• Informacje na temat:

  dojrzewanie nastolatkow

Artykuły na temat: dojrzewanie nastolatkow
 • Co się dzieje w mózgu nastolatka

  ..., agresywne lub po prostu niezrozumiałe dla dorosłych zachowania nastolatków wynikają z braku synchronizacji pomiędzy dojrzewaniem dwóch układów. Jednym z nich jest układ limbiczny. Steruje on emocjami(...) i szybko. Dla nastolatków są one szczególnie niebezpieczne. Hamują dojrzewanie kory przedczołowej, zaburzają wydzielanie neuroprzekaźników (np. dopaminy i serotoniny). A zmiany w mózgu spowodowane używkami...

 • Trądzik jak u nastolatki?

  U kobiet powyżej 25. roku życia jest zawsze sygnałem zaburzeń hormonalnych. Spada poziom kobiecych estrogenów, a rośnie androgenów.

 • "Oszukane" to historia o dojrzewaniu

  Film, który pokazuje jak nieprawdopodobną siłę potrafi w sobie znaleźć człowiek, gdy los wystawia go na wielką próbę.

 • Alexander Skarsgard twierdzi, że bycie nastolatkiem było dziwne

  38-letni szwedzki aktor, który występuje razem z Bel Powley w nowym filmie "The Diary of a Teenage Girl", wyznał, że emocjonalny chaos, który towarzyszył jego dojrzewaniu sprawił, że nie był pewny siebie z wielu powodów.

 • Kosmetyki dla nastolatki

  Zmorą wielu dziewcząt jest tłusta skóra, na której pojawiają się zaskórniki. Jak pielęgnować taką cerę nie wydając ogromnych sum na kosmetyki?

 • Przez co mają straszne kompleksy! To zjawisko, tzw. ginekomastia przejściowa, trwa zwykle około kilku miesięcy, a jego przyczyną jest brak równowagi hormonalnej typowej dla nastolatków obu płci.

 • Pięknie być nastolatką!

  Burza hormonów sprawia, że piękna jak aksamit skóra dziecka w okresie dojrzewania staje się nieustającym źródłem problemów, stresów i napięć.

 • Nastolatki w Polsce

  Z najnowszych badań prof. Zbigniewa Izdebskiego przeprowadzonych wśród 5173 uczniów w ramach międzynarodowego projektu badawczego Państw Regionu Morza Bałtyckiego wynika, że ponad połowa nastolatków wieku 17-18 lat nie może liczyć na zrozumienie i pomoc ze strony rodziców.

 • To tylko wymysł nastolatki?

  Gdy córka oświadczyła, że właśnie postanowiła zostać wegetarianką i teraz jej życie zmieni się o 180 stopni, tylko machnęłam ręką. Moja Madzia miała tysiące pomysłów na życie, jednak żaden z nich nie wytrzymał próby czasu.

 • Mononukleoza choroba nastolatków

  Chociaż mononukleoza zdarza się dość rzadko, nie wolno jej lekceważyć. Jest groźną chorobą wirusową, dlatego warto, żebyś wiedziała o niej więcej.

Wideo na temat: dojrzewanie nastolatkow
 • Aktor napisał scenariusz do produkcji „Mid ’90s”

  Jonah Hill już wkrótce zadebiutuje jako reżyser. Aktor stworzy dramat komediowy „Mid ’90s”. Gwiazdor „Wilka z Wall Street” i „21 Jump Street” sam napisał także scenariusz do produkcji. Film opowiadał będzie historię nastolatków z Kalifornii, zmagających się z problemami dojrzewania. Hill przyznał jednak, że nie zamierza wystąpić we własnym obrazie. „Lubię mieć pewność, że coś będzie zrobione dobrze. Chciałbym skończyć karierę jako reżyser” - powiedział. Czy swoją produkcją skradnie serca...