• Informacje na temat:

  dieta sezonowa

Artykuły na temat: dieta sezonowa
 • Sezonowa dieta dla włosów i paznokci

  Gdy na głowach czapki, a na dłoniach rękawiczki, włosy i paznokcie mogą dawać nam znać, że nie są w formie. Wspomóżmy je w ten zimowy czas!

 • Sezonowe hity odchudzające

  ...w niskokalorycznych dietach także dlatego, że jest bogata w witaminę C oraz witaminy z grupy B, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie przemiany materii. Jest przy tym smaczna, pożywna, wręcz(...) łagodnie przeczyszcza. Z racji wyrazistego smaku zastępuje sól, tak niepożądaną w dietach odchudzających. Warzywo będzie bardziej lekkostrawne, gdy sparzymy je wrzątkiem lub chwilę pogotujemy. Szczypiorek...

 • Jak uchronić włosy przed sezonowym wypadaniem?

  Zmiany hormonalne, niedobory witamin, nieprawidłowa dieta, procesy starzenia - to tylko niektóre z przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Dołączając do tej listy osłabienie cebulek poprzez nadmierne nasłonecznienie w lecie, okazuje się, że jesienią włosy zaczynają wypadać w przerażającej ilości.

 • Wiosenny detoks? Woda z cytryną i warzywa sezonowe

  ...warzywa korzeniowe. W miesiącach letnich sięgajmy po lżejsze jedzenie, które jest łatwiejsze do strawienia. Myślę, że dieta zgodna z porą roku jest nie tylko zdrowa dla naszego ciała, ale też pomaga...

 • Anemia: Sezonowy problem czy coś poważniejszego?

  Na niedokrwistość jesteśmy narażone bardziej od mężczyzn. Na pewno sprzyja temu nasza „fizjologia”. A dodatkowo o tej porze roku to, że... chcemy szybko zeszczupleć i stosujemy różne diety odchudzające, nieraz bardzo restrykcyjne! Zdarza się też, że anemia ma bardziej medyczne przyczyny. Warto znać je wszystkie, by lepiej jej zaradzić.

 • Koniec sezonowych kłopotów z oczami

  ...kawę i herbatę. Napoje te działają moczopędnie i wypłukują z organizmu cenne minerały. Dobra dieta. Witaminy A, C i E i substancje: luteina i zeaksantyna mają decydujący wpływ na kondycję oczu...

 • Dieta makrobiotyczna

  Bez względu na to ile lat ma Madonna na pewno na tyle nie wygląda. Zdrowy wygląd, energię i szczupłą sylwetkę zawdzięcza m.in. zbilansowanej diecie makrobiotycznej stworzonej przez nieżyjącego już japońskiego dietetyka George’a Oshawa.

 • Dieta śródziemnomorska wzmocni twoje serce

  Dieta korzystnie wpływa na układ krwionośny, poprawia kondycję żył i znacznie zmniejsza poziom trójglicerydów.

 • Dieta zmniejszająca opuchliznę nóg

  Przyczyną opuchlizny są płyny zalegające w tkankach podskórnych. Najczęściej spowodowana jest nieprawidłową dietą i... zbyt małą ilością wypijanych płynów.

 • Dieta łagodząca objawy menopauzy

  Okresowi menopauzalnemu towarzyszą zmiany hormonalne powodując złe samopoczucie psychiczne i fizyczne. Odpowiednia dieta może złagodzić te dolegliwości.

Wideo na temat: dieta sezonowa
 • Soki, warzywa i owoce niezbędne w codziennej diecie

  Z pomocą dietetyk Anny Jelonek oraz kucharza Andrzeja Polana, aktorka Katarzyna Glinka wyjaśniła, dlaczego ważne jest, aby w codziennej diecie uwzględniać warzywa i owoce. - O zdrowie należy dbać cały rok, ale zimą trzeba się do tego szczególnie przygotować - powiedziała Glinka. - Zimą spada nasza odporność, więc powinniśmy zadbać o zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne - wyjaśniła Jelonek. - Świeże warzywa i owoce powinny stanowić pięć porcji pożywienia w ciągu dnia i być przede...

Dyskusje na temat: dieta sezonowa
 • Re: Sezonowa dieta dla włosów i paznokci

  No właśnie ja najczęsciej zima miałam spore problemy z paznokciami. Ale jest zdecydowanie lepiej odkąd robię sobie mani hybrydowy. Paznokcie rosną, sa mocne i długie. Oczywiście zdrowa, pełnowartościowa dieta też jest ważna.

 • Re: Sezonowa dieta dla włosów i paznokci

  Mi też paznokcie poprawiły się, odkąd sama robię sobie hybrydy. Używam dobrych kosmetyków - z Semilaca, dzięki temu mam mocne paznokcie, nie kruszą się, nie łamią. Zamówiłam sobie nowy kolor Velvet Disco. Piękny, opalizujący fiolet :)

 • Re: Sezonowa dieta dla włosów i paznokci

  Tak to prawda, ja to jeszcze zima mam słabsza kondycję, latem biegam, ćwiczę na powietrzu więcej, a zima tylko się objadam. Witaminy z grupy B i żelazo to zażywam w Biovitalu (teraz mam taki z wyciągiem z głogu dodatkowo).