• Informacje na temat:

  dieta a odżywianie

Artykuły na temat: dieta a odżywianie
 • Recepta na efektywność - zdrowe odżywianie

  Według WHO istnieje ścisła zależność między odżywianiem a produktywnością. Odpowiednio zbilansowana dieta gwarantuje zdrowie i wysoki poziom energii do działania, a samo jedzenie w regularnych odstępach podnosi wydajność aż o 20 proc. - uważają specjaliści.

 • ​Odżywianie w chorobach onkologicznych

  Jednym z niezbędnych elementów wspomagających leczenie nowotworów jest odpowiednie odżywianie, tym bardziej, że przyjmowane leki oraz terapie powodują wiele dolegliwości, które mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Przykłady potraw, które pomogą w lepszym przyswajaniu pożywienia, przygotowała dietetyk Alicja Kalińska.

 • Dieta DASH

  Specjaliści z Narodowego Instytutu Serca, Płuc i Układu Krwiotwórczego, w Bethesda w USA długo zastanawiali się, co zrobić, aby odżywianie stało się elementem profilaktyki w schorzeniach związanych z nadciśnieniem. W 1997 roku ogłosili wyniki badań. Efektem ich pracy stał się nowatorski program żywieniowy zwany dietą DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension), który obniża ciśnienie skurczowe...

 • Dieta przed ślubem

  ...pomoże trwale zmienić nawyki? Renata Przybyłowicz, dietetyk: - Zdrowa dieta to tak naprawdę sposób na życie. Nawyki żywieniowe, których się wówczas nabywa, muszą pozostać na zawsze. Nie ma sensu(...) rezultaty będziemy chcieli zachować na stałe, a tym samym na stałe zmienimy swoje odżywianie na lepsze. Na forach ślubnych często pojawiają wpisy w rodzaju "został miesiąc i 5 kilo do zrzucenia, zabieram...

 • Sucha skóra. Pomoże dieta

  Kremy i balsamy nie wystarczą, by ją nawilżyć. Tylko właściwe odżywianie zatrzyma wodę w komórkach i uchroni skórę przed wiotczeniem.

 • Dieta dobra dla mózgu

  Nie jest tajemnicą, że jadłospis wpływa na funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. Badania pokazują, że zbilansowana dieta nie tylko niweluje ryzyko groźnych chorób i pomaga uzyskać smukłą sylwetkę, ale też usprawnia pracę mózgu, zwiększając sprawność intelektualną.

 • Jak odżywianie wpływa na nasz układ krwionośny

  ...energii. Ich trawienie wymaga o wiele więcej  czasu, dzięki czemu uczucie sytości również trwa dłużej. Dodatkowo zawierają dużą ilość błonnika, który reguluje pracę układu trawiennego. Dieta uboga...

 • Gdy zdrowa dieta prowadzi do choroby

  Przesadna dbałość o prawidłowe odżywianie się może być groźna dla organizmu.

 • Dieta Magdy Mołek

  Prezenterka przekonuje, że zgrabną sylwetkę i zdrowy wygląd zawdzięcza nie naturalnym skłonnościom, ale zmianie nawyków żywieniowych. Gdy zainteresowała się dietą paleo, nie chodziło o kilkutygodniowe odchudzanie, ale trwałą zmianę przyzwyczajeń. Kluczem jest odżywianie się tak, jak robili to nasi przodkowie za czasów paleolitu, czyli epoki kamienia łupanego, ale również wsłuchiwanie się...

 • Umiar - najskuteczniejsza dieta

  ..., który jest dietą najskuteczniejszą - umiar. - Jeść z przyjemnością, a jednocześnie z umiarem - czyż nie jest to skryte pragnienie każdego z nas? Odżywianie się przy zachowaniu wstrzemięźliwości, bez...

Wideo na temat: dieta a odżywianie
 • Odżywiaj się racjonalnie

  Kiedy trenujemy, bardzo ważne są nie tylko samo wykonywanie ćwiczeń, ale i odżywianie się. Dlatego warto zasięgnąć rady żywieniowca, który pomoże nam zbilansować dietę - mówi dietetyk Barbara Kreft.

 • Mariola Bojarska-Ferenc o swojej diecie

  Mariola Bojarska-Ferenc od lat jest wzorem do naśladowania dla wielu kobiet. Czy stosuje jakąś specjalną dietę? - Nie uważam w ogóle, żeby kobiety miałby być na jakiejś diecie - powiedziała. - Ja od lat żywię się tak samo. Wybieram produkty o jak najmniejszej ilości tłuszczu i cukru, a największej wody, błonnika i witamin - dodała. Skąd dziennikarka zaczerpnęła takie zasady odżywiania?

 • Jak się odżywiać, aby unikać opryszczki?

  Czym jest opryszczka i jak należy ją leczyć? Na te pytania w „Studiu Active” odpowiedziała magister farmacji, Anna Tychmanowicz. – Opryszczka pojawia się wtedy, kiedy mamy do czynienia z jakąś zmianą. Może to być zmiana temperatury lub stres, przez które nasz organizm wyzwala znienawidzoną febrę – dodała. Co możemy zrobić, aby zapobiec opryszczce? Czy odpowiednia dieta pozwoli nam uniknąć

Dyskusje na temat: dieta a odżywianie
 • Re: Głodówka - skuteczna dieta?

  Rewelacja!!! Najtrudniejsze są pierwsze 3 dni, później samopoczucie zddecydowanie się poprawia - następuje przejście na odżywianie wewnętrzne. Aby nie zepsuć efektu, koniecznie należy zachować zalecenia dla okresu wyjścia z głodowki. Dla mnie po trzytygodniowej głodowce , wlaśnie ten okres był najbardziej kłopotliwy. Polecam gorąco. Szczegóły patrz "Głodówka lecznicza" autor: Małachow.

 • Re: Zimowa dieta

  Dlaczego reklamujecie tabletki odchudzające, które mogą przecież zrujnować zdrowie ? Nie ma to jak zdrowe odżywianie !

 • Re: Dieta cud to mit czy prawda?

  dieta cud? głównie MŻ i rygor;) a tak serio, odpowiednie odżywianie + trening, fajne rzeczy macie na http://lionfitness.pl/ grunt żeby nie robić tego co wszyscy bo każdy organizm rządzi się innymi prawami:)

 • Re: "Uśmiechnij się" wśród zasad... zdrowego odżywiana

  Zdrowe odżywianie nie musi być męczące. Wystarczy prawidłowo do niego podejść. Jeżeli dieta będzie urozmaicona i kolorowa, to na pewno będzie sprawiała przyjemność. Można też obniżyć kaloryczność potraw oraz stosować slimunox, żeby pozbyć się nadmiernych kilogramów. U mnie sprawdziło się to w 100% i aktualnie mam szczupłą sylwetkę. Kuracja odchudzająca nie stanowiła dla mnie żadnego problemu.

 • Re: Jak schudnąć ?

  Bo widzisz faliczko większość które tutaj piszą mają nadwagę i sobie z nią nie radzą ( o ile nie jest to spowodowane lekami) to faktycznie dieta jest rozumiana raczej jak przy chorobie, ja myślę zdrowe odżywianie, bo tylko niezdrowe i w nadmiarze jedzone posiłki tuczą.

 • Re: Dieta dla grupy krwi AB

  zgodnie z grupą krwi to można prowadzić segregacje rasowe a nie odżywianie. dieta to nie odżywianie i takie głupoty w sredniowieczu lub w tvpis na sniadanie tam takie lale głupoty walą a cała ich wspólnota adoruje. Jedna to chyba jest z Boliwi lub Bogoty z fredzelkami na sobie. Głupota i totalny odlot.

 • Re: Kosmetyki antycellulitowe Tołpa

  ja jakoś ni mogę uwierzyć w te wszystkie kosmetyki antycellulitowe. Wydaje mi się, że najlepsze są ćwiczenia i odpowiednia dieta. Ostatnio czytałam artykuł Zdrowe odżywianie, zasady które łatwo wprowadzić Wydaje mi się że te zasady mogą znacznie poprawić wygląd skóry a jeśli dołączy się ćwiczenia to są szanse na pozbycie się cellulitu.

 • Re: Suplementy i odchudzanie: Najważniejsze jest zdrowe odżywianie

  Ja szukam skutecznego suplementu, bo sama dieta i ćwiczenia dają efekty, ale przychodzą one powoli. Sprawdziłam niedawno liporedium, ale mój żołądek kompletnie tego preparatu nie toleruje

 • Re: Jak schudnąć ?

  Bo widzisz faliczko większość które tutaj piszą mają nadwagę i sobie z nią nie radzą ( o ile nie jest to spowodowane lekami) to faktycznie dieta jest rozumiana raczej jak przy chorobie, ja myślę zdrowe odżywianie, bo tylko niezdrowe i w nadmiarze jedzone posiłki tuczą. rozsądne odchudzanie to klucz do sukcesu, jak ludzie to zrozumieją to będzie im łatwiej przyswoić sens odchudzania.

 • Re: Dieta rozdzielna

  Zdrowe zasady żywienia dla każdego. Zaraz byłoby mniej chorób. Tu nie chodzi o Panią Lewandowską - tylko naturalne odżywianie. Mniej produktów, wtedy unika się szkodliwego łączenia, lepsze trawienie - bo im więcej na talerzu wtedy nasz organizm głupieje z trawieniem.