• Informacje na temat:

  dania regionalne

Artykuły na temat: dania regionalne
 • Regionalny System Ostrzegania m.in. przez telewizję alarmuje o zdarzeniach groźnych dla naszego życia, zdrowia lub mienia.

 • Tradycyjne polskie dania z mielonego mięsa

  Można przyrządzić z niego nie tylko klasyczne kotlety z cebulką. Warto skusić się też na inne regionalne potrawy - pulpety, klopsy i pieczenie.

 • Rzeszów i okolice

  Piękne ogrody, okazałe pałace, żywy skansen, trasa podziemna i regionalne przysmaki. Nasza dzisiejsza wycieczka wiedzie wokół Rzeszowa, stolicy Podkarpacia. W najbliższym czasie warto tu przyjechać, również ze względu na największą polonijną imprezę folklorystyczną na świecie.

 • Ewa Wachowicz: Gotowanie po krakowsku

  Po zimowej przerwie Ewa Wachowicz zaprasza na premierowe odcinki programu "Ewa gotuje". Prowadząca uwielbia potrawy kuchni regionalnych i lokalne przysmaki, i w ramówce wiosennej postara się pokazać ich jak najwięcej, zaczynając - jakżeby inaczej - w odcinku 352. od specjałów z Krakowa.

 • Wielkanoc pachnie drożdżowym

  Przed tygodniem odbyła się już siedemnasta edycja Konkursu Potraw Regionalnych "Stół Wielkanocny" ze "Śniadaniem Wielkanocnym", którego zadaniem jest promowanie wielkanocnych zwyczajów i tradycji.

 • Podróże bakaliowym szlakiem

  Lato sprzyja podróżom i poszukiwaniu nowych smaków. Regionalna kuchnia, lokalne produkty i odkrywanie nowych miejsc to nieodłączne elementy podróżowania, które zapewniają nam moc niesamowitych doznań. Można nawet pokusić się o organizację tematycznych wypraw śladami ulubionych produktów.

 • Kurczak w riesling’u

    Typowe danie z alzackiej kuchni, według mniej jednej z lepszych kuchni regionalnych we Francji. Bogatej francuskimi i niemieckimi tradycjami kulinarnymi,...

 • POPRAWIA SMAK I WYOSTRZA APETYT

  Mazury słyną nie tylko z malowniczych jezior i lasów, ale również z różnorodności regionalnych potraw i produktów. Regionalny smak i naturalny skład zawarte zostały w nowym produkcie Majonezów Kętrzyn – w MUSZTARDZIE KĘTRZYŃSKIEJ O SMAKU CHRZANOWYM. Stanowi ona połączenie lekko pikantnego charakteru klasycznej musztardy z naturalnym wyciągiem chrzanowym. Jest doskonałym dodatkiem do mięs i kiełbas, a także sosów i parówek.

 • Slow food, czyli jedz na zdrowie

  .... Niewielką natomiast zawartość cennych dla zdrowia mikropierwiastków i witamin, które niszczone są w procesie produkcji. Z kolei superkaloryczne dania z restauracji sieciowych, pełne soli, cukru(...) nie tylko sterylne normy produkcji, ale też chowu zwierząt i uprawy roślin. Dzięki temu produkty regionalne dostarczają naszemu organizmowi korzystne składniki, m.in. o 50-80 proc. więcej antyoksydantów...

 • Karyntia: Rozkoszuj się spokojem

  Motto regionu brzmi: „ciesz się życiem”. Karyntia to przede wszystkim doskonała infrastruktura narciarska – wielokilometrowe stoki o różnym stopniu trudności, gwarantujące relaks wśród przepięknych krajobrazów w śnieżnym puchu. Nowe, kulinarne doznania i wypoczynek na najwyższym poziomie komfortu oferuje również wyborna, regionalna kuchnia.

Zdjęcia na temat: dania regionalne
Wideo na temat: dania regionalne
Dyskusje na temat: dania regionalne
 • Re: Wielkanoc - potrawy regionalne.

  drugiego dania niepotrzebuję...

 • Re: Regionalne przysmaki Polski

  Fajna fotka dania, regionalne danie ozdobione papryką chili i ketchupem. Bardzo regionalna

 • Polskie dania na polski weekend

  Witam ludziska za okolo poltora miesiaca musze przygotowac polski weekend w hotelu w ktorym pracuje, danie głowne , przystawki i desery juz raczej wybralem, problem mam z zupami, interesuja mnie naprawde dobre przepisy na polskie zupy, maga byc regionalne, wazne aby byly polskie. Myslalem o żurku i bialym barszu moze zna kto jakos zmodyfikowane te 2 zupy z checia sprobuje, ale nie musza byc. te

 • Re: Regionalne przysmaki Polski

  typowo polskie dania regionalne występujące w całej Polsce to kebab.pizza i hamburger oraz hot dog na orlenie...

 • Re: Co lubicie jeść w restauracjach?

  a ja zwykle zamawiam danie regionalne- typowe dla regionu , w którym właśnie jestem , a jeśli nie ma takiego dania w restauracji to rzeczywiście placek po węgiersku w pełni mnie zadowala:)

 • Re: Legendy i tajemnice Bieszczad

  40 lat mieszkam w Bieszczadach i pierwszy raz słyszę o takich "regionalnych" potrawach. Często dla turystów wymyśla się pseudo regionalne dania, najczęściej tworzą je ludzie, którzy nie urodzili się w Bieszczadach, a udają Bieszczadników.

 • Re: Sasznie z twarogiem

  Nazwa i sama potrawa jest białoruska, chociaż niektórzy twierdzą, że z dawnych kresów, czyli prawie to samo. To danie nadal jest popularne w Białorusi. Dania regionalne mają własną "duszę", są smaczne, pożywne i ciekawe. Pan/Pani pisze o placuszkach bez nadzienia, natomiast w przepisie podane jest oryginalne nadzienie z twarogu. A zatem, sasznie różni się od tego, o czym Pan/Pani pisze

 • Re: Niezapomniany weekend? Wybierz Słowację!

  Ja polecam serdecznie wypoczynek w Polsce,a mianowicie Nadbużańskim Raju Start (gm.Dorohusk). Przepiękne tereny,cisza ,spokój,łąki pełne kwiatów,naturalne jeziora a obok dzika rzeka Bug. Chodzą sobie boćki i śpiewają żaby. Można powędkować ,popływać i cudownie wypocząć.W ośrodku podają pyszną świeżą rybkę jak szczupak,lin czy sum oraz dania regionalne.

 • Re: Marsylia i Lazurowe Wybrzeże

  Ja polecam serdecznie wypoczynek w Polsce,a mianowicie Nadbużańskim Raju Start (gm.Dorohusk). Przepiękne tereny,cisza ,spokój,łąki pełne kwiatów,naturalne jeziora a obok dzika rzeka Bug. Chodzą sobie boćki i śpiewają żaby. Można powędkować ,popływać i cudownie wypocząć.W ośrodku podają pyszną świeżą rybkę jak szczupak czy sum ,lin czy szczupak oraz dania regionalne.

 • Re: Olsztyn. Miasto wśród jezior

  Ja polecam serdecznie wypoczynek w Polsce,a mianowicie Nadbużańskim Raju Start (gm.Dorohusk). Przepiękne tereny,cisza ,spokój,łąki pełne kwiatów,naturalne jeziora a obok dzika rzeka Bug. Chodzą sobie boćki i śpiewają żaby. Można powędkować ,popływać i cudownie wypocząć.W ośrodku podają pyszną świeżą rybkę jak szczupak czy sum ,lin czy szczupak oraz dania regionalne.