• Informacje na temat:

  dbanie o higiene intymna

Artykuły na temat: dbanie o higiene intymna
 • Higiena okolic intymnych: Jak i dlaczego należy o nie dbać

  .... Zaniedbanie pierwszych symptomów dolegliwości prowadzi do groźnych powikłań - zapalenia pochwy, zapalenia pęcherza, a nawet do bezpłodności, dlatego tak ważne jest, by nie lekceważyć każdego sygnału...

 • Higiena intymna w zgodzie z naturą

  ​Niezwykłe wrażliwe miejsca intymne są jak barometr kondycji całego organizmu kobiety.

 • Przesada z tą higieną

  ​Czystość kojarzy się nam ze zdrowiem. Ale czy zawsze tak jest? Niekoniecznie. Zdaniem specjalistów dzisiejsze standardy higieny są zbyt wysokie. Efekt? Jesteśmy czyści, pachnący, ale dermatolodzy uważają, że przez to mamy więcej problemów ze skórą i alergii. Dlatego przekonują: nie myjmy się za często!

 • Podstawy dbania o strefy intymne

  Choć kilkanaście lat temu dbanie o sferę intymną było niezwykle krępującym tabu, dziś nie wstydzimy się o tym rozmawiać. Co warto wiedzieć i jakich zasad przestrzegać, by czuć się pełni komfortowo i móc uniknąć w tej sferze dyskomfortu trudnego do zniesienia dla każdej kobiety.

 • Jak dbać o higienę intymną?

  Podmywaj się 1-2 razy dziennie pod prysznicem lub korzystając z bidetu. Zawsze w kierunku od przodu do tyłu – to chroni przed przenoszeniem bakterii z odbytu do okolic pochwy i ujścia cewki moczowej. Do podmywania używaj przeznaczonych do tego preparatów o pH zbliżonym do odczynu pochwy (od 3,5 do 4,5 ).

 • Porady intymne

  Kąpałaś się w morzu, basenie, wygrzewałaś na słońcu w mokrym kostiumie. I teraz, po powrocie z urlopu, czujesz pieczenie, szczypanie okolic intymnych. Co robisz? Zanim pójdziesz do apteki po globulki bez recepty, jak najszybciej odwiedź ginekologa. Dlaczego lepiej nie leczyć się samodzielnie? Bo zdaniem specjalistów można sobie w ten sposób zaszkodzić. Wyjaśniamy, o co chodzi.

 • Jak dbać o drogi intymne każdego dnia

  Codzienna troska i odpowiednia pielęgnacja mogą uchronić nas przed przykrymi dolegliwościami, o które łatwo, gdy nadejdą chłodne dni.

 • Higiena intymna

  Codzienna pielęgnacja okolic intymnych w czasie ciąży jest absolutną koniecznością. Dlaczego? Co najmniej z dwóch powodów.

 • Jak po porodzie dbać o higienę intymną?

  Podczas porodu miałam nacięte krocze i nie dopytałam położnych w szpitalu, czy mogę używać płyny do higieny intymnej...

 • Dbaj o intymną sferę

  Higiena intymna jest dla kobiety szczególnie istotną kwestią. Odpowiednia troska o te okolice ciała zapewnia uczucie komfortu i zabezpiecza przed wieloma kłopotami: podrażnieniami i innymi dolegliwościami.

Wideo na temat: dbanie o higiene intymna
 • Częste mycie skraca życie?

  Częste mycie skraca życie? Na ten temat wypowiedziała się w "Dzień Dobry TVN" dermatolog dr Ewa Chlebus. Jak prawidłowo dbać o higienę osobistą? - Myjemy się dwa razy dziennie , jeśli chodzi o te okolice wyróżnione: pachy, pachwiny, miejsca intymne - zaznaczyła Chlebus. - Trzy razy w tygodniu bardzo dokładny prysznic lub kąpiele w wannie - dodała. Jakich środków używać do mycia? Jak stosować peelingi?

Dyskusje na temat: dbanie o higiene intymna
 • Re: Intymne badania ratują życie

  Na pewno dbanie o higiene intymna jest niesłychanie ważne. U mnie do tej pory takim dużym problemem byly ciagłe upławy i do tego pieczenie i swędzenie. Ale mój ginekolog polecił mi probiotyk hexagyn duo i tak naprawde przeszło. Jednak teraz na pewno musze zwrócić wieksza uwagę na higiene intymną.