• Informacje na temat:

  dbanie o higiene intymna

Artykuły na temat: dbanie o higiene intymna
 • Higiena okolic intymnych: Jak i dlaczego należy o nie dbać

  .... Zaniedbanie pierwszych symptomów dolegliwości prowadzi do groźnych powikłań - zapalenia pochwy, zapalenia pęcherza, a nawet do bezpłodności, dlatego tak ważne jest, by nie lekceważyć każdego sygnału...

 • Higiena intymna w zgodzie z naturą

  ​Niezwykłe wrażliwe miejsca intymne są jak barometr kondycji całego organizmu kobiety.

 • Podstawy dbania o strefy intymne

  Choć kilkanaście lat temu dbanie o sferę intymną było niezwykle krępującym tabu, dziś nie wstydzimy się o tym rozmawiać. Co warto wiedzieć i jakich zasad przestrzegać, by czuć się pełni komfortowo i móc uniknąć w tej sferze dyskomfortu trudnego do zniesienia dla każdej kobiety.

 • Jak dbać o higienę intymną?

  Podmywaj się 1-2 razy dziennie pod prysznicem lub korzystając z bidetu. Zawsze w kierunku od przodu do tyłu – to chroni przed przenoszeniem bakterii z odbytu do okolic pochwy i ujścia cewki moczowej. Do podmywania używaj przeznaczonych do tego preparatów o pH zbliżonym do odczynu pochwy (od 3,5 do 4,5 ).

 • Porady intymne

  Kąpałaś się w morzu, basenie, wygrzewałaś na słońcu w mokrym kostiumie. I teraz, po powrocie z urlopu, czujesz pieczenie, szczypanie okolic intymnych. Co robisz? Zanim pójdziesz do apteki po globulki bez recepty, jak najszybciej odwiedź ginekologa. Dlaczego lepiej nie leczyć się samodzielnie? Bo zdaniem specjalistów można sobie w ten sposób zaszkodzić. Wyjaśniamy, o co chodzi.

 • Jak dbać o drogi intymne każdego dnia

  Codzienna troska i odpowiednia pielęgnacja mogą uchronić nas przed przykrymi dolegliwościami, o które łatwo, gdy nadejdą chłodne dni.

 • Higiena intymna

  Codzienna pielęgnacja okolic intymnych w czasie ciąży jest absolutną koniecznością. Dlaczego? Co najmniej z dwóch powodów.

 • Jak po porodzie dbać o higienę intymną?

  Podczas porodu miałam nacięte krocze i nie dopytałam położnych w szpitalu, czy mogę używać płyny do higieny intymnej...

 • Dbaj o intymną sferę

  Higiena intymna jest dla kobiety szczególnie istotną kwestią. Odpowiednia troska o te okolice ciała zapewnia uczucie komfortu i zabezpiecza przed wieloma kłopotami: podrażnieniami i innymi dolegliwościami.

 • Infekcje intymne

  Jedną z najczęstszych przyczyn drożdżakowego zapalenia pochwy i sromu jest kuracja antybiotykami. Jak możemy złagodzić jej skutki i nie dopuścić do nieprzyjemnych objawów? Prawidłowa higiena Przesadne dbanie o czystość okolic intymnych w postaci irygacji, czyli płukania pochwy może sprzyjać intymnym infekcjom. Podczas tego zabiegu wypłukujemy więcej pożytecznych niż szkodliwych bakterii. Aby...

Wideo na temat: dbanie o higiene intymna
 • Częste mycie skraca życie?

  Częste mycie skraca życie? Na ten temat wypowiedziała się w "Dzień Dobry TVN" dermatolog dr Ewa Chlebus. Jak prawidłowo dbać o higienę osobistą? - Myjemy się dwa razy dziennie , jeśli chodzi o te okolice wyróżnione: pachy, pachwiny, miejsca intymne - zaznaczyła Chlebus. - Trzy razy w tygodniu bardzo dokładny prysznic lub kąpiele w wannie - dodała. Jakich środków używać do mycia? Jak stosować peelingi?

Dyskusje na temat: dbanie o higiene intymna
 • Re: Intymne badania ratują życie

  Na pewno dbanie o higiene intymna jest niesłychanie ważne. U mnie do tej pory takim dużym problemem byly ciagłe upławy i do tego pieczenie i swędzenie. Ale mój ginekolog polecił mi probiotyk hexagyn duo i tak naprawde przeszło. Jednak teraz na pewno musze zwrócić wieksza uwagę na higiene intymną.