• Informacje na temat:

  chowanie pamietnika

Artykuły na temat: chowanie pamietnika
 • Jak utrwalać piękne wspomnienia dla naszych dzieci?

  ...jakości papierze i złożone w formie książki w twardej oprawie.   Dziennik pisany "na dwie ręce" Ostatnią naszą propozycją pozwalającą na przechowanie wspomnień jest dziennik, który moglibyśmy prowadzić(...). Jednym ze sposobów na ich zachowanie może być niezwykły  konkurs  organizowany przez Kinder Chocolate. Laureat jako nagrodę otrzyma profesjonalną adaptację filmową zgłoszonego przez siebie wspomnienia...

 • Blond Bond: Historia Betty Pack

  ​Zapytana, czy wstydzi się tego, co robiła, Betty Pack odpowiedziała z pobłażliwym uśmiechem: "Wojny nie wygrywa się przyzwoitymi metodami". Najważniejsza nieznana bohaterka II wojny światowej, jak mówili o niej przełożeni z brytyjskiego wywiadu, zmieniła bieg historii, nie oddając ani jednego strzału. Po jej śmierci magazyn "Time" napisał w nekrologu: "Używała sypialni jak James Bond pistoletu".

 • Chciałabym oddychać

  Zamknęła rozdział: praca w Panoramie. Stara się zamknąć prywatny wątek katastrofy smoleńskiej. Można powiedzieć, że to moment, kiedy Joanna Racewicz chce zacząć pisać swoją historię od nowa. Ma już na to najważniejszą zgodę – od samej siebie. Na spotkanie przychodzi uśmiechnięta, choć w trakcie tej rozmowy głos załamie jej się kilka razy.

 • Bonnie Parker: Palaczka cygar o lekkim spuście

  ...zarobienia kilku groszy na chleb, by troszczyć się o wychowanie potomstwa. Rodzeństwo czasami demoralizuje się w kinie. Clyde przepada za przygodami kowbojów, w wyobraźni utożsamia się z szydzącym z prawa...

 • Anna Orzelska - owoc grzesznej miłości

  ...zainteresowaniem królewskiego ojca, który nie tylko troszczył się o ich wychowanie i łożył na ich utrzymanie, ale także zadbał o ich karierę i zaaranżował ich związki małżeńskie. Zdecydowanie jego pupilką...

 • Matki bez serca

  Podobno jest wrodzona, bezwarunkowa, silniejsza niż wszystko. Miłość matki do dziecka. To dlaczego czasem kobieta czuje inaczej? Dlaczego dziecko ją irytuje, budzi niechęć, lęk? Trudno się do tego przyznać, otoczenie zaraz nazwie ją wyrodną matką. No więc dramat. Opowiada o nim Ewa, która nie jest pewna, czy kocha swoją córkę. I Weronika, która nigdy nie doświadczyła miłości mamy. Czy serce do dziecka można obudzić?

 • Chciałam być dobrym dzieckiem

  Oglądając "Listę Schindlera" rozpoznała siebie w dziewczynce w czerwonym płaszczyku - tak powstała pierwsza powieść Romy Ligockiej, w której opisała dzieciństwo spędzone w getcie. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka "Dobre dziecko", w której opisuje okres dojrzewania, zmagania z anoreksją i depresją.

 • Żydowskie zwyczaje pogrzebowe

  Po śmierci Żyda należy zasłonić wszystkie lustra, a na oczy zmarłego położyć skorupki. Podobnie ciekawe zwyczaje związane są z żydowskim pogrzebem.

 • Żydowskie zwyczaje pogrzebowe

  Po śmierci żyda należy zasłonić wszystkie lustra, a na oczy zmarłego położyć skorupki. Podobnie ciekawe zwyczaje związane są z żydowskim pogrzebem.

 • Wbrew terrorowi trendów

  Kochliwa kosmitka, słowiańska dusza, z domem, który ma w sobie. Docenia, kiedy przydarza się jej coś złego. Nie boi się przyznać, ile ma lat i nie zamierza zrezygnować z jazdy tramwajem na rzecz samochodu – Urszula Dudziak.