• Informacje na temat:

  echo serca jak się przygotować

Artykuły na temat: echo serca jak się przygotować
 • Badania USG. Dobrze się do nich przygotujmy

  ...narażają chorego na promieniowanie. Zanim się jednak im poddamy, warto dowiedzieć, na czym polegają, jak się do nich przygotować i jak często z nich korzystać. Jamy brzucha Lekarze zalecają poddanie się(...) wykonania są: zakrzepowa choroba żył, ocena układu żylnego przed zabiegiem operacyjnym, żylaki podudzi oraz ból nóg z towarzyszącym obrzękiem. 5 ważnych badań USG 1. USG serca, czyli echokardiografia (UKG...

 • SOS dla serca

  Ten najbardziej pracowity mięsień nie tylko silnym zmęczeniem przy lekkim wysiłku, brakiem tchu, nierównym pulsem potrafi dać znać, że coś mu dolega. Warto wiedzieć o tym jak najwięcej, by uniknąć poważnych kardiologicznych kłopotów.

 • Uważaj na nietypowe objawy kłopotów z sercem

  Myślisz, że zawały i inne kłopoty z sercem to męskie dolegliwości? Okazuje się, że tak nie jest. Choroby serca są wśród kobiet równie częste jak wśród mężczyzn, a z ostatnich badań wynika nawet, że(...), dopóki nie wykluczy się innych możliwości. Jeśli miewasz kołatania serca, powinnaś się wybrać do lekarza. Kołatania mogą mieć przyczyny całkiem niewinne, takie jak zdenerwowanie albo chwilowy niedobór...

 • Czym jest smog i jak z nim walczyć?

  ..., PM2,5 i PM1 - dostają się do naszych płuc, a później do krwioobiegu. Stamtąd, przez to, że są rakotwórcze i mutagenne, tak naprawdę mogą zaatakować każdy narząd w naszym organizmie. Właśnie z tego biorą się problemy z sercem, zawały, wylewy, nowotwory, udowodniony jest też ich związek z zachorowaniami na Alzheimera - wymienia Ewa Lutomska, wiceprezes Krakowskiego Alarmu Smogowego.

 • ​David Bowie: Tak narodził się idol

  W wieku dziesięciu czy jedenastu lat David miał subtelne, niemal elfickie rysy, nosił grzywkę, był szczupły i średniego wzrostu. Miał w sobie jednak wiele energii i entuzjazmu, które ujmowały George’a Lloyda oraz innych nauczycieli - wtedy zaczął objawiać się jego dar oczarowywania ludzi.

 • Zakończyły się Krakowskie Reminiscencje Teatralne

  Zakończyła się 36. edycja Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Przez tydzień widzowie mieli okazję zobaczyć spektakle z całej Europy prezentujące rozmaite nurty teatru współczesnego. Organizatorzy zadbali także o ciekawe spotkania, dyskusje i projekty specjalne, które stanowiły doskonałe dopełnienie dla sztuk zaproszonych przedstawień.

 • Chcielibyście sprawdzić stan swojego zdrowia, ale nie wiecie jakie badania wykonać? Naprzeciw pacjentom wychodzą placówki medyczne, które w swojej ofercie mają przygotowane pakiety badań składające się z szeregu testów pozwalających kompleksowo sprawdzić ogólną kondycję zdrowia oraz stan związany z konkretnymi chorobami np. cukrzycą, nadciśnieniem czy chorobami kardiologicznymi. Jakie badania...

 • Zakochany Jagiełło, czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach

  ...kwestii jednak kronikarz się mylił. Jagiełłę bowiem ugodziła strzała Amora, a król zakochał się tak bardzo, że nawet chciał dla kobiety porzucić tron Polski. A damą serca monarchy, związek z którą(...) i dostojników król zdecydował się poślubić Elżbietę Granowską, kobietę jak na owe czasy leciwą, liczącą bowiem już jak wspomniano czterdzieści pięć lat, majętną wdowę z czworgiem dzieci, mającą za sobą trzy...

 • Badanie USG: dlaczego warto regularnie robić

  Pozwala wykryć wiele chorób, w tym tych najgroźniejszych, zanim się rozwiną. Do tego nie boli i jest łatwe do zrobienia, a wynik od razu jest gotowy do odbioru. Specjaliści zalecają je profilaktyczni i kontrolnie.

 • Gwiazdy mówią wiele o ludziach, dobrze odczytane znaki z nieba wskażą odpowiednią drogę. Nawet kogo porzucić, a kogo uwieść. I - co najważniejsze - jak.