• Informacje na temat:

  depresja co jesc

Artykuły na temat: depresja co jesc
 • Jedzenie pomidorów przyspiesza leczenie depresji

  Naukowcy nie rozpracowali do końca tego mechanizmu. Ale podejrzewają, że antydepresyjne działanie pomidorów jest związane z likopenem – w pomidorach znajdują się duże ilości tej leczniczej substancji.

 • Depresja jest chorobą cywilizacyjną, według WHO, w ciągu najbliższych dwudziestu lat depresja stanie się najczęstyszym problemem zdrowotnym...

 • Zmęczenie, przygnębienie czy depresja?

  To typowe jesienią, że rano trudno nam wstać, w ciągu dnia często jesteśmy śpiące, a pod wieczór opadamy z sił... Ale jeśli tak jest codziennie i dochodzą jeszcze inne objawy, warto zasięgnąć porady lekarza!

 • Stresy, trądzik, depresja. Winne są jelita

  ...występujące też w IBS. To nie to samo, ale 23-45 proc. pacjentów z zespołem jelita nadwrażliwego ma też SIBO.  Depresja, trądzik - wiele chorób i objawów towarzyszących chorobom jelit Choroba jelit to jednak nie tylko dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale także - o czym niewiele się mówi - trądzik, depresja, nudności, utrata masy ciała, niedożywienie, niedobory witaminowe, zespół...

 • Dlaczego warto jeść truskawki?

  Służą cukrzykom, chronią przed nowotworami. Powinni je pokochać zwłaszcza ludzie starsi...

 • Dlaczego warto jeść kapustę kiszoną

  Chroni przed grypą, ułatwia trawienie i oczyszcza organizm. Dzięki niej tradycyjna polska kuchnia może być zdrowa i niskokaloryczna – 100 g ma tylko 16 kcal, a do tego, dzięki błonnikowi, daje uczucie sytości. Może więc stanowić zdrową przekąskę i podstawę wielu pysznych dań. Poleca się ją wszystkim, ale szczególnie cenna jest w diecie osób w dojrzałym wieku. Odkwasza organizm i trawi się ją łatwiej niż świeżą.

 • Osiem rzeczy, które zmienią się, gdy przestaniesz jeść cukier

  ​Przede wszystkim - schudniesz. Utrata wagi to jedna z największych zalet odstawienia cukru, choć nie jedyna. Co jeszcze zmieni się w twoim życiu, gdy przestaniesz jeść cukier? Przeczytaj i sprawdź!

 • 10 powodów, by jeść kasze

  Pod względem wartości odżywczych przewyższają makaron, ryż, ziemniaki, dlatego warto po nie sięgać.

 • Dieta szczęścia: Co jeść, by mieć dobry nastrój

  Jedzenie ma duży wpływ na samopoczucie. Są produkty, które działają jak stabilizatory nastroju. Jeśli włączymy je do codziennej diety, wygramy z chandrą i złym humorem.

 • Dlaczego warto jeść ryby?

  Największym grzechem, jaki popełniamy, przyrządzając dania z ryb, jest ich smażenie.

Wideo na temat: depresja co jesc
 • Co powinny jeść osoby cierpiące na depresję

  Iwona Wierzbicka wyjaśniła w programie "Cegiełka zdrowia", co powinny jeść osoby, które zmagają się z depresją. - Mięso mało obrobione, ryby morskie, prawdziwe tłuszcze - wyliczyła. Dietetyk kliniczny podpowiedziała, jak zrobić zdrowe przekąski, które poprawią humor. Co przygotowała? (Źródło: TVN Meteo Active/x-news)

 • Księżna Kate uczestniczyła w sesjach terapeutycznych swojego brata Jamesa

  Kate Middleton wspierała swojego brata podczas jego terapii. James Middleton otwarcie mówił o swojej depresji. „Nie mogłem spać, czytać książek, oglądać filmów, jeść” - wspominał w jednym z wywiadów. Ostatecznie zdecydował się na prawie roczną terapię kognitywno-behawioralną. Na niektóre z sesji przychodził z rodziną, w tym też z księżną Kate. Dzięki temu bliscy mogli lepiej zrozumieć Jamesa i jego problem. Żona księcia Williama na co dzień aktywnie angażuje się w kwestie zdrowia...

Dyskusje na temat: depresja co jesc