• Informacje na temat:

  długie miesiaczki

Artykuły na temat: długie miesiaczki
 • Mam nieregularne miesiączki. Czy to menopauza?

  Zawsze miesiączkowałam regularnie. Niestety, ostatnio moje cykle są albo bardzo długie - nawet 40-dniowe, albo krótkie, 18-dniowe. Czy to możliwe, że już przekwitam?

 • Nie mam miesiączki, ale nie jestem w ciąży

  Zatrzymanie miesiączki może świadczyć o tym, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Dlatego przyczynę braku krwawienia zawsze trzeba wyjaśnić.

 • Żyj długo w zdrowiu

  Nawet, jeśli nic ci nie dolega, warto robić badania profilaktyczne. Chociażby po to, aby nic cię nie zaskoczyło i żeby w zdrowiu dożyć co najmniej setki.

 • Mam pewien problem związany z miesiączką, bardzo bym prosiła o jak najszybszą i skuteczną pomoc. Tak na początek chcę zapytać, dlaczego tak mnie wszystko okropnie boli przez pierwsze 2-3 dni okresu. Nie wiem, co się dzieje, co miesiąc mam potworne bóle, ale teraz było najgorzej. Czułam się jakbym miała za chwile urodzić dziecko.

 • Zaburzenia miesiączki: Kiedy są objawem choroby?

  Nie każde rozregulowanie cyklu to powód do niepokoju. Przyczyn może być wiele. Niektóre są banalne, np. zmiana klimatu, inne wymagają konsultacji lekarza.

 • Bolesne miesiączki - nie musisz cierpieć

  Z niepokojem czekasz na zbliżającą się menstruację, bo zwykle towarzyszy jej ból. Wprawdzie nie trwa długo, ale jest dokuczliwy. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc.

 • O czym świadczą nieregularne miesiączki?

  Niepokój powinna wzbudzić sytuacja, gdy cykl trwa ponad 36 dni lub krócej niż 20 dni. I gdy krwawienie często opóźnia się o więcej niż 10 dni. Miesiączka nieregularna to taka, kiedy cykle są na przemian zbyt długie lub zbyt krótkie albo kiedy okres pojawia się raz na dwa miesiące. Co może wpływać na takie reakcje organizmu? Młodość i dojrzałość Młode dziewczyny często miesiączkują nieregularnie...

 • Pigułka da ci urlop od miesiączki

  Pigułka zapobiega ciąży. Ale dzięki niej zapomnisz też o PMS i obfitych krwawieniach!

 • Gra hormonów

  ...podwyższone w całym cyklu miesiączkowym w porównaniu z grupą młodszych kobiet. Jeśli wszystko wskazuje na to, że jajniki ciągle wytwarzają estrogeny, a przerwy między krwawieniami są długie, to potrzebne jest...

 • Kobiece dolegliwości: Te objawy powinny Cię zaniepokoić

  PMS, bolesne miesiączki, nudności – to typowo „kobiece” dolegliwości. Są dokuczliwe i czasem wykluczają nas na kilka dni z życia zawodowego, ale nie są traktowane jak choroby. W naszym poradniku znajdziecie sprawdzone, domowe sposoby na kilka z najbardziej dokuczliwych dolegliwości.

Dyskusje na temat: długie miesiaczki
 • Re: jak mam wyliczyć kiedy są dni płodne zeby zajść...

  zalezy jak długie masz cykle,tzn co ile dni(liczac od pierwszego dnia miesiaczki)wystapi nastepne krwawienie,zazwyczaj dni płodne przypadaja miedzy 11 a 16 dniem cyklu.np.1 marca masz pierwszy dzień krwawienia to dni płodne bedziesz miała ok,11 a 14 marca,do tego dochodzi obserwacja sluzu(płodny sluz jest konsystencji białka kurzego jaja),mierzenie temp.musisz pamietac ze komorka jajowa zyje

 • Re: 6 miesięcy

  A jakie masz długie te cykle?? może masz na tyle krótkie że juz jajeczkowanie masz w trakcie miesiaczki?? A jajeczkowanie wystepuje na 12 do 16 dni przed miesiaczka, a NIE po!! takze tylko przy bardzo regularnych cyklach jest ono w połowie. A skąd ta pewność przy drugim dziecku ze dzień przed miesiączka?? Przeciez z jakis powodow ci sie mógł cykl wydłużyc i jakbyś nie zaszła w ciąże to okresu