• Informacje na temat:

  dieta po 40 roku zycia

Artykuły na temat: dieta po 40 roku zycia
 • Kiedy dieta nie działa...

  Niewłaściwa dieta, złe nastawienie psychiczne, zmęczenie dietami - to zaledwie kilka przyczyn nieskutecznego odchudzania. Zatem, zamiast przeskakiwać, co tydzień z diety na dietę, warto zastanowić się czy nie popełniamy kilu małych, ale istotnych błędów.

 • Dieta hormonalna

  ...hormonów". DHEA uczestniczy w kilkuset procesach fizjologicznych organizmu. Ta substancja naturalnie występuje w organizmie w największej ilości od wieku dojrzewania do trzydziestego roku życia. Między 40(...) bestsellerowej książki "Dieta hormonalna", ekspertka zdrowotna prowadząca własną klinikę w Toronto, uważa, że pracę hormonów zakłóca "cywilizacja chemikaliów" - przetworzona żywność, zły dobór pokarmów...

 • Dieta dla oczu

  Osoby po 65 roku życia zmagają się ze zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD) i stopniową utratą widzenia. Dlatego tak ważne jest spożywanie produktów zawierających luteinę i zeoksantynę. Dietetyk Alicja Kalińska proponuje posiłki, które zawierają te karotenoidy.

 • Jak dbać o zdrowie po 50 roku życia?

  ...u lekarza reumatologa, który doradzi, jak radzić sobie z ubytkiem masy kostnej. Zbilansowana dieta Po 40 r.ż. życia metabolizm gwałtownie spowalnia i to, z czym do tej pory nasz organizm radził(...) widzenia ataki w ciągu dnia, nasz umysł jest bardziej chłonny, polepsza się nasza koncentracja i zdolność zapamiętywania, co jest niezwykle ważne szczególnie po pięćdziesiątym roku życia. Warto pamiętać...

 • 10 zasad zdrowego stylu życia

  Styl życia: dieta, ruch, sposoby radzenia sobie ze stresem, środowisko i jakość relacji, jakie nawiązujemy z innymi, w ponad 50 proc. odpowiada za stan naszego organizmu. Nie na wszystko mamy wpływ: nie zmienimy na przykład genów, które w 20 proc. wpływają na zdrowie. Zmiana nawyków jest jednak w zasięgu ręki. Dzięki temu zyskasz wyższą jakość życia w każdym jego aspekcie.

 • Zdrowie po 40-tce: Jak dobrze o nie zadbać

  Około 40. roku życia metabolizm zarówno kobiet jak i mężczyzn słabnie. Rośnie wtedy ryzyko wielu chorób. Dlatego osiągając ten wiek, oprócz hucznych urodzin, warto też zafundować sobie zdrowotny bilans. Podpowiadamy, co konkretnie należy wtedy zbadać.

 • Styl życia vs. rak jelita grubego

  Statystyki pokazują, że każdego dnia w Polsce około 40 osób umiera na raka jelita grubego. Liczba zachorowań ciągle rośnie, a dla ponad połowy pacjentów diagnoza oznacza wyrok. Prognozy przewidują, że liczby te będą się zwiększać. Co możemy zrobić, by temu zapobiec?

 • Osteoporoza - choroba kobiet po 40.

  Na osteoporozę chorują nawet kobiety 35-, 40-letnie. Nie chcesz być jedną z nich? Zacznij ćwiczyć. To prosta metoda na wzmocnienie kości, a nawet na cofnięcie niekorzystnych zmian, jakie w nich zaszły.

 • Menopauza - możesz się do niej przygotować ruchem i dietą

  ...jakość życia i życie w ogóle. To ruch, odpowiednia dieta, szereg czynników tzw. lifestylowych, gdzie pacjentka bez udziału lekarza może sama sobie pomóc. Niestety, w ogromnej liczbie przypadków(...) z szerszej galerii objawów menopauzalnych. Czy opóźniająca się menopauza to też jest problem? - Sam fakt, że menopauza wystąpi w 55. roku życia, gdy populacyjnie pojawia się kilka lat wcześniej, to nie...

 • Jak docenić wiek 40+

  ...się do 25. roku życia, a potem mózg bazuje głównie na wiedzy zdobytej w młodości. Dziś uczeni obalili ten pogląd - uczymy się przez całe życie! Co prawda z wiekiem tracimy część komórek mózgowych(...) 2-3 porcje po 30-40 g; chroni nas ono przed utratą mięśni. Wybierajmy chude mięso, ryby, rośliny strączkowe, twaróg. Wapń - wzmacnia kości, co jest szczególnie ważne, bo z wiekiem, wraz ze spadkiem...

Dyskusje na temat: dieta po 40 roku zycia
 • Re: Dieta Magdy Mołek

  Moj tesciu palil od 17 roku zycia po 40 sztruk dziennie. Chlal cale dorosle zycie, jadl byle co i usnał na wieki na siedzaco z petem w gebie majac 87 lat.