• Informacje na temat:

  dziecko nie lubi myć głowy

Artykuły na temat: dziecko nie lubi myć głowy
 • Gdy maluch nie chce myć głowy

  ...spłukuj prysznicem Zamiast prysznica, do spłukiwania i moczenia głowy, używaj naczyń w wesołych kolorach. Mogą to być kubeczki, butelki, miski albo nawet plażowe wiaderko. Dziecko nie będzie bało się(...)Koniecznie zasłoń oczy Większość dzieci nie lubi i boi się, gdy woda zalewa im oczy. Dlatego postaraj się, by były one osłonięte. Maluszkowi możesz założyć specjalny daszek kąpielowy (kupisz go...

 • Farbuj z głową

  ...o 2-3 tony. Zawiera naturalne składniki (np. wosk pszczeli). Barwa utrzymuje się do 8 myć. Nie jest to jednak produkt dla ciebie, gdy masz ponad 30 proc. siwych włosów. Trwały efekt daje farba(...) zaleca producent. Zacznij od środka głowy, w kierunku karku, a na koniec farbę nałóż na przód i boki. Gdy już nałożysz farbę, rozprowadź ją rękami (w rękawiczkach!) i włosy zawiń w kok. Jeśli...

 • Czy myć główkę mydełkiem?

  Na forach internetowych młode mamy często zadają pytania, czym myć włoski noworodkowi i czy trzeba kupować szampon?

 • Włosy bez tajemnic. Fakty i mity o ich pielęgnacji

  Prawd o pielęgnacji włosów jest wiele. Jedni twierdzą, że włosów nie należy myć za często, drudzy, że można nawet codziennie. Niektórzy zalecają wcieranie odżywki do włosów w skórę głowy, inni przestrzegają, by absolutnie tego nie robić. Jak więc z włosami postępować?

 • Jak myć buźkę niemowlęcia

  .... Policzki - delikatnie, ale starannie Buzię niemowlęcia wystarczy myć raz dziennie, najlepiej tuż przed wieczorną kąpielą. Oczywiście, jeżeli maluszek uleje pokarm, zwymiotuje, spoci się czy ubrudzi(...). Uwaga! • Jeśli brzdąc będzie się bronił, a może się tak zdarzyć, nie rób niczego na siłę. Jednak nie rezygnuj z mycia, tylko spróbuj zamienić je w dobrą zabawę. Kiedy dziecko zacznie ząbkować...

 • Ojciec śpi, nie przychodź

  Ponurą peerelowską rzeczywistość zmieniał w niekończący się karnawał. Zdzisław Maklakiewicz zagrał ponad sto ról. W większości epizodów, ale takich, które weszły do historii kina. – Tylko w jednej roli się nie sprawdził: męża i ojca - mówi jego córka Marta. Od śmierci aktora mija 40 lat.

 • Będziesz moim dzieckiem

  Zrządzenie losu sprawiło, że Agnieszka adoptowała Olę. Krystyna sama zdecydowała, że zaopiekuje się maltretowanym chłopcem. Były spełnionymi matkami, miały odchowane dzieci, poukładane życie, ale zdecydowały, że jest w nim miejsce na jeszcze jedną miłość. Do dziecka odrzuconego, z bolesną przeszłością. Czy umiały je pokochać tak jak własne? I czy drugi raz zrobiłyby tak samo?

 • Śmiertelnie niebezpieczna bakteria w paczkowanej sałacie

  Czy paczkowane sałaty są bezpieczne? Okazuje się, że wbrew zapewnieniom producentów, warto dokładnie myć je przed spożyciem.

 • Włosy uwrażliwione. Jak o nie dbać?

  Suche, matowe, mało elastyczne. Porowate, czyli z mocno odchylonymi łuskami i przez to szalenie podatne na uszkodzenia. Takie są właśnie włosy uwrażliwione.

 • Ciemieniucha? Problem z... głowy

  O tym, jak sprawić, by włoski maleństwa i skóra główki zawsze były zdrowe, mówi dr Agnieszka Jarymowicz, pediatra z Zakładu Opieki Zdrowotnej w Markach.