• Informacje na temat:

  co to jest makrobiotyka

Artykuły na temat: co to jest makrobiotyka
 • Makrobiotyka: Jesteś tym, co jesz

  ...wzrost nowotworów. A mimo to makrobiotyka nie jest akceptowana przez współczesną dietetykę jako właściwy sposób żywienia. Rada ds. Żywności i Żywienia American Medical Association potępia ścisłe jej(...) len, bawełna i drewno. Dzięki makrobiotyce wyleczył się z gruźlicy i zachował dobrą formę na długie lata.  Rozkład jazdy Makrobiotyka znaczy wielkie życie (makro - wielki, bios - życie). Kładzie...

 • Makrobiotyka po polsku

  Definicji makrobiotyki jest tak wiele, jak wielu jest ludzi, którzy się nią zajmują - dla wszystkich jednak jest to nie tylko jedzenie.

 • ...spożywających mięso zwykle ryb, "owoców morza" i drobiu, ale których podstawą  diety  są produkty pochodzenia zwierzęcego. Dieta ta jest najmniej kontrowersyjna.  Oficjalne stanowisko Krajowego(...) zaleceniami w jadłospisie zamiast mięsa mogą znajdować się jaja oraz mleko i jego przetwory. U starszych dzieci do jadłospisu czasem włącza się ryby. Bardzo istotny jest jednak odpowiedni dobór składników do...

Dyskusje na temat: co to jest makrobiotyka
 • Re: Makrobiotyka: Jesteś tym, co jesz

  Tak mniej wiecej odzywiaja sie Japonczycy, Hindusi/nie muzulmanie/sa zdrowi, maja gladka skore,opiekne wlosy i sa madrzy.Czym zywnosc jest mniej przetworzona tym lepiej,dlatego lepiej jesc wiecej surowizny i kasz zamiast maki , mieso zamiast kielbasy.

 • Re: Zdrowa dieta makrobiotczna

  Jakie spłycenie tematu... Makrobiotyka to nie sama dieta, to sposób życia, myślenia, równowagi w życiu i harmonii ciała. Brak podstawowych informacji o jej pochodzeniu itp. Ponadto, nie jest wskazana dla każdego.