• Informacje na temat:

  ćwiczenia rozciągające mięśnie

Artykuły na temat: ćwiczenia rozciągające mięśnie
 • Domowa gimnastyka na ból karku

  Najczęściej powstaje, gdy długo mamy pochyloną głowę np. przy czytaniu lub spałyśmy w złej pozycji. Oto ćwiczenia, które pomogą rozruszać mięśnie karku i je rozciągnąć.

 • Stretching - rozciągnij się!

  Chcesz długo zachować młodość ciała? Poświęć kilkanaście minut na ćwiczenia rozciągające! Dzięki nim zadbasz o elastyczność mięśni i sprawność stawów, ale też odprężysz się i dodasz sobie witalności.

 • Rozciągnij się!

  Ćwiczenia rozciągające nazywane inaczej stretchingiem odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Mają na celu zwiększenie zakresu ruchów w poszczególnych stawach i zmniejszenie napięcia mięśni. Niwelują bóle kręgosłupa. Dzięki rozciąganiu poprawia się nasza sprawność ruchowa, ciało staje się bardziej gibkie, elastyczne i rozluźnione.

 • W zawieszeniu

  ...​Ostatnio modnym fitnessowym gadżetem stały się liny, taśmy i gumy. Warto wypróbować TRX, rodzaj gimnastyki na linach, która pozwala szybciej spalić niechciany tłuszcz, albo ćwiczenia w basenie z użyciem specjalnych gum.

 • W trosce o dobry sen

  ...w ciągu dnia poczujesz napięcie żuchwy, spróbuj się go pozbyć - przez kilka minut otwieraj i zamykaj usta oraz jak najszerzej ziewaj. 4. Masuj mięśnie szyi, ramion i twarzy - lub poproś, by zrobił to ktoś bliski. 5. Postaraj się rozluźnić. Wykonaj ćwiczenia rozciągające różne mięśnie ciała.

 • Bolączki miesiączki

  ...mefenamowy zawarty w ibuprofenie. 3. Przyłóż termofor - byle nie za ciepły - do brzucha lub do dolnej części pleców. 4. Wykonuj delikatne ćwiczenia rozciągające albo wybierz się na spacer(...) produkcja bólotwórczych prostaglandyn. Są to związki chemiczne, które działają na mięśnie gładkie macicy, powodując jej bolesne skurcze i zwężenie naczyń krwionośnych, co zmniejsza przepływ krwi...

 • Jak dbać o zdrowy kręgosłup?

  ...wyróżnić 3 grupy ćwiczeń. Pierwsze mają na celu utrzymanie ruchomości kręgosłupa i wykonuje się je najczęściej w pozycjach niskich (leżenie, klęk podparty). Druga grupa to ćwiczenia rozciągające mięśnie(...) lędźwiowym jak i szyjnym. Trzecią grupą są ćwiczenia aktywizujące i wzmacniające mięśnie - m.in. pośladkowe, brzucha, dna miednicy czy tzw. dolne stabilizatory łopatek. Taki zestaw ćwiczeń dobrze jest...

 • Przygotuj się do "białego szaleństwa"

  ...ćwiczenia wzmacniające mięśnie, rozciągające, a także te na równowagę. Wśród zalecanych aktywności trenerzy wymieniają brzuszki, wymachy ramion i nóg, przysiady, nożyce czy wykroki. Jeśli chcemy usprawnić(...)Jazda na nartach obciąża m.in. biodra i dolną część kręgosłupa, dlatego tak ważne jest przygotowanie kondycyjne. Odpowiednie ćwiczenia należy wdrożyć najlepiej na dwa miesiące przed planowanym...

 • Przygotuj formę przed sezonem

  ...sprawnością  Przygotowując się do sezonu, trzeba wzmocnić mięśnie, które najciężej pracują podczas sportów zimowych: łydek, ud, pośladków, grzbietu, brzucha i barków. Ważne są też ćwiczenia na równowagę i rozciągające. Ogólną kondycję organizmu poprawiają natomiast ćwiczenia aerobowe (np. pływanie czy bieganie). Oczywiście najlepiej przez cały rok dbać o swoją sprawność fizyczną, ale to byłoby zbyt piękne...

 • 5 sposobów na złagodzenie objawów miesiączki

  ...fizyczna. Nie musimy się forsować, czasem wystarczy zaledwie krótki spacer, by nasze mięśnie się rozluźniły. Jeśli nie czujemy się na siłach, by ruszać się poza obręb mieszkania, możemy spróbować porobić przysiady i inne, proste ćwiczenia rozciągające.

Dyskusje na temat: ćwiczenia rozciągające mięśnie
 • Re: Już nie udaję twardzielki

  Jeśli ktoś liczy TYLKO na masaż/bańkę itp. wyląduje w cierpieniach na stole (jak ja).Jeśli zadba o siebie :basen,ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie głębokie,mniej siedzenia,prawidłowe dźwiganie... to może liczyć na uniknięcie zabiegu .Wiele osób idzie na okresową rehabilitację i wraca do starych nawyków myśląc,że już mają zdrowy kręgosłup do końca życia.

 • NAJLEPSZY LEK TO JOGA,ĆWICZENIA ROZCIĄGAJĄCE

  KRĘGOSŁUP I ROZLUŻNIAJĄCE MIĘŚNIE .PRZY POMOCY JOGI SKORYGOWAŁAM SWÓJ KRĘGOSŁUP,KTÓRY NADAWAŁ SIĘ DO OPERACJI Z POWODU DYSKOPATII I ZWYRODNIEŃ.TERAZ RTG NIE WYKAZUJE ŻADNYCH ZMIAN,A JA POZBYŁAM SIĘ RÓŻNYCH DOLEGLIOWOŚCI

 • Jestem jaka jestem

  Ten artykuł jest śmiechu wart... Każdy jest jaki jest!!! A skoro ktoś nie potrafi się zaakceptować to jego problem!!! Mam 183 cm wzrostu i ważę 58 kg, nigdy w życiu się nie odchudzałam, jem co chcę i ile chcę, włącznie ze słodyczami... i nie jestem żadną modelką... taką mam figurę i jedyne co robię, to dbam o cerę i ćwiczę, i wcale nie są to ćwiczenia wysiłkowe tylko rozciągające mięśnie.