• Informacje na temat:

  ekologia na co dzien

Artykuły na temat: ekologia na co dzien
 • Reduce, reuse, recycle, czyli o ekologii i oszczędzaniu

  ...dobrą wiadomość. Jeśli będziesz żyć zgodnie z zasadą "reduce, reuse, recycle" ekologia szybko wejdzie ci w krew. A ty, zupełnie przy okazji, zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Reduce, czyli(...). Ekologiczny styl życia jest właśnie sumą takich drobnych wyborów, które podejmujemy codziennie. Czasem dotyczą mniejszych spraw (jak kupowania jedzenia czy środków czystości), czasem...

 • ​Midsommar: Absolutnie letnie przesilenie

  Pierwsze trzy skojarzenia, które opisują Szwecję? Z pewnością, otwartość, tolerancja, gościnność i ekologia. Bez wątpienia można spiąć te cechy jednym określeniem - Midsommar.

 • KimJestem

    Siema!  Interesuję się sztuką i ekologią. Na co dzień chodzę do szkoły w miejscowości Skierniewice. Jest to Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące...

 • Kinga Rusin: Tak, jestem na wojnie

  Nie ustają echa po publicznej wymianie zdań między Kingą Rusin a Małgorzatą Rozenek-Majdan. Dziennikarka w najnowszym wywiadzie dla Twojego Stylu wyjaśnia, dlaczego walka o ekologię jest jej tak bliska.

 •  Interesuję się filmem i ekologią. Przygotowuję się do matury w szkole w miejscowości Goleniów. Jest to Prywatne Liceum Ogólnokształcące, położone pod...

 • Właściwości oleju kokosowego

  W ostatnich latach obserwowany jest bardzo silny trend w stosowaniu kosmetyków naturalnych. Liczne publikacje, ułatwiony dostęp do wiedzy, wzrost świadomości oraz moda na ekologię powodują, że coraz więcej konsumentów kupuje kosmetyki naturalne.

 • Dagmara Skalska, Pokochaj swoje ciało

  Łącząc doświadczenia i odkrycia Wschodu i Zachodu, przeróżne szkoły myśli, filozofii, psychologii i nauk duchowych, intuicyjne diety, a także ekologię rozumianą jako nie robienie krzywdy - także sobie - Dagmara Skalska tworzy model nowoczesnego życia.

 • Ekokuchnia

  W ostatnich latach ekologia przebojem wdarła się do polskiej kuchni. Coraz chętniej sięgamy po żywność pozbawioną konserwantów, produkowaną tylko z naturalnych składników.

 • Test redakcji: Przyjazny środowisku Hyundai Ioniq

  ...cywilnych samochodów. I tutaj kartą przetargową i przepustką zarazem była ekologia. Parafrazując znaną reklamę  - hybryda działa, jak natura chciała. Podobnie, jak poprzedniego dnia w Górach...

 • Kultura drogowa i drogowe absurdy

  ​Kultura na drodze to nie tylko sposób zachowywania się poszczególnych kierowców. To również metody oznakowywania dróg, ustawianie fotoradarów, troska o bezpieczeństwo, a także dbałość o ekologię. Jak w tej kwestii prezentuje się Polska?

Wideo na temat: ekologia na co dzien
 • Czy warto wierzyć znachorom?

  Dlaczego istnieje w ludziach potrzeba korzystania z pomocy znachorów? Czy warto im wierzyć? Rozmawiali na ten temat w "Dzień Dobry TVN" dr Agnieszka Bukowska, socjolog z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi oraz Włodzimierz Adam Osiński, kulturoznawca. - Mamy trochę pęd ku zdrowemu życiu, ku ekologii - zaznaczyła Bukowska.

 • Co wolno, a czego nie wolno palić w piecu?

  Smog powstaje m.in. wskutek palenia w piecach nieodpowiednim tworzywem. - Emisje spalin z domowych kotłów nie podlegają żadnym regulacjom - zaznaczył w "Dzień Dobry TVN" Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Joanna Szubierajska, redaktor portalu Ekologia.pl, wyjaśniła czego nie powinno się palić w piecu (Dzień Dobry TVN).

 • Krwiożercze koty i inne miejskie legendy. Jak rozpoznać, że zwierzę szykuje się do ataku?

  Jedna z bydgoskich mam opisała wstrząsającą historię ataku czarnego kota na nią i jej dziecko. Czy spotkany w parku kot lub pies może stanowić śmiertelne zagrożenie? Jak rozpoznać, że zwierzę jest wściekłe albo szykuje się do ataku? W "Dzień Dobry TVN" o miejskich legendach dotyczących zwierząt opowiedzieli zoopsycholog Antonina Kondrasiuk i Jerzy Romanowski z Zakładu Ekologii i Fizjologii Zwierząt UKSW.