, emerytura albo renta. 2. Dla dziecka i mamy Pani Magdalena prowadzi firmę. Ma 35 lat i opiekuje się 5-letnią córką. Niedawno została wdową. Czy jej i dziecku należy się renta rodzinna(...) otrzymywać rentę pod warunkiem nauki, nie dłużej niż do 25 r.ż. Podstawa prawna: ustawa z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (DzU nr 153/2009, poz. 1227

Dyskusje na temat: emerytura wysokosc
 • Re: Jan Kobuszewski: Wszystko zawdzięcza... kobietom

  2 tysiace to rzeczywiscie mala emerytura dla tak zasluzonego czlowieka jak pan Janek Kobuszewski. Radze sie zwrocic do Heni Krzywonos - ona wie w jaki sposob mozna znacznie podniesc wysokosc emerytury.

 • Re: Emerytura dla kobiet

  najlepszy. I to nawet nie ze wzgledu na wysokosc emerytury- prawda jest taka ze gro polskich kobiet bedzie mialo na emeryturze grosze, chocby i do 70 pracowaly.

 • Emerytury

  pozniej. Oczywiscie oba te czynniki maja ogromny wplyw na wysokosc emerytury wyliczana przez fundusz. Tak wiec wybor nalezy do pracownika - albo wczesna niska emerytura albo pozniejsza znacznie wyzsza.