• Informacje na temat:

  dbanie o dziasla

Artykuły na temat: dbanie o dziasla
 • Jak dbać od dziąsła po 50.

  Zmiany hormonalne po 50. roku życia powodują m.in. suchość w ustach. A zmniejszona produkcja neutralizującej kwasy śliny prowadzi do stanów zapalnych dziąseł. Ich kondycję pogarszają też niektóre przyjmowane leki, a także choroby (np. cukrzyca). Dziąsła stają się zaczerwienione, krwawią i odsłaniają szyjki zębów. Można temu zapobiec.

 • Dziąsła: Jak o nie prawidłowo dbać?

  Zwykle poświęcamy mnóstwo czasu na kompleksową pielęgnację samych zębów, rutyną jest dla nas codzienne używanie szczoteczek, nici dentystycznych czy płynów do płukania jamy ustnej. Niestety, wielu Polaków wciąż zapomina o dziąsłach, a przecież ich zdrowie i właściwa ochrona są podstawą pięknego i zdrowego uśmiechu. Co zrobić, by cieszyły się dobrą kondycją przez wiele lat? Oto kilka praktycznych wskazówek.

 • Mocne dziąsła

  To od nich zależy zdrowie jamy ustnej. Jeśli będą chorować, odbije się to także na kondycji zębów. Podpowiadamy, jak prawidłowo pielęgnować dziąsła, by uniknąć stanów zapalnych.

 • Nie dbasz o dziąsła? Uważaj na raka trzustki!

  Rak trzustki to jeden z najbardziej agresywnych i tajemniczych typów nowotworu, z którym walkę przegrali m.in. Steve Jobs i Patrick Swayze. Do czarnej listy ryzyka obok m.in. palenia papierosów oraz mutacji genetycznych dołącza słaba higiena jamy ustnej – alarmują amerykańscy naukowcy.

 • 5 sposobów na zdrowe dziąsła

  ...choroba postępuje - kontrolę przebiegu na każdym etapie terapii. Dbanie o zęby i dziąsła to inwestycja na całe życie, więc dbajmy o nie na co dzień, nie tylko od święta - mówi dr Stachowicz.

 • Jak odpowiednio dbać o dziąsła

  Choroby dziąseł mogą powodować bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Zatem trzeba o nie szczególnie dbać. Sprawdź, w jaki sposób. Z badań wynika, że tylko niecałe 2 proc. naszych rodaków ma całkowicie zdrowe dziąsła i nie wymaga interwencji stomatologicznej.

 • Co jeść, by mieć zdrowe dziąsła

  Po 50. roku życia dziąsła wymagają szczególnej troski. Aby ochronić je przed chorobami, warto sięgać po niektóre produkty... z zieleniaka!

 • Zadbaj o dziąsła

  Zapalenie dziąseł może doprowadzić do rozchwiania i konieczności usunięcia zdrowych zębów. Mało tego - kiedy dziąsła chorują, cierpi cały organizm.

 • ​Dbaj nie tylko o zęby

  Zadbaj o higienę jamy ustnej w sposób kompleksowy i pamiętaj o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych oraz języka. Szczoteczka soniczna Philips DiamondClean Smart może ci w tym pomóc.

 • Jak dbać o zęby, gdy masz aparat

  Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo istotna, zwłaszcza u osób posiadających aparat ortodontyczny. Zalegające między zamkami resztki jedzenia są trudne do usunięcia i mogą powodować próchnicę. W dodatku znajdujący się na zębach aparat utrudnia pozbywanie się płytki nazębnej, a wraz z nią drobnoustrojów odpowiedzialnych za proces próchnicotwórczy. W jaki sposób zadbać o uzębienie mając aparat korygujący zgryz?