• Informacje na temat:

  do jakich krajow nie trzeba paszportu

Artykuły na temat: do jakich krajow nie trzeba paszportu
 • Rozpoczął się sezon urlopowy. Wiele osób szykuje się do spędzenia wakacji z całą rodziną. O co trzeba zadbać, jakie dokumenty przygotować, by spokojnie wyruszyć na wczasy?

 • Kraj uśmiechniętego (nie zawsze) smoka

  ...górę. W międzyczasie, żeby nie zasnąć idziemy na spacerek. Bardzo trzeba uważać, żeby nie zostać potrąconym przez motorower albo skuterek elektryczny – nadjeżdża nagle, nie robiąc hałasu i można dostać(...)CHINY 2011 17 lipca 2011 r. Jakoś dotarłyśmy do Chin, ale jeszcze w ogóle tego nie czuję... Czyli... zaczynam od początku :) Około 13 zakończyłyśmy I etap - czyli zbieranie całej ekipy do Chin...

 • Foucault wyjechał, bo nie bał się być homoseksualistą

  ...- Inni homoseksualiści nie przeszkadzali SB, milicji, ani systemowi. Iwaszkiewicz czy Dąbrowska piastowali ważne stanowiska i byli powszechnie znani. Więc to nie homoseksualizm był powodem wydalenia Foucault z kraju, tylko ten moment, w którym homoseksualista powiedział: "Dość". Uważam to za kamień węgielny ruchu LGBT w Polsce, który paradoksalnie został dokonany przez Francuza - mówi Remigiusz...

 • Wszystko, czego o mnie nie wiecie

  ...wartościom hołdowano w twoim domu? - Religii i polskości. Wprawdzie jako dziecko nie mówiłem po polsku, a jedyne zwroty w tym języku, jakich używałem, to "chodź" i "fuj" w stosunku do naszego psa Zorro. Za(...) znaczy nazywać się Mikołaj Rey? - Dosyć szybko. Kiedyś zamawiałem telefonicznie bilet autobusowy. Trwało to 10 minut, bo trzeba było podać różne detale. Na koniec pani zapytała o nazwisko i kiedy...

 • ​Monika Rogozińska: Nazwali mnie "sir Monika"

  ...- Pakistańscy górale nie mogli zrozumieć szacunku, jakim obdarzali mnie koledzy. Niepojęte było dla nich dlaczego Andrzej Zawada upomina pomocnika kucharza, żeby mnie pierwszej podawał posiłek. Myśleli, myśleli, aż wymyślili. Zrobili ze mnie mężczyznę. Nazwali mnie "sir Monika" i wszystko zaczęło im się zgadzać - mówi Monika Rogozińska, dziennikarka, pisarka, współzałożycielka Oddziału Polskiego...

 • Co załatwisz szybciej, gdy założysz sobie profil zaufany

  Nie lubisz stać w kolejkach w urzędzie? Dzięki posiadaniu profilu zaufanego wielu z nich nie musisz odwiedzać. Większość spraw załatwisz online.

 • Podróż służbowa: Kilka praktycznych porad

  Prowadzenie biznesu staje się obecnie coraz bardziej globalne. Przedstawiamy kilka praktycznych rad dla osób podróżujących w interesach. O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem i jak uniknąć niepotrzebnych komplikacji związanych z nieprzewidzianymi zdarzeniami w podróży?

 • Raport: Pokolenie wolność

  Nie pamiętają życia bez paszportu ani kartek na czekoladę, bo jako pierwsze pokolenie urodziły się i wychowały w nowej Polsce. Wolnej, ale wcale nie łatwiejszej do życia. Jak wyobrażają sobie przyszłość? O czym marzą? Co jest dla nich ważne?

 • Coco Loco, czyli szalony kogut

  Dziennikarz, podróżnik, obywatel świata. Pozostał w naszej świadomości jako człowiek, który „tu był”. Stworzył na swój temat wiele fascynujących legend. – Nigdy się nie powtarzał i dlatego mnie nie nudził – mówi o Tonym Haliku Elżbieta Dzikowska, jego partnerka w życiu i w podróży.

 • Razem, ale jak?

  Imigranci. Czy to jest temat dla „Twojego STYLU”? Tak, bo to problem nas wszystkich. Takiego moralnego dylematu nie mieliśmy od czasu wojny. Trudno sobie z nim poradzić, strach miesza się z poczuciem obowiązku. Co można robić? Nie zamykać się. Słuchać mądrych ludzi. Poszliśmy po radę do dwóch kobiet, które wiedzą więcej.