• Informacje na temat:

  efektywne słuchanie

Artykuły na temat: efektywne słuchanie
 • Odpocznij efektywnie!

  Każda forma aktywności musi w pewnej chwili dać odczucie zmęczenia. Jest to odruch obronny organizmu, a lekceważenie go zawsze prowadzi do choroby.

 • Jak mówić, żeby dziecko słuchało?

  Malec zachowuje się jak głuchy. Tańczy i śpiewa, zamiast sprzątnąć klocki, Bawi się kaszką, zamiast ją jeść. Co zrobić, by przykuć jego uwagę?

 • Hałas - plaga naszych czasów

  Cisza pomaga w redukowaniu stresu i napięcia. Okazuje się m.in., że dwie minuty ciszy mogą być bardziej odprężające niż słuchanie muzyki relaksacyjnej - podkreśla psycholog Daria Abramowicz. Istotne jest zatem stworzenie takiego otoczenia, które zapewni nam ten komfort.

 • Monodieta sprzyja szczupłej sylwetce?

  Spożywanie codziennie tego samego lunchu, może okazać się efektywnym sposobem na utratę zbędnych kilogramów, przekonują naukowcy. Specjaliści twierdzą, że takie wprowadzenie codziennej rutyny do menu sprzyja mniejszej konsumpcji.

 • Problemy z komunikacją?

  Bez efektywnej komunikacji żadnemu związkowi się nie uda. Mówimy i słuchamy przez całe dnie, lecz tylko niewielka część naszego porozumiewania się z ludźmi to słowa. Gdy mówimy, mamy przekonanie, że partner w rozmowie nas słucha.

 • Rozwijaj koncentrację swojego dziecka!

  Czym jest koncentracja i jak rozwijać ją u naszego dziecka? Jest to umiejętność skupienia uwagi na zadaniu. Pozwala na szybkie i efektywne przyswajanie wiedzy. Można pomóc smykowi rozwijać tę umiejętność i ćwiczyć na wiele sposobów, poprzez gry i zabawy. Dobrym pomysłem jest czytanie książek, a potem zadawanie pytań związanych z tekstem, nauka wierszyków, piosenek, słuchanie muzyki, układanie...

 • Ćwicz z audiobookiem i bij kolejne rekordy

  ...rezultaty. Słuchanie książki pomaga zachować stałe tępo ćwiczeń. Poza tym, często łapię się na tym, że przebiegam o jeszcze kilometr więcej niż zwykle, tylko po to by dowiedzieć się co stanie się(...) świetnie sprawdza się w trakcie korzystania z bieżni, orbitreku czy roweru stacjonarnego - mówi Joanna Zmokła, trenerka fitness z Benefit Systems. Słuchanie takich książek jak biografie ludzi sukcesu...

 • Spokój odmładza

  Stres mamy wypisany na twarzy. Dlatego też warto zadbać o wewnętrzny spokój - to jest lepsze niż botoks. Jak zauważa Monika Witkowska, "bezrefleksyjne życie, w ciągłym napięciu i pędzie wyniszcza cały organizm".

 • ​Tu wykluwają się start-upy

  Zakładasz firmę, rozwijasz swój nowatorski produkt, szybko zdobywasz klientów i osiągasz zyski. To marzenie większości młodych przedsiębiorców. Rzeczywistość jest zaś najczęściej taka, że choć praca nad start-upem jest pasjonująca, to o klientów trzeba mocno walczyć, rozwój produktu absorbuje cały twój czas, a o płynności finansowej możesz na razie pomarzyć. Znamy jednak sposób, jak możesz przyspieszyć rozwój swojej firmy - zgłoś się do inkubatora (przedsiębiorczości).

 • Wspomóż pracę swojego mózgu!

  ...posiłków bazujących na produktach zbożowych, warzywach i owocach. - Do efektywnego funkcjonowania ludzki mózg potrzebuje magnezu, który odgrywa kluczową rolę w przewodnictwie nerwowym. Niezmiernie ważne(...) natomiast - powinniśmy odpocząć, ponieważ wspomoże to pracę naczelnego organu naszego dowodzenia. Dobrą formą relaksu będzie słuchanie muzyki. Powszechne przekonanie o pozytywnym oddziaływaniu...