• Informacje na temat:

  dzieciece koszmary

Artykuły na temat: dzieciece koszmary
 • Kobiecy koszmar

  Męki w przymierzalni. Kolejne próby znalezienia czegoś, w czym będziesz się podobać przede wszystkim sobie. Płacz, zgrzytanie zębów i złość. Uważasz, że w sklepach nie ma ładnych ubrań na twoją sylwetkę? Postanowiłyśmy ci udowodnić, że się mylisz!

 • Dziecięce walki z potworami

  Według Child Development metody radzenia sobie z potworami - rodem z bajek i realnymi - różnią się w zależności od płci i wieku dziecka.

 • Słońce Przypomnij sobie dziecięce marzenia i lęki. Część z nich nadal w Tobie tkwi. Fobie i koszmary mają niekiedy źródło w zadawnionej traumie. Dlaczego...

 • Jak nie zwariować robiąc porządki

  Porządki. Dla wielu z nas to słowo brzmi jak koszmar senny. Jest tak samo przykre w odbiorze jak „pobudka”, „dieta” czy „nadgodziny”. Na szczęście czasy, kiedy wmawiano dziewczynkom, że ich głównym celem w życiu jest sprzątanie, mamy szczęśliwie za sobą. Dziś nie musimy pod pręgieżem opinii społecznej, całych dni spędzać na zamiataniu, myciu i pucowaniu. Znając kilka sztuczek i korzystając ze zdobyczy techniki, nie zwariujemy robiąc porządki. Jak mieć czysty dom i nie oszaleć?

 • Wolność? Brama się otwiera i wychodzimy

  Wyszła kolejna koleżanka, za nią następna. Nie wracają, nie słychać strzałów. No, to po kolei zaczęłyśmy wychodzić. Rzeczywiście pusto. Nie ma esesmanów, wieże puste - wspomina wyzwolenie obozu koncentracyjnego Neustadt-Glewe Zofia Posmysz. Więźniarka Auschwitz, Ravensbrueck i Neustadt-Glewe przeżyła eksperymenty medyczne i marsz śmierci - jest jednym z ostatnich żyjących autorytetów pamiętających koszmar obozu. - Zamiast uciekać jak najdalej od obozu, potulnie doń wróciłyśmy.

 • Przyjemne z pożytecznym

  Anna Samusionek opowiada o chęci niesienia pomocy ciężko chorym dzieciom, dziecięcej modzie i zamiłowaniu do ... szkoły.

 • Depresja dopada nie tylko dorosłych

  Czy zauważyliście u waszego dziecka nieuzasadniony smutek na twarzy, utrzymujący się od wielu tygodni? Czy męczą go koszmary senne? Jest lękliwe i drażliwe? A może nie ma ochoty wychodzić z domu i bawić się z innymi dziećmi?

 • Czy oddać chorego syna do ośrodka?

  KIedy mój Jaś się urodził, przeżyłam psychiczny wstrząs i szok. Okazało się, że ma mózgowe porażenie dziecięce. Nie umie sam ssać, połykać, gryźć i żuć.

 • Ogromna cena za życie czteroletniej dziewczynki. Wciąż można ją uratować

  Polska okazała się dla tej rodziny spokojną przystanią. Tu założyli dom, tu przyszły na świat trzy córeczki. Aslan znalazł pracę, Heidi opiekowała się dziećmi. Było dobrze, bezpiecznie. Życie płynęło przewidywalnym rytmem, w ciągu 10 lat zdążyli się tu zadomowić i pokochać swój nowy kraj. Jednak szczęście okazało się kruche. Przyszedł dzień, w którym porażająca wiadomość zmroziła serca rodziców.

 • Dziecko wojny, Sara Nović

  Nie musisz czegoś doświadczyć, żeby to dobrze zapamiętać.