• Informacje na temat:

  co zrobić gdy dziecko nie chce jeść z butelki

Artykuły na temat: co zrobić gdy dziecko nie chce jeść z butelki
 • Jak karmić piersią, żeby uniknąć wady zgryzu u dziecka?

  Choć rodzimy się bez zębów, to już pierwsze miesiące życia dziecka i sposób jego karmienia znacząco wpływają na zdrowie jego zębów i prawidłowy rozwój zgryzu w przyszłości. Ważne w tym względzie są m.in. nie tylko składniki mineralne zawarte w pożywieniu, ale również technika spożywania posiłków przez malucha.

 • Śpiewałam do dziecka w inkubatorze

  O tym, że rodzice wcześniaka przeżywają emocjonalną huśtawkę: od radości po strach, na jakie wsparcie liczą ze strony bliskich oraz o tym, co daje matce i dziecku kangurowanie rozmawiamy z Martą Spyrczak, matką trojga wcześniaków.

 • Chcę mieć więcej pokarmu

  Wiele mam karmiących naturalnie raz na jakiś czas stresuje się, że ma mało pokarmu. Niepokój pojawia się zwykle wtedy, gdy maluszek nieustannie domaga się piersi, a one wydają się nie tak pełne, jak w pierwszych tygodniach po porodzie...

 • Skoki rozwojowe: Czym są i jak sobie z nimi radzić?

  Wielu rodziców może usłyszeć następujące słowa: każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Owszem, zdanie jest prawdziwe, jednak pamiętać trzeba, że każdy maluch powinien przejść przez kilka ważnych etapów w swoim dojrzewaniu.

 • Jak odstawić dziecko od piersi

  ...mógłby czuć się odrzucony, przeżywałby podwójny stres - nie ma mamy i mleka. Bądź spokojna, ale stanowcza 3. Jeśli dziecko płacze i protestuje, gdy nie chcesz przystawić go do piersi, zachowaj spokój(...). Ważne dla mamy Wymyśl, co fajnego możecie razem zrobić, gdy dziecko zatęskni za karmieniem piersią albo pozwól dziecku samodzielnie wybrać zabawę i zróbcie to razem. Warto wiedzieć: Możesz...

 • Noc z butelką w tle

  Zamiast słodko spać po wieczornym karmieniu, dziecko budzi się, chcąc kolejnych porcji mleka? To problem wielu mam. Pomożemy ci znaleźć rozwiązanie.

 • Jak zachęcić dziecko do gryzienia

  Macierzyństwo to wciąż nowe wyzwania. Psycholog dziecięcy, Helena Turlejska-Walewska podpowiada mamie, w jaki sposób skutecznie uporać się z trudnym zadaniem.

 • Ulewanie? Nie panikuj, sięgnij po sprawdzone rozwiązania!

  Problem ulewania dotyczy znacznej części niemowląt. Powodów ulewania jest wiele, są też sposoby, by skutecznie zapobiegać wystąpieniu tego zjawiska. Jeżeli Twój maluszek również ulewa pokarm, dowiedz się, w jaki sposób mu pomóc.

 • Noc z butelką w tle

  Zamiast słodko spać po wieczornym karmieniu, dziecko budzi się, chcąc kolejnych porcji mleka? To problem wielu mam. Pomożemy ci znaleźć rozwiązanie.

 • Iwona Hartwich: Nie było czasu na koniec świata

  ..."Społeczeństwo najchętniej widziałoby mnie w worku jutowym na głowie. Najlepiej, żebym nie ruszała się z domu. Nie miała pomalowanych paznokci, nie chodziła do fryzjera, nie jeździła na wakacje" - mówi Iwona Hartwich, obrończyni praw osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Pomysłodawczyni i liderka dwóch protestów w sejmie.