• Informacje na temat:

  efektywna nauka języka angielskiego

Artykuły na temat: efektywna nauka języka angielskiego
 • Kiedy zacząć naukę języka?

  Coraz więcej rodziców chce, aby ich dziecko już od najmłodszych lat uczyło się angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Jednak bądźmy ostrożni i nie dajmy się porwać modzie. Zbyt wczesna nauka drugiego języka może bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku.

 • Blondynka na językach

  Seria Blondynka na językach, oparta na autorskiej metodzie Beaty Pawlikowskiej, pozwala szybko i efektywnie nauczyć się języka obcego. Metoda ta koncentruje się na nauce mówienia (jak pisze Pawlikowska we wstępie - "rozmawiania") w danym języku, mniejszy nacisk kładąc na opanowanie gramatyki czy poprawnej pisowni.

 • Czy potrzebujemy szamanów?

  Imponującemu rozwojowi nauki i techniki towarzyszy całkowite zaniedbanie sfery duchowej. Dlatego ludzie Zachodu coraz częściej zwracają się ku starożytnym naukom szamanów.

 • Amiszki wychodzą za mąż tylko jesienią

  .... Skąd młode dziewczęta mogą dowiedzieć się czegoś o swojej seksualności? Rozmawiają o niej w szkole? - Absolutnie nie. Dzieci w szkole uczą się podstaw angielskiego i niemieckiego, pisania(...) angielskiego i niemieckiego"... A w jakim języku porozumiewają się amisze? - Mówią językiem Pennsylvania Dutch, który jest połączeniem niemieckiego, angielskiego i różnych dialektów. Do 8. roku życia...

 • Zmień podejście do złości

  ..., jest drogą donikąd. Osobiste doświadczenie jest tak samo ważne jak teoria. Wszelkie badania dowodzą, że nauka jest najbardziej efektywna, gdy doświadczamy tego, o czym się uczymy. Zatem wyzwanie polega...