• Informacje na temat:

  czy budzic noworodka na karmienie

Artykuły na temat: czy budzic noworodka na karmienie
 • Kłopoty z karmieniem butelką

  ...chwili sam zaśnie. A jeśli nie - uspokój go, ale nie wyjmuj z łóżeczka. Maluszek musi się nauczyć, że noc jest do spania, a nie do jedzenia. Problem: Czasem karmienie zajmuje godzinę Dla malca(...)? Przychodzimy z pomocą! Dzięki naszym podpowiedziom z pewnością znajdziesz przyczynę waszych butelkowych kłopotów. Problem: Wypluwa smoczek, nie chce ssać Powodem takiego zachowania może być źle dobrany smoczek...

 • Czy trzeba w nocy budzić maluszka na jedzenie?

  Niektóre niemowlęta budzą się co kilka godzin, sygnalizując głód płaczem. Inne maluchy natomiast przesypiają całą noc bez karmienia, domagając się jedzenia dopiero rano. Czy trzeba budzić smyka na posiłek, wyjaśnia nasz redakcyjny ekspert.

 • Czy to normalne, że noworodek...

  Debiutujesz w roli mamy i niepokoisz się, czy z twoim maluszkiem na pewno wszystko jest w porządku? Nasz ekspert wyjaśnia, jakie zachowania są typowe dla nowo narodzonych dzieci.

 • Piersią czy butelką?

  Karmienie piersią wciąż budzi kontrowersje. Z drugiej strony, mamy sięgające po butelkę są często krytykowane. Jak więc karmić?

 • Karmienie piersią bez problemów

  Już wkrótce po raz pierwszy przystawisz maluszka do piersi. Bądź jednak przygotowana, że początkowo może ci to sprawiać trudność. Nie zniechęcaj się. Jeśli uwierzysz w siebie i dobrze zaczniesz, szybko opanujesz tę czynność do perfekcji. Trzymamy kciuki, aby ci się udało!

 • Tajemnice noworodka

  Czasami wygląd lub zachowanie maleństwa stresują młodą mamę. Czy słusznie? Na pytania odpowiada Izabela Lenkiewicz, lekarz, założycielka wirtualnej Szkoły Rodzenia Przedporodem.pl.

 • Czy budzić malca w nocy na karmienie, czy nie?

  Niektóre niemowlęta potrafią przespać kilka godzin, zanim poczują głód. Czy należy budzić je w nocy na karmienie, wyjaśnia nasz redakcyjny ekspert.

 • Tajemnice noworodka

  Czasami wygląd lub zachowanie maleństwa stresują młodą mamę. Czy słusznie? Na pytania odpowiada Izabela Lenkiewicz, lekarz, założycielka wirtualnej Szkoły Rodzenia Przedporodem.pl.

 • Noworodek - wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

  ...od małego uczyć je, że ich dzień ma stały rozkład. - Poczucie bezpieczeństwa, które jest najważniejsze dla noworodka, dają mu codzienne rytuały, np. kąpiel i usypianie o stałej porze. Poza tym, ważny(...) wiedzieć. Oto przewodnik po tajemnicach noworodka. Jak wygląda nowo narodzone maleństwo? Noworodki miewają różny kolor i odcień skóry, rozmiar, a nawet... kształt poszczególnych części ciała, np...

 • Gdy u noworodka przedłuża się żółtaczka

  Wiele noworodków przechodzi tzw. fizjologiczną żółtaczkę w pierwszych dniach po urodzeniu. Jej przyczyną są zaburzenia adaptacyjne wątroby po porodzie. We krwi wzrasta wówczas poziom żółtego barwnika, tzw. bilirubiny. Fizjologiczna, łagodna żółtaczka rozpoczyna się nie wcześniej niż w 2. dobie życia i trwa z reguły do 10.-14. dnia życia. Aby ocenić nasilenie żółtaczki konieczne jest oznaczenie...