• Informacje na temat:

  depresja jesienna leczenie

Artykuły na temat: depresja jesienna leczenie
 • Jesienne zmęczenie

  Źle znosisz pogarszającą się pogodę, zachmurzone niebo i niską temperaturę? Czujesz się ospała i znużona? Należysz zatem do grona osób, które mają mniejszą zdolność adaptacji do zmieniających się pór roku. Jeśli jednak przełamiesz niechęć do spacerów w chłodne dni i wyjdziesz z domu, poczujesz się lepiej.

 • Chandra czy depresja?

  Okresowe pogorszenie nastroju to nie choroba i na szczęście samo mija. Ale prawdziwa depresja wymaga leczenia...

 • Przesilenie jesienne: Jak sobie z nim radzić

  Sezonowe obniżone samopoczucie dotyka wielu z nas. Najczęściej apatię, senność i złe samopoczucie odczuwamy wiosną i jesienią. Przesilenie wiosenne i jesienne to terminy medyczne i choć stan obniżonego nastroju nie jest jednostką chorobową, warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić.

 • Smutek to czy depresja?

  Gdy w przyrodzie gaśnie aktywność, my też odczuwamy jesienny spadek nastroju. Ale to nie to samo, co depresja.

 • Wbij szpile depresji

  Depresja przestała już być tematem tabu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieje jej sezonowa, jesienna odmiana. Na szczęście można z nią walczyć.

 • Depresja przestała już być tematem tabu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieje jej sezonowa, jesienna odmiana. Na szczęście można z nią walczyć.

 • Chandra, nerwica, depresja - jak je rozpoznać?

  ...bardziej się pogłębi. Weź sprawy w swoje ręce. Porozmawiaj ze swoimi bliskimi, specjalistami, poszukaj wsparcia. Nie daj się chorobie! Głęboka depresja paraliżuje wszelkie działanie. Musisz więc znaleźć(...) kontrolować swój organizm i emocje. By wybrać dla siebie ćwiczenia, porozmawiaj ze specjalistą. Depresja - chorują twoja dusza i ciało Jest uważana za epidemię XXI wieku. Szacuje się, że choruje na nią...

 • 5 skutków niedoboru witaminy D

  ...substancję.  Witamina D  odpowiada za zdrowe kości i mięśnie, a jej odpowiedni poziom zapobiega występowaniu depresji. Oto 5 możliwych skutków jej niedoboru. 1. Depresja Niedobór witaminy D może prowadzić do znacznego obniżenia nastroju. Szczególnie w miesiącach zimowych, gdy brak naturalnego światła, warto suplementować tę substancję. Jesienna chandra, objawiająca się zmęczeniem i apatią, może...

 • Ziółka wyciągną cię z psychicznego dołka

  Ziołowe herbatki i nalewki to sprawdzone i miłe dla podniebienia metody na dodanie sobie energii i pozbycie się jesiennej chandry!

 • Jasna strona smutku

  ...tej jasnej. Związki, nie kalendarz Moja znajoma przez wiele lat leczyła się z powodu depresji sezonowej, chodziła na terapię i brała leki. W końcu się rozwiodła. I co? Depresja minęła. Jej(...) porozmawiać, a nie załatwiać różne sprawy. W tym sensie jesienna ospałość może być bardziej wartościowa niż wiosenna euforia. Dbajmy o małe, proste przyjemności, które w ogólnym rozrachunku bardziej pozytywnie...