• Informacje na temat:

  dotacje na rozwój firmy

Artykuły na temat: dotacje na rozwój firmy
 • Masz firmę? Pamiętaj – przedsiębiorcy są ważnym odbiorcą środków unijnych!

  Jednym z najważniejszych celów funduszy unijnych jest wsparcie firm w poprawie ich konkurencyjności i innowacyjności. Kierunki dofinansowania są rozmaite – zdecyduj, który z nich najlepiej wpłynie na rozwój twojej firmy.

 • Wyzwania i możliwości własnego biznesu

  Założyłaś firmę. Możesz sobie pogratulować, bo to spory sukces. Ale czy przedsiębiorca może spocząć na laurach? Oczywiście, że nie! Prowadzenie własnej firmy to ciągłe wyzwania i szansa na rozwój. Otwierają się przed tobą nowe możliwości, ale też masz spore potrzeby. I w jednym, i w drugim, możesz liczyć na wsparcie Funduszy Europejskich.

 • ​Tu wykluwają się start-upy

  ...nad start-upem jest pasjonująca, to o klientów trzeba mocno walczyć, rozwój produktu absorbuje cały twój czas, a o płynności finansowej możesz na razie pomarzyć. Znamy jednak sposób, jak możesz przyspieszyć rozwój swojej firmy - zgłoś się do inkubatora (przedsiębiorczości).

 • Biznes młodych po polsku

  Młodzi Polacy masowo przechodzą na samozatrudnienie. Korzystają przy tym z unijnych dotacji i wsparcia finansowego urzędów pracy. I z dwuletnich przywilejów niższych składek. Po dwóch latach, kiedy przywileje się kończą, zawieszają działalność lub zamykają firmy. I idą po zasiłek. - W kraju, gdzie podatki zabijają na starcie, mało komu udaje się uczciwie funkcjonować - mówią.

 • ​Innowacja to praktyka

  Innowacje kojarzą nam się z laboratoriami, skomplikowanymi technologiami i wielkimi korporacjami Ale małe i średnie firmy, które nie mają aż tak dużego zaplecza i aparatury, również mogą rozwijać się dzięki inwestowaniu w innowacje. Zlecają badania bardziej doświadczonym ośrodkom, albo korzystają z wiedzy i kompetencji współpracujących osób. Efektem są np. nowe produkty w ofercie i nowi...

 • ​Projekt badawczy w garści

  Jeżeli prowadzisz firmę, zainteresuj się pracami badawczo-rozwojowymi (B+R). Dlaczego? Bo dzięki nim oferta twojej firmy wzbogaci się o nowe, lepsze, bądź wytwarzane po niższych kosztach produkty. Tego szukają klienci, tym możesz wyróżnić się na tle konkurencji i w efekcie zwiększyć swoje zyski.

 • Tworzą Literacką Mapę Świata

  ...- W największym skrócie to portal, który przenosi cały świat fikcyjnej opowieści w realną przestrzeń, którą możemy zobaczyć, dotknąć, czegoś w niej doświadczyć. Grupą docelową są zaangażowani fani książek, filmów, komiksów i gier - opowiadają Małgorzata Sieniewicz i Urszula Witkowska, właścicielki olsztyńskiej firmy Literacka Sp. z o.o. W stworzeniu projektu Plot On Spot - Literackiej Mapy Świata...

 • ​Spin-aj naukę z biznesem

  Współpraca nauki i biznesu staje się coraz ważniejsza. To ona jest motorem napędowym gospodarki i sprawia, że badania naukowe nie są chowane do szuflady. Jeśli pracujesz na uczelni, prowadzisz badania, to wcale nie oznacza, że musisz się skupiać wyłącznie na działalności naukowej i dydaktycznej. Możesz połączyć pasję naukową z działalnością biznesową. Taką możliwość dają firmy typu spin.

 • Czy warto wydorośleć?

  Są młode, zdolne, po dobrych studiach. Znają języki, mają aspiracje. I marzenia: dostać kredyt, kupić lepsze buty, urządzić dziecku pokój, a przede wszystkim mieć pracę, która daje szansę na rozwój, i nie trzeba się jej wstydzić. Co robić, skoro wykształcenie nie jest już przepustką do kariery? Trzeba być elastycznym, przedsiębiorczym, bo przetrwają najbardziej kreatywni - przekonują...

 • Chcesz założyć własny biznes? Sprawdź, od czego zacząć

  Dbanie o siebie i maluszka, a jednocześnie o rozwój własnej kariery zawodowej to spore wyzwanie. Podpowiedzi specjalistów pomogą mu sprostać.