• Informacje na temat:

  dlaczego warto myslec pozytywnie

Artykuły na temat: dlaczego warto myslec pozytywnie
 • Dlaczego warto być pesymistką?

  ...​Trzeba być optymistą, myśleć pozytywnie, wtedy wszystko się udaje - koleżanka tłumaczy sens wykładu, na jakim była w weekend. - A jeśli jednak się nie uda, to co wtedy? - wzdycha siedzący obok kolega, znany z pesymistycznego stosunku do życia. - No to kiepsko - kiwasz głową. - Może w takim razie najlepiej myśleć realistycznie?

 • Pozytywne myślenie jest przereklamowane

  ..."Myśl pozytywnie", "znajdź swoją pasję", "nie porównuj się do innych", "otaczaj się tylko wspierającymi ludźmi" nawołują poradniki i spece od rozwoju osobistego. Czy zamknięcie się w świecie fałszywych wyobrażeń może pomóc nam w osiągnięciu rzeczywistego sukcesu? Artur Król, psycholog i coach, autor książki "Rozbój osobisty", obala największe mity dotyczące rozwoju osobistego.

 • Magia romansu - czyli 10 powodów dlaczego warto czytać książki o miłości

  Wydawnictwo Harlequin, od ponad dwudziestu lat znane przede wszystkim z książek o miłości, wydaje w Polsce około 2 milionów książek rocznie. Poniżej podajemy 10 powodów, dla których warto takie(...) decyzje mogą nam podsunąć rozwiązania, które inaczej być może nie przyszłyby nam do głowy. Na przykład w sprawie miłości. Może warto dać komuś drugą szansę? A może tuż obok jest ktoś, na kogo warto zwrócić...

 • Nie zawsze warto się rozstawać. Kiedy dać sobie szansę?

  ...„To koniec!” stwierdzasz i pakujesz walizki. Spokojnie, bo rozstanie, a zwłaszcza jego konsekwencje, warto dobrze przemyśleć. Zanim zdecydujesz, zadaj sobie sześć ważnych pytań.

 • ..." w którym opisał techniki pomagające w uczeniu się optymizmu. I choć od momentu ukazania się jego książki minęło prawie 20 lat, warto przypomnieć jego rady, dzięki którym w depresyjne, zimowe wieczory(...) wyjaśniania, czyli sposób tłumaczenia sobie, dlaczego coś się dzieje. Jeśli traktujemy niepowodzenia jako chwilowe czy przypadkowe, mobilizuje nas to do aktywności i wprowadzania zmian; ale jeśli...

 • Nie bądź taka miła

  Jesteś pomocna. Gotowa na poświęcenie, nie wypowiesz ani słowa skargi. Nigdy nie odmówisz. Komu? Mężowi, dzieciom, znajomym. A może szefowi i kolegom z pracy? Wiele z nas tak wychowano: nie potrafimy mówić „nie”. Naucz się dbać o swoje interesy – radzi psycholożka Jacqui Marson, autorka bestsellerowego poradnika dla osób, które są „do rany przyłóż”. Dlaczego warto to zrobić? Bo zyskasz na tym nie...

 • Załóż różowe okulary

  ..., którego trudno się pozbyć. Bądź czujna, bo marudzenie może stać się twoją mantrą. A przecież możesz ją zamienić na jakąś pozytywną sekwencję! Dlaczego warto myśleć pozytywnie? Optymizm się opłaca(...), którego trudno się pozbyć. Bądź czujna, bo marudzenie może stać się twoją mantrą. A przecież możesz ją zamienić na jakąś pozytywną sekwencję! Dlaczego warto myśleć pozytywnie? Optymizm się opłaca. Dobre...

 • Odeta Moro: Zaczyna życie od nowa

  Dlaczego rozwód wyszedł jej na dobre? Czy wciąż wierzy w miłość? O jakim mężczyźnie dziś marzy? Jak wychowuje dorastającą córkę? Odeta w ogniu pytań SHOW.

 • W tym roku coś zmienię!

  Z każdym nowym rokiem obiecujesz sobie, że rzucisz palenie, schudniesz itd. I nic z tego nie wychodzi. Dlaczego? Może źle się do tego zabierasz. Jak podejść do zmian, by wreszcie odnieść sukces?

 • W tym roku coś zmienię!

  Z każdym nowym rokiem obiecujesz sobie, że rzucisz palenie, schudniesz itd. I nic z tego nie wychodzi. Dlaczego? Może źle się do tego zabierasz. Jak podejść do zmian, by wreszcie odnieść sukces?