• Informacje na temat:

  domowy sposób na kaszel

Artykuły na temat: domowy sposób na kaszel
 • Domowe kuracje złagodzą suchy kaszel

  Suchy kaszel to zwykle objaw przeziębienia – wówczas po dwóch lub trzech dniach przechodzi w mokry. Ale jeśli drapanie w gardle i pokasływanie trwa i trwa, jego przyczyną może być np. alergia. Taki kaszel to również częsta pozostałość po grypie. Jak sobie z nim poradzić?

 • Sposób na mokry kaszel

  Klimatyzowane pomieszczenia dają się ostatnio we znaki? Kiedy dopadnie cię kaszel warto sięgnąć po sprawdzony lek z domowej apteczki. Babka lancetowata ma wiele zalet. Oto niektóre z nich.

 • Jak pokonać suchy kaszel?

  P​okasływanie najczęściej towarzyszy przeziębieniu. Po infekcji wirusowej dróg oddechowych może trwać nawet do 8 tygodni. Ale kaszel może też świadczyć o alergii lub być skutkiem przyjmowania niektórych leków, np. na nadciśnienie czy choroby serca. Kaszel suchy, z dusznością, pojawiający się podczas wysiłku, to jeden z podstawowych objawów problemów z układem krążenia.

 • Domowe sposoby na przeziębienie

  ..., które w większości niestety nie przynoszą ulgi, a czasami mogą wręcz zaszkodzić... Warto wtedy spróbować innych - płynących z sił natury, domowych, naturalnych sposobów. Mogą okazać się dużo bardziej(...). 3. Napar  z lipy Kolejnym sprzymierzeńcem w walce z przeziębieniem jest napar z lipy - działa przeciwgorączkowo, łagodzi katar i bóle głowy. Sposób przyrządzania naparu jest bardzo prosty - dwie łyżeczki...

 • Domowe lecznicze syropy i nalewki

  Już niedługo nastanie sezon na kichanie, kaszel i katar. Ty i twoja rodzina przejdziecie przez niego suchą nogą dzięki roślinnym miksturom od lat stosowanych przez doświadczone zielarki.

 • Kaszel: Często jest objawem chorób. Kiedy iść do lekarza

  Pokasłujesz już od miesiąca? Sprawdź, czy wystarczy leczyć się domowymi środkami, czy jak najszybciej trzeba wybrać się do lekarza.

 • Tłuste okłady

  Kaszel, bóle stawów, przeziębienia. Jak walczyć z bólem domowymi sposobami? Wystarczy wykorzystać kilka spożywczych artykułów, przynoszą ulgę.

 • Dbajmy o czyste powietrze w domu

  To, czym oddychamy, wpływa na nasze samopoczucie. Może wywołać ból głowy, kaszel, katar, duszność.

 • Dobroczynne inhalacje

  To prosty i skuteczny sposób na walkę z przeziębieniem. Domowe „parówki” pomagają pozbyć się kataru, kaszlu, a nawet… problemów z cerą.

 • Nie daj się grypie

  ...zmieniaj tamponik. Inny sposób: lekko zgnieć świeży liść mięty lub geranium i wsuń płytko do nosa. Ból gardła. Rozpuść łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody. Płucz gardło. Kaszel. Wywar(...)Ponieważ na choroby wirusowe (a do nich należy grypa) antybiotyki nie działają, naturalne lekarstwa, jak choćby wino miodowe, są bardzo przydatne. Zniszczyć wirus Taki domowy trunek jest bogaty...