• Informacje na temat:

  dbanie o zeby u niemowlat

Artykuły na temat: dbanie o zeby u niemowlat
 • 9 rad, jak dbać o suchą skórę

  Na delikatnym ciałku dziecka zauważyłaś szorstkie miejsca, zaczerwienienia, łuszczenie? Zacznij działać według planu!

 • A gdzie w tym wszystkim jestem ja?

  Puzzle, których nie daje się ułożyć. Codzienny dylemat matek: chcą być atrakcyjne, dbać o swoje małżeństwo, sprawdzać się w pracy i troszczyć o dziecko. Ale jeśli cokolwiek stanie się jego kosztem, narażają się na krytykę. Bo mimo deklaracji, że kobieta ma prawo do własnego życia, otoczenie oczekuje od niej poświęcenia dla innych. Pora na bunt. Tak uważa coraz więcej kobiet po urodzeniu dziecka. Jak wywalczyć swoją niepodległość chociaż na godzinę dziennie - opowiadają zabiegane mamy:...

 • 7 rad, które ułatwią naukę mówienia

  Co robić, żeby twój malec bez problemu powiedział pierwsze słowo? Wystarczą dobre nawyki i trochę zabawy!

 • Przygotuj malca do lata

  ...gruntowny przegląd i w razie potrzeby uzupełnij o specyfiki niezbędne latem. Przydadzą się preparaty z probiotykami w kapsułkach lub saszetkach, np. Dicoflor 30, Trilac, Lacidofil, Lacido Baby(...), że się nagrzeją. U jak unikanie przegrzanie Małe dzieci powinny na dworze przebywać w cieniu. Pamiętaj, że nawet tam dociera pewna ilość promieni słonecznych i opala ich skórę. W wyjątkowo upalne...

 • Co robić, gdy dziecko ma łuszczycę? Poradnik dla rodziców

  Jak rozpoznać objawy łuszczycy u najmłodszych i jak leczyć tę chorobę skóry? W zmaganiach z łuszczycą ważny jest każdy krok – od diety po pielęgnację skóry.

 • Poród pod ostrzałem. Przemilczane losy najmłodszych uczestników powstania

  1 sierpnia 1944 roku o godzinie pierwszej popołudniu Halina urodziła Stasia. Jej mąż pobiegł do powstania. Ona – potwornie obolała i wycieńczona – została sama. Z siedemdziesięcioletnim ojcem i niemowlęciem pod opieką. Kiedy wokół świat walił się w gruzy, miała tylko jeden cel: uratować swoje dziecko.

 • 5 mitów na temat wody. Czy znasz wszystkie?

  Woda to podstawa życia – wszyscy to wiemy. Ale nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak wieloma mitami obrósł przez lata temat jej czystości. Poniżej obalamy 5 tych najpopularniejszych.

 • Jak skutecznie chronić dziecko przed słońcem?

  Dzieci uwielbiają bawić się na plaży, godzinami budować zamki i babki z piasku, a także taplać się w wodzie. Kilkugodzinna zabawa może być wielką frajdą, o ile odpowiednio przygotujemy malca do przebywania na słońcu. Skóra dziecka jest cieńsza niż osoby dorosłej, przez co jest bardziej narażona na niepożądane działanie promieni UV.

 • Depilacja bez bólu i podrażnień

  .... W sklepach dostępne są urządzenia z wbudowanym wibrującym paskiem, który masuje skórę i łagodzi ból podczas depilacji. Możemy też wybrać ustawienie prędkości w zależności od potrzeby, np. mniejszą...

 • Czy odkurzacz można zastąpić ściągaczką do szyb? I do czego podczas sprzątania przyda ci się stara skarpetka lub kule z papieru? Poznaj te i inne sekrety szybkiego oraz efektywnego pucowania domu.